Genel Samsung Galaxy J3 Sorunları ve Düzeltmeleri

Samsung'un J3 geçen yıl başlatılan uygun fiyatlı bir akıllı telefon. Telefonun menzili bir akıllı telefon için mükemmel, oldukça iyi özelliklere sahiptir. Bununla birlikte, kullanıcıların telefonu kullanırken karşılaştıkları bazı sorunlar vardır. Bunların nasıl çözüleceğine dair bir sorun listesi ve yararlı ipuçları topladık. Bu kısa kılavuz, yaygın Samsung Galaxy J3 sorunları ve düzeltmeleri sunuyor.

Ayrıca bakınız: Samsung Galaxy Note 8'in En İyi En İyi Özellikleri

Genel Samsung Galaxy J3 Sorunları ve Düzeltmeleri

Problem 1- Samsung J3 WiFi Sorunları

Kullanıcıların Wi-Fi ile karşılaştığı en yaygın iki sorun, bağlantı çökmeleri ve zayıf sinyallerdir. Samsung J3 WiFi sorunları için bazı olası çözümler.

Çözümler

Akıllı Ağ Anahtarını devre dışı bırak

Bu özellik, Wi-Fi bağlantısı sabit değilse, WiFi'den mobil verilere otomatik geçiş yapmanızı sağlar. Anahtar, özellikle WiFi ağınız kararlı bir bağlantı kurmaya çalışırken düzenli olarak sinyali bozar. Bu özelliği devre dışı bırakmak, cihazınızın mobil cihaza geri gitmeden sabit bir ağ elde etmeye konsantre olmasını sağlar.

 • J3'ünüzü WiFi'ye bağlayın ve Ayarlar'a gidin.
 • Sonraki Bağlantılar üzerine dokunun
 • WiFi'ye dokunun
 • Şimdi Menü'ye (sağa doğru üç nokta simgesi) dokunun.
 • Smart Network Switch'e dokunun ve kapatıp açın

Ağ Ayarları Sıfırlama

 • Ayarlara git
 • Yedekle ve Sıfırla'ya dokunun
 • Ağ Ayarlarını Sıfırla'ya dokunun
 • Telefonunuzu buna bağladıysanız desen / şifre / PIN kodu girmeniz istenebilir. İhtiyacınız olduğunda onaylamak için Ayarları Sıfırla'ya dokunmanız gerekir.

Ağı unut ve tekrar bağlan

 • Bildirim panelinde tutun ve WiFi simgesine basın – bu WiFi Ayarlarını açacaktır
 • Sorun yaşadığınız ağa bakın.
 • Bir kez dokunun ve üzerine bir kez daha Dokunun üzerine dokunun
 • Cihazınızı yeniden başlatın ve kablosuz ağa yeniden bağlanın

Önbellek Bölümünü Silme

Önbellek bölümünün zaman aşımına uğraması ve dağınık olması durumunda ortaya çıkabilecek küçük sorunların hepsinin farkındayız.

 • Cihazınızın yeterli pil olduğundan emin olun. Aksi takdirde işlemi başlayabilmeniz için önce şarj edin.
 • Samsung J3 cihazınızı kapatın
 • Ana Sayfa düğmesini, Sesi Açma düğmesini ve Güç düğmesini basılı tutun
 • Samsung logosu görüntülendiğinde Gücü bırakın, ancak Ana Sayfa düğmesini ve Sesi Açma düğmesini basılı tutun
 • Android logosu belirdiğinde, Ev ve Ses düğmeleri
 • Sesi Kısma düğmesini kullanın ve Önbellek Bölümünü Sil seçeneğini vurgulayın
 • Güç düğmesini kullanarak seçimi onaylayın
 • Evet'i vurgulamak ve Güç düğmesini kullanarak seçim yapmak için Sesi Kısma düğmesini tekrar kullanın.
 • İşlem tamamlandığında J3'ü yeniden başlatın ve WiFi sorunlarının devam edip etmediğini kontrol edin.

 

Problem 2- Samsung J3 Ekran Sorunları

J3 kullanıcılarının bildirdiği farklı ekran sorunları vardır. Bazıları aşağıdaki gibidir:

 1. Ekrandaki çizgiler
 2. Ekran Titreme Sorunları
 3. Ölümün Siyah Ekranı

Samsung J3 ekran sorunlarını çözmek için bazı olası çözümler burada.

Çözümler

Ekran ve Ekran Titreşim problemlerinde çizgi problemini çözme yaklaşımı aynıdır.

Ekrandaki herhangi bir fiziksel hasara rağmen, bazı kullanıcılar ekranlarında çizgilerle karşılaşırlar. Bazıları için sorun, titrek bir ekran ile. Başlamak için Samsung j3 sorun giderme ile başlayabilirsiniz. Bu, telefonunuzu Güvenli Modda yeniden başlatıp kontrol ederek yapılabilir. Güvenli Modda, tüm üçüncü taraf uygulamaları devre dışı bırakılır. Bu, uygulamalardan birinde bir sorun olup olmadığını anlamanıza yardımcı olacaktır.

