Genel Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Düzeltmeleri

Yakın zamanda Samsung Galaxy S8 veya S8 Plus’ı satın aldınız mı? Öyleyse Samsung’un muhteşem özelliklere sahip olduğu akıllı ve muhteşem görünümlü akıllı telefonun keyfini çıkarıyor olmalısınız. Bununla birlikte, bazı kullanıcılar yeni Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus’larında birkaç sorunla karşı karşıya kaldıklarını iddia ederken, kullanımda bazı ortak sorunlara rastlayabilirsiniz.

Bu yüzden, bazı yaygın Samsung Galaxy S8 sorunlarını ve bunların düzeltmelerini listeleyeceğiz.

Ayrıca Bakınız: Samsung Galaxy S8’deki bloatware nasıl kaldırılır

Common Samsung Galaxy S8 Sorunları ve Düzeltmeleri

Sorun 1: Şarj olurken yavaş şarj veya aşırı ısınma

Bu, şu ana kadar birçok kullanıcının şikayet ettiği Samsung Galaxy S8 cep telefonunun karşılaştığı ana sorunlardan biri. Ancak, eğer şanslıysanız ve böyle bir sorunla karşılaşmadıysanız, bu gelecekte sizi rahatsız edebilir. Kullanıcılara göre, bazılarının şarj edilmesi yeterince uzun sürdüğünü belirttiğinde, şarj olurken telefon aşırı ısınır. İşte bunun için düzeltmeler.

Çözümler: Yavaş şarj için düzeltmeler

  Önce cihazınızı yeniden başlatın ve ardından diğer yöntemlere geçin. Ardından, hızlı kablo şarjının etkin olup olmadığını kontrol edin. Değilse etkinleştirin. Bu, Ayarlar> Batarya> Hızlı kablo şarjı bölümüne gidip açarak yapılabilir. İkinci öneri Samsung Galaxy S8 ile birlikte gelen şarj cihazını kullanmak. Ayrıca, kaliteli bir USB C Tipi Kablo kullandığınızdan emin olun. Herhangi bir güncellemenin mevcut olması durumunda, güncelleme birçok hata için düzeltmelerle birlikte geldiğinde yavaş şarj sorununu giderebilecek olana gidin.

Şarj olurken aşırı ısınma düzeltmeleri

  Telefon şarj olurken çok ısınırsa, hızlı kablo şarj seçeneğini ayarlara giderek kapatabilirsiniz. Açıkça şarj olması zaman alacaktır ancak bataryanın ömrünü uzatacaktır. Mevcut en son güncellemeye gidin.

 

Sorun 2: Wi-Fi sorunları

Wi-fi, aynı zamanda Galaxy S8 kullanıcıları için can sıkıcı bir durum yaşarken, Smartphone’un çoğunda çok yaygın bir sorundur. İşte bu sorunun düzeltmeleri.

Çözümler:

  İlk önce cihazınızı yeniden başlatın. Ardından yönlendiriciyi ve modemi yeniden başlatın. Yeniden başlatılırlarsa, yeni bir bağlantı başlar ve Galaxy S8’inizdeki Wi-Fi sorununu çözebilir. Wi-fi bağlantısını unutun ve yeniden bağlayın. Bunu yapmak için Ayarlar> Wi-Fi bölümüne gidin ve silinecek ağ adına dokunun. Bir sonraki unutmak dokunun ve ağ kaldırılacaktır. Şifreyi kullanarak o ağa tekrar bağlanın. Hotspot 2.0 özelliğini kapatın, çünkü birçok kişi bu adımın Galaxy S8’deki Wi-Fi sorununu çözmede faydalı olduğunu belirtti. Kalabalık kanalı kontrol etmek için Wi-Fi analizöründen yararlanın, böylece daha iyi bir kanala geçebilirsiniz. Ayarlar> Gelişmiş’e gidin ve cihazın MAC adresini kontrol edin. Şimdi, bu adresin yönlendiricinin MAC adres filtresine girmesine izin verilmesini sağlayın.

 

Sorun 3: Bluetooth sorunu

Bluetooth 5.0, geniş yelpazenin yanı sıra daha hızlı eşleştirme süresi sunan Galaxy’nin en son sürümünde sunuluyor, ancak hala kusursuz değil ve şikayetler, Bluetooth’un çalışmaması veya performansının çok düşük olması gibi birçok şey. konu.

