Gizli göz atma: Android'de gizli modu nasıl kullanacaksınız?

Android'de gizli taramanın faydaları, başkalarının çevrimiçi aradıklarını görmesini engellemekten öteye uzanmaktadır. Gizli göz atma modu, gizli mod – bunu yapacağınız şeyi söyleyin; ancak bu özellik sadece gizli bir şekilde hediye alışverişinde bulunmak istediğinizde değil, bundan çok daha fazlası var. Android'de gizli olarak nasıl gezineceğinizi ve neden yapmanız gerektiğini öğrenmek için okumaya devam edin.

  • Neden mahremiyet herkes için önemlidir (yalnızca ve yanlış olanları değil)
  • 2017: AI'ların yılı

Android'de gizli göz atmayı nasıl açabilirsiniz?

Gizli mod olarak da bilinen gizli gözatma özelliğini kullanmak, Android'de yapmak çok kolaydır, ancak cihazlar ve tarayıcılar arasında değişiklik gösterebilir. Chrome'da bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  • Gizli modu açmak için: Chrome'u açın, daha fazla seçenek için sağ üstteki üç nokta simgesine hafifçe vurun, ardından Yeni gizli mod sekmesine dokunun. İsterseniz, aynı anda birden çok gizli sekme açabilirsiniz.
  • Gizli modu kapatmak için: Sekmelerinizi açmak için sağ üstteki köşeli simgeye dokunun, ardından her gizli sekmeyi tek tek kapatın veya üç noktaya dokunun ve hepsini kapatmak için üç nokta arasına dokunun ve Gizli sekmeleri kapat'ı seçin. İnsanları bulmalarını önlemek için işiniz bittiğinde gizli pencereleri kapatmak istersiniz.

This is what incognito mode looks like on Chrome on the Galaxy S7 Edge. / © AndroidPIT

Google Chrome: Fast & Secure

Telefonunuza önceden yüklenmiş olarak gelen genel varsayılan tarayıcı da gizli modda olabilir. Örneğin, Samsung Galaxy S7 Edge'in Samsung internet tarayıcısında bir Gizli modu var. Kullanmak için Sekmeler simgesine, sonra da Sekme seçeneğine dokunun, şifreyle veya şifre olmadan devam edin ve gidebilirsiniz. Kapatmak için Sekmelerinize geri dönün ve Gizliliği Kapat'a dokunun.

Neden bunu yapmak istiyorsun?

Hesaplarınızda oturum açmak için

Tarayıcılar, özel bilgisayarlarda daha kolay ve daha hızlı günlüğe kaydedilmesini sağlamak için, çoğu zaman parolaları ve giriş bilgilerini kaydetmek istiyorlar. Biraz dijital takip yapmak istedikleri her seferinde Facebook'a giriş yapmak isteyen kişi mantıklı geliyor? Ancak akıllı bir telefonda bu farklı. Telefonlar paylaşılır, takas edilir ve bazen çalınır.

Opinion by Brittany McGheeI always use incognito modeWhat do you think?5050122 participants

Gizli araç olduğu sürece çeşitli hesaplarınızda oturum açmanız, tarayıcı giriş bilgilerinizi veya form verilerinizi kaydedemez. Bu, başka birinin cihazında kendi hesaplarınızda oturum açarsanız, orada da özel bir göz atma seçeneği seçmeniz gerektiği anlamına gelir!

Reklamcılık tarafından hedef alınmasını istemediğinizde

Özel tarama, reklamların görünmesini engellemez, ancak bu, aramalarınızın daha önceki arama alışkanlıklarınızdan etkilenmeyeceği anlamına gelir. Google, özel olarak sizin tarafınızdan yapılan reklamları ve tanıtım materyallerini hedeflemek için verileri toplar ve bunu önlemek ve "saf" bir arama gerçekleştirmek isterseniz, kişisel göz atma yoludur.

Birden fazla hesabı aynı anda kullanmak için

İki Google hesabı var mı? İkisine aynı anda giriş yapmak ister misiniz? Normal tarayıcı sekmesi ve gizli tarayıcı sekmesi açın.

Özel bir şey araştırmak istediğinizde

Bu, çeşitli nedenlerle olabilir. Belki hediye alışverişinde bulunmak ya da gizli bir şeyler araştırmak istiyorsun? Özel olarak tarama, bittiğinde tarayıcı pencerenizi kapatmayı hatırlarsanız, telefonunuzu açtıklarında arama alışkanlıklarınızı keşfetme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Sınama ve hata ayıklama için

Web sitesi testleri veya hata ayıklama yazılımı çalıştırmaya çalışırken önbellek ve çerez verilerinizin etkileri konusunda endişeleriniz varsa, oturumunuzu özel modda gerçekleştirmek temiz bir kullanıcı deneyimine sahip olacaktır.

Dolayısıyla, özel taramanın faydaları gidersiniz. Daha da güvenli ve daha özel olmak istiyorsanız, bir VPN deneyebilirsiniz.

Android'de özel tarama modunu kullanıyor musunuz? Hangi tarayıcıyı tercih ediyorsunuz? Aşağıdaki yorumları bize bildirin.

Samsung Galaxy S7 Edge nereden alınır

  1. Yeni Kilitsiz SAMSUNG Galaxy S7 Kenar G935F Siyah Beyaz Altın Mavi Android Telefon £ 339.95 £ 339.95 Toplam Fiyat Karşı Teklifat
  2. Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F – 32GB – Gold Platinum (Unlocked) Smartphone £ 344.99 £ 344.99 toplamı
  3. Samsung Galaxy S7 G930FD 32GB Çift SIM 4G LTE SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED Kolar ile 0.33mm Yuvarlak Temperli Cam Kenarları Ekran Koruyucu – Altın Fiyat: £ 353.99 £ 353.99 toplamı
  4. samsung galaxy s7 edge £ 350.00 Kargo Dahil £ 8.40 £ 358.40 gelen Toplamı Teslimat
  5. Samsung Galaxy S7 Edge G935F 32GB 4G LTE SIM ÜCRETSİZ / UNLOCKED – Siyah £ 379.99 € 379.99 toplamı

Compare prices