Gerçek dünyaya yeniden katılmak için OnePlus akıllı telefonlarda Zen Modu nasıl kullanılır

Yeni bir on yıla doğru ilerlerken, akıllı telefon bağımlılığı önemli bir konudur. Google’ın Dijital Wellbeing araçları vardır, ancak diğer üreticiler insanların akıllı telefonlarını daha az kullanmalarına yardımcı olacak özellikler uyguluyor. Telefonunuzu daha uzun süre kapatmak için OnePlus Zen Modu’nu nasıl kullanacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Akıllı telefon uygulamaları ve sosyal medya platformları bir şey için tasarlanmıştır: daha fazlası için geri gelmemizi sağlamak. Ancak her zaman çevrimiçi, bağlı yaşam tarzlarımız, dijital dünyadan kaçmak ve gerçek dünyada zaman geçirmek göründüğü kadar kolay değildir. Neyse ki, OnePlus, kullanıcılarının akıllı telefonlarını belirli bir süre boyunca gözetimsiz bırakmalarına, kullanıcıların gerçek dünyada dijital dikkat dağıtıcı şeylerden uzak zaman geçirmelerine yardımcı olan bir özellik yarattı.

Bölüme atla:

    OnePlus Zen Modu nedir? Cihazım Zen Modunu destekliyor mu? Zen Modu nasıl kullanılır

OnePlus Zen Modu nedir?

OnePlus Zen Modu aslında Rahatsız Etmeyin modudur ancak hızdadır. Akıllı telefonunuzu bir tür komaya sokar, onu almak ve kaydırmaya başlamak için cazibeyi azaltmak amacıyla işlevselliği en aza indirir.

Zen Moduna girdikten sonra OnePlus’ınız artık kısa mesaj gönderemez, uygulama açamaz, sosyal medyanın internetine göz atamaz ve hatta Ayarlar gibi temel menülere erişemez. Yine de telefon görüşmeleri alabilir ve fotoğraf çekebilirsiniz, ancak fotoğrafları Galeri uygulamasında görüntüleyemez veya Google Fotoğraflar’daki düzenleme parametrelerini değiştirmeye başlayamazsınız. Zen Modunda arayabileceğiniz tek numara bölgenizdeki acil servislerdir.

Belki de Zen Mode’un en korkutucu özelliği kırılmaz olmasıdır. Girmeyi seçtikten sonra, bu karara geri dönemezsiniz. Telefonunuzu yeniden başlatsanız bile Zen Modunda olacaksınız. Zen Mode’da belirli bir zamanı (20, 30, 40 veya 60 dakika) geçirmeyi seçtikten sonra yapabileceğiniz başka bir şey yoktur.

Aslında Zen Modu, akıllı telefon bağımlılığını azaltmak için en başarılı araçlardan biri. Kolayca kapatılsaydı, ayartma çok fazla insandan daha iyi olur. Zen Mode’un bu noktada katı olması hoşuma gidiyor. Telefonunuzdan bir süre uzak kaldınız, bu nedenle bu taahhüdü yerine getirin!

    OnePlus 7T (Pro): En iyi OxygenOS deneyimi için 8 ipucu ve püf noktası

Cihazım Zen Modunu destekliyor mu?

Zen Mode, 2019’da OnePlus 7 Pro ile birlikte piyasaya sürüldü. Ancak, Çinli şirket bu özelliği eski akıllı telefonlarına da yaydı. OnePlus 5’ten itibaren Zen Modu sonraki tüm OnePlus cihazlarında kullanılabilir. Bu, geçen yılki OnePlus 6 ve 6T’nin yanı sıra en son OnePlus 7T ve 7T Pro’yu da içeriyor. Gelecekteki herhangi bir OnePlus sürümünün, şirketin yazılımında pişmiş Zen Mode ile gelmesi muhtemeldir.

AndroidPIT oneplus 5 0233

Zen Modu nasıl kullanılır

ZenMode, OnePlus akıllı telefonlara varsayılan uygulama olarak yüklenir. Ancak, uygulama çekmecesinde görünmez. Zen Moduna erişmenin en hızlı yolu, Android’in Hızlı Döşeme menüsüne erişmek için bildirim sekmesini aşağı çekmektir. Orada Zen Modunu hemen görmüyorsanız, Hızlı Kutucuklarda hangi seçeneklerin bulunduğunu özelleştirmek için kurşun kalem simgesine dokunmanız gerekir. Zen Mode kutucuğunu Hızlı Kutucuklarınıza sürüklediğinizde başlamaya hazırsınız. Oradan şu basit adımları izleyin:

    Zen Moduna girdikten sonra, ekranın alt kısmındaki yeşil oka dokunun, 20, 30, 40 ve 60 dakika arasında seçim yapın. Bu kesinti sürenizin süresi olacaktır. Unutmayın, Zen Modunu etkinleştirdikten sonra, ona geri dönemezsiniz. Başlamak için ekranın altındaki Haydi Gidiniz’e dokunun Ekranda oturumunuzda ne kadar kaldığını bildiren bir zamanlayıcı göreceksiniz. Zaman dolduğunda, size ne kadar iyi bir iş yaptığınızı bildiren bir bildirim alırsınız ‘ yaptım!

oneplus zen mode

Zen Modunda da etkinlikler var. Yazma sırasında, OnePlus 21 günlük bir Zen Dönüşümü kampanyasını teşvik ediyor. Uygulamaya göre, psikologlar herhangi bir alışkanlığı geliştirmek ve pekiştirmek için 21 gün sürdüğüne inanıyorlar. 21 günlük Zen dönüşüm kampanyası, OnePlus kullanıcılarının akıllı telefonlarını her gün belirli bir süre için bırakma alışkanlığını geliştirmelerine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Meydan okuma için çeşitli kurallar uygulamada listelenir. Yarışmayı geçmek için birbirini izleyen günlerde 21 Zen Mode oturumunu başarıyla tamamlamanız gerekecek. Kampanya 2019’un sonuna kadar devam edecek, bu nedenle birbirini takip eden 21 gününüzü tamamlamanız için iki aydan fazla zamanınız var. Tamamen iletken Zen Moe günleri için kazanmak için düzenli başarılar ve rozetler de var.

oneplus zen mode2

OnePlus’ın Zen Modu’nu denediniz mi? Ne kadar başarılıydınız? Aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

OnePlus 7 Pro
Tips & Tricks
OnePlus

Facebook Twitter