Çözümler:

  Cihazınızdaki Bluetooth’u kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın. Ardından, önceki tüm eşleştirmeyi silmek için gidin ve yeniden baştan yapın. Ayarlar> Uygulama yöneticisi> Tümü seçeneğine gidip Bluetooth uygulamasını seçerek Bluetooth önbelleğini temizleyin. Cihazı en son sürümle güncelleyin.

 

Sorun 4: Parmak izi tarayıcı sorunu

Samsung Galaxy S8’deki parmak izi tarayıcı, kameranın hemen yanında arka tarafta yer alıyor ve sorun burada yatıyor. Kullanıcıların çoğu, tarayıcının kusurlu konumu hakkında şikayet etmişlerdir. Bununla birlikte, konumu değiştirmek için alışmak zorunda değilsiniz, işleri kolaylaştırmak için bazı hileleri takip ederken de hemen hemen hiç bir şey yapamayız.

Çözümler:

En iyi çözüm, daha doğru bir okumaya sahip olmak için tarayıcıyı bir kez daha ayarlamaktır. Bu süre, cihazın kullanımını daha kolay hale getirecek açıyı, parmaklarınızın ucunu, yönünü vs. değiştirir.

 

Sorun 5: Ekrandaki kırmızı renk tonu

Ekrandaki Kırmızı Ton, neredeyse tüm Galaxy S8 kullanıcılarını rahatsız eden en yaygın Samsung Galaxy S8 sorunlarından biri. Cihazın ekranı diğer galaksi cihazlarından daha kırmızı. İşte sorunun çözümü.

Çözüm:

Bu, son zamanlarda Samsung tarafından ele alınan küçük bir aksaklık. Aksaklık ortaya çıkarken, şirket renk ayarını ayarlama dahil çeşitli çözümler önerdi. Her şey bu sorunu çözemedi ve daha sonra şirket, esas olarak bu kırmızı renk tonu sorununa değinen yeni bir güncelleme ile geldi. Bu nedenle, bu kırmızı renk tonu sorununun tek çözümü en yeni yazılım güncellemesidir.

 

Sorun 6: Bazı uygulamalar tam ekran değil

Samsung Galaxy S8 ve S8 + 5,8 ve 6,2 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip ve her videoyu oldukça zevkli hale getiriyor. Ancak aynı zamanda bazı konulara da yol açmıştır. Bazı kullanıcılar tam ekran olmayan çok az uygulama bulunduğundan şikayet etmişlerdir. Bu uygulamalar tam ekranı kullanmazlar ve bu böyle büyük bir ekran için oldukça normaldir. Ancak, işte bu çözüm için düzeltme.

Çözümler:

  Ayarlar> ekran> tam ekran uygulamalar’a gidin ve vurgulanmamış tüm uygulamaları bulun ve seçeneği açın. Diğer çözüm, en son uygulama düğmelerine dokunup ardından uygulamayı tam ekran moduna çevirecek olan yeşil genişletme simgesine dokunmaktır.

 

 

Sorun 7: Eksik uygulama çekmecesi düğmesi

Uygulama çekmecesi düğmesi Galaxy S8’de, Samsung’un da yerinden kaldırmak ve hareket etmek için yer tasarrufu yapmak istediği fiziksel düğme gibi eksik. Yani, burada uygulama tepsisini nasıl açamıyorsanız, bu sorunun çözümlerini bulacaksınız.

Çözümler:

  Ekranın altındaki herhangi bir yere kaydırmanız yeterlidir; uygulama tepsisini açacaktır. Yani, süreç oldukça kolaydır. Diğer çözüm, uygulama tepsisini açmak için ekranın altında bir düğmeye sahip olmaktır. Düğmeye uzun süre basmak için ekrandaki herhangi bir boş alana basın; bazı arka plan resmi seçeneklerini ve widget’ını gösteren bir düzenleme ve düzen sayfası getirin. Oradan ayarlar simgesini seçin ve ‘Uygulamalar’ düğmesine dokunun. Sonra uygulamaları göster düğmesine ve ardından Kaydet düğmesine basın. Bu, ekranın alt kısmına, uygulama tepsisini açabileceğiniz bir düğme getirecektir.

