Genel Samsung Galaxy S9 Plus sorunları ve nasıl düzeltilir

Samsung Galaxy S9 Plus, şu an için piyasadaki ileri teknoloji ürünlerden biri. Samsung’un sunduğu en iyi akıllı telefon olan bu akıllı telefondaki her şeyi bulacaksınız. Ekrandan kameraya kadar, Samsung Galaxy S9 Plus ile ödün vermeyeceksiniz. S9 Plus ile, kenarlarında da kavisli olan 18: 9 kenarlıksız ekranının keyfini çıkaracaksınız. Ayrıca, birincil kameranın ayarlanabilir bir diyafram açıklığına sahip olduğu en iyi çift kamera kurulumlarından birine sahiptir. Galaxy S9 Plus yazılımı dışında her açıdan neredeyse mükemmel. Samsung gerçekten bir akıllı telefon için nasıl iyi bir donanım yapılacağını biliyor olsa da, yazılımları en iyisi değil. Ne yazık ki, bu nedenle, çok sinir bozucu olabilecek bazı sorunlar var. Burada, ortak Samsung Galaxy S9 Plus sorunlarını ve düzeltmelerini listeleyeceğiz.

Samsung Galaxy S9 Plus sorunları ve nasıl düzeltilir

Sorun 1: Tam Ekranda Olmayan Uygulamalar

2018’de, yeni piyasaya sürülen akıllı telefonların çoğu, üreticinin nispeten daha küçük bir form faktörüne daha büyük bir ekran eklemesini sağlayan 18: 9 en boy oranına sahip bir ekrana sahip. Bunun dışında, ekran çok daha uzun olduğu için aynı anda ekranda daha fazla bilgi görüntüleyebilir.

Uygulamaların çoğu 18: 9 ekranla tamamen güzel gözükse de, bazı uygulamalar en iyi 16: 9 oranında çalışır ve çalışır. Neyse ki, S9 Plus ile, Samsung tarafından S9 Plus’ta sunulan seçeneği kullanarak tüm uygulamalarınızı tam ekran modunda çalıştırabilirsiniz.

Çözüm:

  Galaxy S9 Plus’ınızda bulunan ‘Ayarlar’da bulunan’ Ekran ‘menüsüne gidin. Burada, ‘Tam Ekran Seçeneği’ yazan seçeneği arayın. Şimdi tüm uygulamalarınızın tam ekran modunu kullandığından ve 18: 9 ekranın tamamını kullanabildiğinden emin olun.

Sorun 2: Tam olarak şarj olması çok uzun sürüyor

Galaxy S9 Plus, hızlı şarjı destekler; bu, ortalama bir akıllı telefondan tamamen daha hızlı şarj edilebileceği anlamına gelir. Bu oldukça faydalı olsa da, bazı S9 Plus telefonlarında çalışmayı durduruyor. Neyse ki, aşağıdaki adımları izleyerek hızlı şarjı kolayca yeniden etkinleştirebileceğiniz bu kullanım için kolay bir düzeltme var:

Çözüm:

  Samsung Galaxy S9 Plus’ınızda ‘Ayarlar’ uygulamasını başlatın. ‘Batarya’ bölümüne gidin ve ‘Hızlı Şarj’ seçeneğini bulun. Telefonunuzun çok daha hızlı bir şekilde şarj olacağı ‘Hızlı Şarj’ seçeneğini etkinleştirmeniz gerekir. Şimdi ne zaman S9 Plus’ınızı şarj ederseniz, kilit ekranınızın altında hızlı bir şarj metni görüntüleyecektir.

Sorun 3: Samsung Galaxy S9 Plus Wi-Fi Sorunları

Samsung Galaxy S9 Plus kullanıcısıysanız, Wi-Fi alımıyla ilgili sorunlarla karşı karşıya kalmanız olasıdır. Bu sorunlar arasında düşük İnternet hızları, bağlantı kopması ya da S9 Plus’ınızda belirli bir kablosuz ağ bulamama sayılabilir. Neyse ki, bu talimatları izleyerek tüm bu sorunları kolayca çözebilirsiniz:

Çözüm:

  Büyük olasılıkla S9 Plus’ınızdaki kablosuz ağ ile ilgili tüm sorunlara neden olan Wi-Fi yönlendiricinizdir. Bu nedenle, başka bir yöntemi denemeden önce, Wi-Fi yönlendiricinizi yeniden başlatmanız şiddetle önerilir. Bu cihazınız için yararlı görünmüyorsa, Galaxy S9 Plus’ınızdaki ağ ayrıntılarını yeniden girmelisiniz. Bunun için öncelikle cihazınızdaki Wi-Fi ayarlarını açmanız ve problemli olan kablosuz ağa uzunca dokunmanız gerekir. Şimdi, şebekeyi telefonunuzdan silecek olan ‘Ağı Unut’ seçeneğini seçin. Sonunda, doğru bilgileri bir kez daha girerek kablosuz ağa yeniden bağlanmanız yeterlidir. Bu yöntemlerden hiçbiri sizin için işe yaramazsa, son seçenek Wi-Fi yönlendiricinizi sıfırlamaktır. Yönlendiricinizle birlikte verilen kullanım kılavuzunu kullanarak Galaxy S9 Plus’ınızdaki Wi-Fi ile ilgili tüm problemlerinizi umarızdan çözen aşağıdakileri yapabilirsiniz.

Samsung Galaxy S9 Plus Wi-Fi

Sorun 4: Mesajlaşma Uygulaması otomatik olarak Fotoğraf gönderme

Galaxy S9 Plus ile ilgili en bilinen hatalardan biri, cihazınızda bulunan fotoğrafları kişilerinize gönderecek olan Mesajlaşma uygulamasıyla ilgilidir. Bu tür bir hata, telefonunuz kişisel onayınızı almadan kişisel fotoğraflarınızı başkalarıyla paylaştığı için kullanıcının gizliliğini etkiler. Neyse ki, Samsung S9 Plus için bir OTA güncellemesi ile bu sorunu çözdü. Telefonunuzu güncellemediyseniz ve hala bu sorunu çözmek istiyorsanız, bu hatayı Galaxy S9 Plus cihazınızda düzeltmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz:

Çözüm:

  S9 Plus’ınızda Mesajlaşma uygulamasının ‘Uygulama Bilgisi’ ayarlarını açın. ‘İzinler’ bölümüne gidin ve depolamayı kapatın. Bu uygulamanın depolama izni, depolama alanınıza erişemediği ve fotoğraflarını başkalarıyla paylaşamadığı için devre dışı bırakıldı.

Sorun 5: Karanlık Yavaş Hareket Videolar

Galaxy S9 Plus’daki süper ağır çekim video özelliği, kullanıcılarının etkileyici bir 960 fps hızında video kaydetmelerine olanak sağlaması nedeniyle oldukça popüler. Bu özellik oldukça iyi çalışsa da, bazı kullanıcılar ağır çekim videolarını oldukça karanlık olarak deneyimlemiştir. Başka bir deyişle, videoları az gösteriliyor ve ayrıntıların çoğu görünmüyor. Söyleniyor, S9 Plus’ınızdaki bir özelliği devre dışı bırakarak aşağıdaki adımları izleyerek bu maruziyet sorununu çözmek mümkündür.

Çözüm:

  Akıllı telefonunuzdaki ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin. ‘Gelişmiş Özellikler’ bölümüne gidin. Şimdi, Galaxy S9 Plus’ınızdaki koyu renkli yavaş video sorununu çözecek olan ‘Akıllı Konaklama’ seçeneğini devre dışı bırakın.

Sorun 6: Galaxy S9 Plus Dokunmatik Ekran Hassasiyeti Sorunları

Bazı kullanıcılar dokunmatik ekranlarının düşme veya ekran koruyucu nedeniyle duyarsız kaldığı sorunları gördü. Bunlar, donanımla ilgili sorunlar olsa da, Samsung, kullanıcıların bu tür sorunları kolayca düzeltebilmeleri için dokunmatik ekranın hassasiyetini değiştirmelerine olanak tanıyan telefonlarına bir seçenek ekledi. Ekranınızın hassasiyetini düzeltmek için Galaxy S9 Plus cihazınız için aşağıdaki adımları izlemeniz gerekir.

Çözüm:

  Galaxy S9 Plus’ınızın ‘Ayarlar’ uygulamasına gidin. Dokunma duyarlılığı seçeneklerini içeren ‘Gelişmiş Özellikler’i açın. Şimdi, ‘Dokunma Duyarlılığı’ seçeneğini kullanarak, S9 Plus’ınızın dokunmatik ekran hassasiyetini kolayca ayarlayabilirsiniz. Bundan sonra, böyle bir sorunla karşılaşmazsınız.

