Gerçek düzeltme Huawei P30’da MMS sorunu alamıyor | Huawei P30 mesajlaşma sorunlarını giderme

Merhaba Huawei hayranları! Bir Android cihazda oluşabilecek birkaç mesajlaşma sorunu sessizdir. Bu yazıda, MMS alamıyorsa Huawei P30 cihazınızı nasıl çözeceğinizle ilgili sorun giderme adımlarını sunuyoruz. Bu yayını yararlı bulacağınızı umarız.

Devam etmeden önce, size kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Gerçek düzeltme Huawei P30’da MMS sorunu alamıyor | Huawei P30 mesajlaşma sorunlarını giderme

Huawei P30’unuz yakın zamanda MMS alamazsa, bunun en muhtemel nedeni bir ağ değişikliği veya bir yazılım hatasıdır. Genel olarak, bu tür bir sorunu çözmek kolaydır. Bu kılavuzu izleyerek bu sorunu nasıl çözeceğinizi öğrenin.

1 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Telefonun bir sinyali olduğunu onaylayın.

Yapmak istediğiniz ilk sorun giderme adımı Huawei P30’unuzun kapalı bir alanda olduğunu doğrulamaktır. Bununla kastedilen, cihazınızın ağınızla iletişim kurup kurmadığını kontrol etmektir. Durum çubuğunda en az birkaç sinyal çubuğu bulunmalıdır. Bulunduğunuz yerde sinyal olup olmadığını kontrol etmenin en kolay yolu bir metin gönderip almaktır. Ayrıca birini aramayı da deneyebilirsiniz. Şebekeniz tarafından etkin kapsama alanındaysanız, bunlardan herhangi biri gerekir.

Düzenli mesajlaşma ve sesli arama normal çalışıyorsa, ancak Huawei P30’unuz hala MMS alamıyorsa, aşağıdaki sorun giderme işlemlerine devam edin.

2 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mobil verileri etkinleştir

MMS’in çalışması için mobil verilere ihtiyacı var. Kontrol etmeniz gereken ilk şeylerden biri, mobil verilerin cihazınızda normal şekilde çalışıp çalışmadığını. Bunu yapmak için, YouTube, Netflix vb. Gibi çalışmak için internet bağlantısı gerektiren bir uygulamayı açmanız gerekir. Uygulamayı açmadan önce mobil verileri açtığınızdan emin olun. Çoğunlukla wifi kullanıyorsanız, önce kapatın. Bunu yaptıktan sonra, mobil verileri etkinleştirin ve çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Ardından, MMS’in nasıl çalıştığını kontrol edin.

MMS almaya çalışırken (varsa) hangi hatayı dikkate almanız da önemlidir. Hatalar, sorun gidermeye yardımcı olmak için tasarlanmış yerleşik göstergelerdir. Mesajlaşma uygulaması başarısız bir MMS kurtarma işleminden sonra bir mesaj veya hata gösteriyorsa, not alın ve ne anlama geldiğini hızlı bir şekilde Google’da arayın.

MMS düzeltme # 3 alınamıyor: Mesajlaşma uygulamasını kapatmaya zorla

Yapmak istediğiniz bir sonraki sorun giderme adımı mesajlaşma uygulamasının kendisiyle ilgilenmektir. Uygulama basitçe sistemin kendi başına çözemediği bir hatayla karşılaşmış olabilir. Uygulamayı yeniden başlatmak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Yöneticisi’ne gidin. Tüm sekmesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı seçin.

4 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Konuşma konularını sil

Mesajlaşmaya düşkünseniz ve her gün çok sayıda kişiyle yaparsanız, mesajlaşma uygulamasının SMS göndermeye izin vermek veya gelen metinleri saklamak için boş alanı kalmış olabilir. Eski mesajları silmeyi deneyin ve sorunu çözüp çözmeyeceğinizi görün. Normal metin iş parçacıklarından daha büyük depolama alanı kullandıkça çok sayıda MMS veya ek içeren mesajları silmeye öncelik verin.