Sorun 8: Galaxy S8 kamera sorunu

Samsung Galaxy S8 kamera sorunu bugüne kadar birçok kullanıcı tarafından karşılaşılan başka bir sorundur. Ancak, sorunlar farklı türdedir. Bazıları kamera uygulamasının aniden kapandığını iddia ederken, bir kamera arızası mesajı gösterdiğini belirten bir uyarı mesajı veriyor; diğerleri kameranın sadece kapandığını ve fotoğraf çekmelerine izin vermediğini belirtti. Ancak, işte bu konunun çözümleri.

Galaxy S8 Problems

Çözümler:

  Öncelikle, bu tür bir mesaj alırken cihazı yeniden başlatın ve ardından kameranın düzgün çalışıp çalışmadığını görmek için tekrar deneyin. Daha sonra, cihazı mevcut en son yazılımla güncelleyin. Ayarlar> Telefon hakkında güncelleme başlığını kontrol etmek için, orada herhangi bir güncellemenin olup olmadığını öğreneceksiniz. Mümkünse bunun için gidin. Diğer bir çözüm de Smart stay özelliğini kapatmaktır. Bu tür sorunlar, Samsung kullanıcıları tarafından geçen yıl da yaşandı ve bu Akıllı Kalma özelliği nedeniyle ortaya çıktı. Bu aslında ekrana baktığınızda ekranı tutar ve bunu yapmak için sensörden yararlanır. Ancak bunu yaparken, bu özellik kamera uygulamasına müdahale eder ve bu tür sorunlara yol açar. Bu nedenle, Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Akıllı Konaklama seçeneğine gidin ve kapatın.

 

Sorun 9: Islak konuşmacı sorunu

Galaxy S8, bu cihazın suya dayanıklı olduğu IP68 sertifikasına sahiptir. Bu nedenle, cihaz yanlışlıkla 5 ft derin suya düşerse ve farkında olmadan yaklaşık 30 dakika orada kalırsa, cihaz hala bozulmadan kalacaktır. Cihazın üzerinde korunmasını sağlayacak bir kaplama vardır. Ancak, hoparlör ıslanırsa, ses farklı gelebilir veya bazen kötü gelebilir. Hoparlör ızgarasının arkasında bir ekran var ancak yine de bu bazen gerçekleşebilir. İşte bu ıslak hoparlör probleminin çözümü.

Galaxy S8 Problems

Çözüm:

  Telefon IP68 sertifikasına sahip olmasına rağmen cihazı sudan çıkardıktan sonra kurumasını bekleyin. Daha sonra, cihazı iyice sallayın ve kalan ızgara suyunu almak için hoparlör ızgarasına doğru üfleyin. Hoparlör kuruduğu anda düzgün çalışmaya başlayacaktır.

 

Sorun 10: DQA (Aygıt Kalite Ajanı) hata mesajını durdurmaya devam ediyor

Birçok kullanıcı, Device Quality agent uygulamasının gerçekten çok sinir bozucu bir sebep olmadan sürekli olarak bir hata mesajı gösterdiğini belirtti. Bu, Wi-Fi bağlantısının Galaxy S8 cihazında nasıl kullanıldığını izleyen bir uygulama. Aşağıdaki çözümleri okuyun.

Çözümler:

  Hata mesajının şimdi gittiğini görmek için Wi-Fi bağlantısını kesin ve ardından tekrar bağlayın. Daha sonra Ayarlar> uygulama yöneticisine gidin ve kapatmak için DQA uygulamasını seçin. Sonunda yapabileceğiniz şey bir yazılım güncellemesi için gitmek. Yeni bir sürüm zaten Samsung tarafından çeşitli hata düzeltmeleri içeren kullanıma sunuldu. Ayarlar> Telefon hakkında> seçeneğine gidin ve yazılım güncellemesini kontrol edin.

Sorun 11: Galaxy S8 Android Otomatik sorunu

Android Otomatik sorunu, az sayıda kullanıcının da şikayet ettiği gibi, bu listede belirtilmesi gereken önemli bir konu. Cihazı Android Auto ile eşleştirmeye çalışırken sorunun yaşandığını belirttiler. Ve bazen Android otomobil ve otomobil arasında eşleştirme yapılırsa, Spotify gibi birkaç uygulama çalışmaz. Bu sorun için aşağıdaki çözümleri gözden geçirin.

Galaxy S8 Problems

 

Çözümler:

  Önce cihazınızı yeniden başlatın. Sonra, Android Auto’yu kaldırın ve sonra tekrar yükleyin. Tekrar kurarken talimatları iyice izleyin. Sorunun herhangi bir uygulamada olması durumunda, hem uygulamayı hem de Android otomobilini kaldırmak için gidin ve ardından uygulamayı indirerek Android Otomatik’i ayarlayın.