Samsung Galaxy S9 Plus Touch screen

Sorun 7: Samsung Galaxy S9 Plus, Islak Hoparlör nedeniyle Ses Sorunları

Samsung Galaxy S9 Plus, IP68 dereceli akıllı telefonlar arasında. Bu, bu telefonun neredeyse tamamen su geçirmez olduğu anlamına gelir. Olduğu söyleniyor, hala su geçirmezliği ile ilgili sorunlar olabilir. Böyle bir konu, konuşmacının, susturucunun boğuk bir ses çıkarmasına neden olacağı hoparlör ile ilgilidir.

Çözüm: Bu, hoparlör ızgarasında su sıkışması halinde meydana gelir ve sesi bozar. Ancak, Samsung, hoparlörün önüne, suyun hoparlör ünitesine kalıcı olarak zarar vermesini önleyen su geçirmez bir film yerleştirmiştir. Bu nedenle, Galaxy S9 Plus’ınızın hoparlörüne su girerse, telefonun kurumasını bekleyin. Su tamamen kuruduğunda, telefonunuzun hoparlörü yepyeni gibi gelecektir.

Problem 8: Galaxy S9 Plus’ta Çözünürlük ve Ölçeklendirme Sorunlarının Giderilmesi

Samsung Galaxy S9 Plus ile ortalama pil boyutunda bir QHD + ekran elde edersiniz. Bu, yüksek çözünürlüklü büyük ekranın pilinizi oldukça hızlı boşaltacağı anlamına gelir. Bu nedenle, telefonunuzun pil ömrünü artırmak için Samsung, kullanıcının cihazı daha düşük bir çözünürlükte kullanmasına olanak veren bir seçenek düşünceli bir şekilde ekledi. Telefonun ekranı daha düşük bir çözünürlükte harika görünmese de, kesinlikle iyi bir batarya ömrü elde etmenize yardımcı olur.

Bu, pil tasarrufu için mükemmel bir özellik olmasına rağmen, küçültülmüş çözünürlük nedeniyle ölçeklendirme ile ilgili bazı sorunlara neden olabilir. Galaxy S9 Plus’ınızla görsel eserler yaşıyorsanız, ölçeklendirme sorunlarını gidermek için telefonunuzun çözünürlüğünü değiştirmek için aşağıdaki talimatları kullanabilirsiniz.

Çözüm:

  S9 Plus’ınızın ‘Ayarlar’ uygulamasından ‘Ekran’ bölümünü açın. Burada, ‘Ekran Çözünürlüğü’ seçeneği de dahil olmak üzere telefonunuzun ekranıyla ilgili tüm seçenekleri bulacaksınız. Bu özelliği kullanarak, cihazınızın özünürlüğünü QHD + olarak değiştirerek tüm ölçeklendirme sorunlarının giderilmesini sağlayabilirsiniz.

Sorun 9: Samsung Galaxy S9 Plus’taki Diğer Sorunlar için Düzeltme

S9 Plus’ınızdaki bazı sorunlara hala çözüm arıyorsanız, akıllı telefonunuzdaki birçok sorunu giderebilecek bazı evrensel düzeltmeleri deneyebilirsiniz. Örneğin, akıllı telefonunuz için karmaşık bir çözümü denemeden önce, onu yeniden başlatmayı denemelisiniz. Yeniden başlatma, işletim sisteminizi yeniden yükleyeceğinden, Galaxy S9 Plus’ınızdaki birçok sorunu çözebilir.

Sizin için işe yaramadığı takdirde, cihazınızdaki her şeyi silecek olan S9 Plus’ınızı kesinlikle sıfırlamayı denemelisiniz, bu nedenle önemli verilerinizin tümünü yedeklediğinizden emin olun. Cihazınızı sıfırlamak için verilen adımları uygulayabilirsiniz.

Çözüm:

  Sıfırlamak için Samsung Galaxy S9 Plus’ınızın ‘Ayarlar’ uygulamasını açın. ‘Genel Yönetim’e gidin ve’ Sıfırla’yı seçin. Bu, S9 Plus’ınızı sıfırlar ve cihazınızdaki birçok sorunu giderir.

Sonuç

Yukarıda belirtilen düzeltmelerden hiçbiri Samsung Galaxy S9 Plus cihazınızla ilgili herhangi bir sorunu çözmediyse, daha fazla yardım için Samsung Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçmeniz önemle tavsiye edilir. Samsung tarafından eğitilmiş uzmanlar olduklarından, cihazınızdaki her türlü sorunu çözmek için onlarla iletişim kurmayı her zaman en son seçenek olarak düşünmelisiniz.