5 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mesajlaşma uygulama önbelleğini temizleme

Önbelleği silmek, sorunlu bir uygulamayı gidermenin doğrudan yollarından biridir. Eski moda önbellek veya geçici dosyaların neden olduğu küçük hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Uygulamada kullanıcı ile ilgili herhangi bir içeriği kaybetmeden güvenle yapılabilir. İşte böyle yapılır:

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Yöneticisi’ne gidin. Tümü sekmesine gidin.

6 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Mesajlaşma uygulamasını sıfırlayın

Bir uygulamanın önbelleğini temizledikten sonra hiçbir şey olmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki iyi şey uygulamanın verilerini temizlemek. Önceki prosedürden farklı olarak, bu uygulamadaki önemli bilgileri veya verileri silebilir. Örneğin, bir mesajlaşma uygulamasıyla ilgili bir sorunu çözmeye çalışıyorsanız, verilerini silmek tüm mesajlarınızı siler. Oyunlar için, bunu yapmak ilerlemenizi silebilir. Önemli şeyleri kaybetmek istemiyorsanız, vaktinden önce yedeklediğinizden emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın.Uygulama Yöneticisi’ne gidin.Tüm sekmesine dokunun. Mesajlaşma uygulamanızı seçin. Verileri temizleyin. Sorunu kontrol edin.

# 7 MMS düzeltmesi alınamıyor: Yumuşak sıfırlama gerçekleştirin

Bir cihazı yeniden başlatmak bazen harikalar yaratabilir. Önerilerden hiçbiri şimdiye kadar çalışmadıysa, telefonu yeniden başlatmaya zorladığınızdan emin olun. Güç tuşunu 10 ila 15 saniye basılı tutarak zorunlu bir yeniden başlatma yapmayı deneyin. Telefonunuz çalışırsa, yeniden başlatılmalı ve bir titreşim hissetmeli ve Huawei logosunu görmelisiniz. Titreşimi hissetmiyorsanız ve ekran hala boşsa, cihazın yeniden başladığını görene kadar Güç Tuşunu daha fazla basılı tutun.

Cihazı birkaç kez yeniden başlatmayı denedikten sonra hiçbir şey değişmezse, bu sorun giderme işleminden vazgeçebilir ve aşağıdakilere geçebilirsiniz.

8 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, web sitesi bağlantıları, resimler, videolar, reklamlar gibi sık kullanılan öğeleri, önbellek bölümü adı verilen dahili depolama alanında bir kısmı içinde saklar. Bazen, toplu olarak sistem önbelleği adı verilen bu öğeler eski ya da bozuk olabilir, bu da performans sorunlarına veya hatalara neden olabilir. Telefonunuzun verimli bir şekilde çalışmasını ve önbelleğin en iyi durumda olmasını sağlamak için önbellek bölümünü düzenli olarak temizlemek istiyorsunuz (yaklaşık birkaç ayda bir). Herhangi bir uygulama sorunuyla uğraşırken, bu sorun giderme adımlarından biri olabilir. İşte nasıl yapılacağı:

  Telefonunuz kapalıyken, hem Ses Açma hem de Açma düğmelerine aynı anda en az 10 saniye boyunca basılı tutun. Onur logosu göründüğü zaman düğmelere basalım. . Önbellek bölümünü sil seçeneğine gitmek ve vurgulamak için Ses Kısma düğmesine basın. Seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bir sonraki seçeneklere ilerlemek ve vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın.

MMS numarası # 9 alınamıyor: Şebeke ayarlarını sıfırla

Bazen yanlış bir ağ ayarı da sorunlara neden olabilir. Kötü ağ yapılandırması birçok nedenden dolayı oluşabilir. Bazen, bir uygulama veya güncelleme yeni ağ ayarlarına neden olabilir. Tüm ağ ayarlarını sıfırlamak için şu adımları izleyin:

  Ayarlar uygulamasını açın. Gelişmiş ayarlar seçeneğine gidin. ağ ayarları ve varsayılan değerleri geri yükleyin. Ağ ayarlarını sıfırlama işlemi tamamlandığında, telefonunuzu yeniden başlatın ve Wi-Fi ağınıza yeniden bağlanın.