 

Sorun 12: Google Launcher, Galaxy S8’de çalışmıyor

TouchWiz’de herkes çok rahat değil ve bu yüzden Google, Google Play Store’da diğer lansmanları kullanmaya başladı, böylece kullanıcılar rahat ettikleri Luncher ile gidebildiler. Nova Launcher, Google Launcher, kullanılabilecek seçeneklerden bazıları. Ancak, bazı kullanıcılar Google Launcher’ın düzgün çalışmadığını söyledi.

Çözümler:

  Nova Launcher, herhangi bir sorunla karşı karşıya kalmayan bir başka harika seçenek. Google Launcher, ana ekranda veya uygulama çekmecesinde gösterilmeyen birçok uygulamacıyla düzgün çalışmayacak. Sorunun Güvenli Klasör ile ilgili olduğu çoğu zaman farkedilir, bu nedenle yapmanız gereken uygulamanın kaldırılması ve Google Launcher’ın çalışmaması sorunu çözülebilir.

 

Sorun 13: Push bildirimi erteleniyor

Samsung Galaxy S8 ve S8 Plus kullanıcılarının bir kısmı anında bildirim almadıklarını ve gecikmiş olduklarını söyledi. Bildirimin resmi amaçlarınızla ilgili olması durumunda kesinlikle bu çok büyük bir konudur ve bunları hemen almalısınız. Bununla birlikte, çözümler aşağıda açıklanmaktadır.

Çözümler:

  Israrlı pil tasarrufu özelliği hiç şüphesiz Android 7.0 Nougat’ta harika bir özellik ve Samsung, Galaxy S8’de de bunu mümkün kılıyor. Bu nedenle, ayarlarda bazı değişiklikler yapılması gerekiyor ve sorun çözülecek. Ayarlar> uygulamaya gidin ve sağ üst menüde bulunan Özel erişim seçeneğine, ardından pil kullanımını optimize et seçeneğini seçmeniz gerekir. Bildirimin hiç ertelenmemesi gereken tüm uygulamaları değiştir ve ekle seçeneğine gitmeniz gereken yerden açılan bir menü açılacaktır.

 

Sorun 14: Galaxy S8 Otomatik döndürme çalışmıyor

Ayarlarda otomatik döndürme özelliği etkinleştirilse de Galaxy S8’de düzgün çalışmıyor. Bu, birçok kullanıcının şikayet ettiği konu. İşte bu sorunun düzeltmeleri.

Çözümler:

  İlk önce, cihazı yeniden başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin. Ardından, aygıtı güvenli moda getirin ve otomatik döndürmenin çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Eğer evet ise, o zaman çok yüklediğiniz ve daha sonra bu sorunun başladığı uygulamayı kaldırın. Bazen ivmeölçer ve G-sensörü gibi sensörlerden kaynaklanabilir. Bu nedenle, sensörlerin yeniden kalibrasyonu için GPS ve Durum Araç Kutusu uygulamasını indirmeniz ve ardından sorunu çözüp çözemeyeceğinizi kontrol etmeniz önerilir.

Galaxy S8 Problems

  Rotasyon Kontrolü Play mağazasında mevcut olan başka bir uygulama ve bu sorunun düzeltilmesi olabilir. Bu uygulama elle yatay yönlendirmeye geçmenizi sağlar. Son olarak, fabrika ayarı cihazı sıfırlar.

Sorun 15: Uygulama donma sorunu

Bazıları cihazın donmakta olduğunu söylemişken bazı uygulamalar donuyor.

Çözümler:

  Cihazı kapat. Birkaç saniye bekleyin ve sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için tekrar açın. Güç düğmesine basarak ve sonra yeniden başlatma seçeneğini belirleyerek yumuşak sıfırlama gerçekleştirin. Çok sık donuyor olan uygulamanın önbelleğini temizle. Ayrıca, tüm uygulamaların önbelleğini tamamen temizleyen ayarlar> depolama öğesine giderek sistemin önbelleğini temizleyebilirsiniz. Fabrika ayarlarına sıfırlama yapın.

 

Ayrıca bkz: Galaxy S8’de tek elle kullanım modu nasıl etkinleştirilir?