Güvenli mod

 • Bir yazılım hatası varsa, sorun oluşup oluşmayacağını görmek için telefon Güvenli Modda başlatılabilir.
 • Öncelikle, Son uygulamalar düğmesine dokunun ve Kapat simgesini kullanarak tüm uygulamaları kapatın.
 • Güç düğmesine basın ve farklı seçenekler görüntülenene kadar basılı tutun
 • Kapat'ı basılı tutun, Güvenli Modda Yeniden Başlatmak için bir komut istemi bulacaksınız.
 • Bu seçeneğe dokunun, bu cihazı yeniden başlatır, ancak başlamak için alınan normal süreden daha uzun sürer. Artık telefon yeniden başlatıldığında Güvenli Modda başlayacaktır. Ana Ekranın sol alt köşesindeki Güvenli Modu görebileceksiniz.
 • Çizgiler ekranınızda değilse, muhtemelen hatalı bir uygulama yüzünden. Uygulamalarınızı tek tek kaldırmanız veya fabrika verilerine sıfırlamanız gerekir.
 • Normal moda geri dönmek oldukça kolaydır. Sadece Güç düğmesine basın ve Yeniden Başlat seçeneğine tıklayın.

Önbellek Bölümünü Silme

Güvenli Moddayken, sorunun devam edip etmediğini kontrol etmek için önbellek bölümünü de deneyebilir ve silebilirsiniz. Önbellek bölümünü silmek için işlem yukarıda belirtilmiştir. Önbellek bölümünü silmek, telefonu yenileyip temizleyeceğinden yardımcı olur. Bu da birçok sorunu ve küçük sorunları giderebilir.

Sert Sıfırlama

Bu, tüm verilerinizi ve ayarlarınızı siler. Bu yüzden, önce uygun bir yedek aldığınızdan emin olun. Bundan sonra, aşağıdaki adımları izleyin:

 • Ana sayfa düğmesini, Güç düğmesini ve Sesi aç düğmesini basılı tutun ve Samsung logosu görünmesini bekleyin.
 • Hard Reset menüsünün görünmesi biraz zaman alacak
 • Sesi Kısma düğmesini kullanın ve Wipe Data / Factory öğesini bulmak için aşağı kaydırın. Şimdi Güç düğmesini kullanarak seçin
 • Tüm Kullanıcı Verilerini Evet-Sil'i vurgulamak için Sesi Kısma düğmesini kullanarak aşağı kaydırın ve ardından Güç düğmesini kullanarak bir kez daha seçin.
 • Samsung J3'ünüz tüm içeriğini temizleyecek ve ardından ilk ekran kurulumuna yeniden başlayacaktır.

 

Ölümün Kara Ekranı, telefonunuzun otomatik olarak kapanacağı ve yeniden başlayamayacağı zamandır. Samsung J3 cihazınız da açılmıyor. Bu yine yazılım veya ürün yazılımı çökmesi sorunu olabilir. Samsung J3 Black Screen sorunlarını çözmek için bazı olası çözümler şunlardır:

Bataryayı ve Yumuşak Sıfırlamayı Çıkarın

J3'ün çıkarılabilir bir bataryası olduğundan, bataryayı çıkarmak için akıllı telefonunuzun kapağını dikkatlice çekmeyi deneyebilirsiniz. Bundan sonra Güç tuşunu bir dakika basılı tutun ve ardından pili tekrar yerine yerleştirin. Bu adımdan sonra yeniden başlattığınızda, telefonunuz açılabilir.

Telefonunu şarj et

Telefonunuzu hala göremiyorsanız, yumuşak bir sıfırlamadan sonra şarj edin. Tüm kabloların, yuvaların ve fiş noktalarının iyi olduğundan emin olun.

Telefonunuz başlamadıysa, operatörünüze, bir tamirhaneye veya Samsung'a başvurmalısınız.

 

Sorun 3- Samsung J3 Aşırı Isınma

Aşırı ısınma akıllı telefonunuzda gerçekleşmesi hoş olmayan bir şeydir. Aşırı ısınma ile başa çıkmanın bazı kolay yolları vardır. Hemen göz önünde bulundurulmalıdır, çünkü uzun süre aşırı ısınan akıllı telefonlar, kekemelere ve gecikmelere yatkın olabilir. Donanım arızasına da yol açabilir. Samsung J3'ün aşırı ısınma sorunlarını nasıl önleyebileceğinize dair bazı yöntemler.

Çözümler

Telefonu Güvenli Modda Şarj Etme

Genellikle telefon şarj ederken aşırı ısınma sorunlarını gösterir. Bazı hatalı üçüncü taraf uygulamaları çok fazla soruna neden olabilir ve işleyişini engelleyebilir. Çözümlerden biri olarak J3'ünüzü Güvenli modda deneyebilir ve şarj edebilirsiniz. Yukarıda belirtilen adımları izleyin. Sorunun hala devam edip etmediğini kontrol etmek için telefonunuzu bu modda şarj edin. Telefonunuzun Güvenli Moddayken sorunu göstermiyorsa, bir üçüncü taraf uygulamasının aşırı ısınmadan sorumlu olduğunu biliyorsunuz. Daha sonra uygulamaları tek tek kaldırmayı veya fabrika verilerine sıfırlamayı deneyebilirsiniz.