MMS numarası # 10 alınamıyor: SIM’i tekrar yerleştirin

Fiziksel olarak SIM kartı bir çözüm olarak çıkarmak bazen her türlü ağ sorununu çözmede etkili olabilir. Cihaz, yeni bir SIM kart tespit ettiğinde ağ ayarlarını yeniden yapılandırmak zorunda kalır. Yanlış ağ ayarlarına neden olan bir hata oluştuysa, SIM kartı tekrar takmanız yardımcı olabilir.

SIM’i çıkartıp tekrar takmadan önce, cihazı kapatmanız önemlidir. Bu veri bozulmasını önlemelidir.

# 11 MMS düzeltmesi alınamıyor: Kötü uygulamaları kontrol et

Bazen, bir üçüncü taraf uygulaması sorunlara neden olabilir veya İşletim Sistemini etkileyebilir. Kötü bir uygulama nedeniyle ağ sorunları olması Huawei cihazlarında duyulmamış değil. Telefonu güvenli modda tekrar başlatın ve durumun böyle olup olmadığını görün. Güvenli modda, hiçbir üçüncü taraf uygulamasının çalıştırılamaması gerekir. Yani, wifi normalde güvenli modda çalışıyorsa, kötü bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olduğunu iddia edebilirsiniz. İşte güvenli modda önyükleme yapmanın yolu:

  Cihazı kapatın. Yeniden açın. Ekranda Huawei animasyonunu gördüğünüzde Ses Seviyesini Azalt düğmesine basın ve basılı tutun. Cihaz önyüklemeyi tamamladıktan sonra sol alt köşede güvenli mod görebilirsiniz. Cihaz güvenli bir şekilde başlatıldı. modu şarj edin ve bir fark olup olmadığını görün.

Unutmayın: güvenli mod üçüncü taraf uygulamaları engeller ancak hangisinin asıl sebep olduğunu size söylemez. Sistemde kötü niyetli bir üçüncü taraf uygulaması olduğunu düşünüyorsanız, tanımlamanız gerekir. İşte tam olarak yapmanız gerekenler:

  Güvenli moda önyükleme yapın. Sorunu denetleyin. Üçüncü taraf bir uygulamanın suçlu olduğunu onayladığınızda, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğinizlerle başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda getirip sorunu kontrol edin. Huawei P30’unuz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

12 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Fabrika ayarlarına sıfırlama

Bu noktada hiçbir şey çalışmadıysa ve Huawei P30’unuz hala MMS alamıyorsa, aygıtı fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmelisiniz. Bu, tüm yazılım ayarlarını varsayılan ayarlarına döndürür ve tüm kişisel verilerinizi siler. Önemli dosyaları kaybetmemek için, vaktinden önce onları yedeklediğinizden emin olun. Bunu yaptıktan sonra, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Birkaç saniye için Güç tuşuna basarak cep telefonunu kapatın. Sesi Aç ve Güç düğmelerini birkaç saniye basılı tutun. Kurtarma Modu göründüğünde tüm tuşları bırak. “Şimdi sil” seçeneğini seçin. fabrika ayarları”. Gezinmek için Ses düğmelerini ve kabul etmek için Güç tuşunu kullanın. İşlemi “evet” yazarak onaylayın ve “verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla” yı seçin. ”.Güç tuşunu kullanarak son olarak“ sistemi şimdi yeniden başlat ”ı seçin.

13 numaralı MMS düzeltmesi alınamıyor: Şebeke operatörünüzden yardım alın.

Sorunun donanım arızası olması muhtemel değildir, bu nedenle fabrika sıfırlama işleminden sonra sorun hala çözülmezse, şebeke operatörünüze başvurmalısınız.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.