J3'ü kullanırken hatırlamanız gereken bazı küçük şeyler var. Bunları takip etmek, aşırı ısınma sorunlarını önlemenize yardımcı olacaktır:

 • Şarj ederken telefonun kasasını çıkarın.
 • Şarj ederken telefonunuzu kullanmaktan kaçının. Telefonunuz şarj edilirken oyun oynamak veya video izlemek, yapmanız gereken bir şey değildir.
 • Telefonunuzu doğrudan güneş ışığı altında veya uzun süre ısıtılmış kaynaklarda tutmak zararlı olabilir.

Sabit sıfırlama

Sabit Sıfırlama ayrıca problemleri çözmede de yardımcı olur. Yukarıda belirtilen adımları takip edebilir ve Samsung J3 aşırı ısınma sorunlarını çözmek için cihazınızda Sert Sıfırlama gerçekleştirebilirsiniz.

 

Sorun 4- SD Kart Sorunları

Bir SD kart, cihazınızın önemli bir parçasıdır. Cep telefonunuzun veri depolama alanını genişletmeye yardımcı olur. Samsung J3, kullanıcılarına maksimum 16 GB depolama alanı sunuyor. Bazı kullanıcılar SD kartla ilgili sorunlar bildirdiler – cihaz karttaki yuvayı tanıyamadı. Bazı kullanıcıların karşılaştığı diğer problem, verileri dahili depolama biriminden SD kartlarına aktaramadıklarıdır.

Çözümler

SD Kartı tekrar takın

J3 ünitenizi kapatın ve SD kartını yuvasından çıkarın. Yuvayı yumuşak pamuklu bezle temizleyin ve ardından SD kartı yerine yerleştirin. Şimdi çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için yeniden başlatın.

SD Kartı Biçimlendir

Başka bir çözüm de SD kartınızın bilgisayara veya dizüstü bilgisayara yedeklenmesi ve biçimlendirilmesi olabilir. Daha sonra içeriği tekrar kopyalayıp kartı yeniden ekleyebilirsiniz.

 

Sorun 5 – Samsung J3 Pil Sorunları

Samsung J3, 2.600 mAh batarya sunuyor. Cihazınızda beklenmedik bir pil boşalması olduğunu fark ederseniz, deneyebileceğiniz bazı düzeltmeler vardır.

Çözümler

GPS'i devre dışı bırak

Konum izleyiciniz açık olduğunda çok fazla enerji tüketir. Sadece ihtiyacın olduğunda aç. Bunu devre dışı bırakmak için yapabilecekleriniz:

 • Ayarlar> Konum ve bunu Kapalı olarak değiştirin. Konum ve Google Konum izni ekranı istenir. Kapatmak için Kabul üzerine dokunun.

Bluetooth'u kapat

Kullanmıyorken Bluetooth'unuzun kapalı olduğundan emin olun.

Arka Plan Uygulamalarını Kapat

Uygulamalar güç ve veri aç. Arka planda çalışırken enerji ve veri tüketmeye devam edecekler. Son Uygulamalar düğmesine dokunun ve daha sonra hepsini kapatmak için 'X' simgesine basın.

 

Sorun 6 Samsung Galaxy J3 Dokunmatik Ekran çalışmıyor

Dokunmatik ekranın neden çalışmadığına dair iki neden vardır – yazılım sorunları ve diğeri telefonunuzun ıslanması gibi fiziksel bir sorun olabilir veya yanlışlıkla düştünüz.

Fiziksel bir sorunsa, en yakın satıcınıza veya Samsung'lara başvurmanız gerekecektir. Öte yandan, aşağıdaki çözümleri deneyin.

Çözümler

 1. Cihazınızın SIM kartını çıkarmayı deneyebilir ve bir dakika sonra tekrar takabilirsiniz. Şimdi telefonunuzu yeniden başlatın.
 2. Telefonunuzun önbellek biriktirmesi ve kekemeliği veya gecikmesi olabilir. Yukarıdaki adımları izleyerek telefonunuzun önbelleğini temizleyin.
 3. Başka bir olası çözüm, Fabrika Sıfırlaması yapmaktır.
 • Cihazınızdaki Ayarlar'a gidin
 • Kullanıcı ve Yedekleme'ye Git
 • Bu ekranda Yedekle ve Sıfırla'ya dokunun
 • Burada Fabrika Verileri Sıfırlamasını seçin
 • Şimdi Cihazı Sıfırla'yı seçin ve ardından Tümünü Sil'e dokunun.

Ayrıca Oku – Samsung Galaxy S8'de Kamerayı Hızlı Başlatmak İçin Nasıl