Gizliliğinize elveda deyin: WhatsRemoved silinen mesajları alır

Birkaç aydır WhatsApp iletilerini silmek mümkün hem siz hem de alıcı artık göremiyor. WhatsRemoved'in yaratıcıları, piyasada bir niş buldular: Bu uygulama, silinen iletilerin yedek kopyalarını saklamış. Birisi konuşmanızdaki bir iletiyi silerse bilgilendirilirsiniz ve silinen iletiyi yine de okuyabilirsiniz. Bu nezaket ve ahlaka aykırı değil mi?

  • WhatsApp: Android için en son ipuçları
  • WhatsApp şimdi gönderdikten sonra iletileri silmenizi sağlar

WhatsRemoved zekice, basit ve cesur bile. Yeni uygulama bildirimlerinizi okur, gelen WhatsApp iletilerini kopyalar ve birisi bir WhatsApp ileti siler sizi uyarır. Silinen iletinin kopyası, daha sonra uygulamanın verilerini silene kadar diğer kopyalarla birlikte WhatsRemoved'de saklanır. Yaratıcılar, mesajları ticari amaçlarla kullanmadıklarını belirttiler.

WhatsRemoved undermines the delete function of WhatsApp messages. / © AndroidPIT

WhatsRemoved works (unfortunately). / © AndroidPIT

WhatsRemoved pek çok açıdan şüpheli. Bir taraftan bildirimlerinize her şey dahil bir biçimde erişebilir ve dosyaları ve ses kayıtlarını ya da her şeyi tek seferde alabilir. Öte yandan, uygulama yanlış anlamaları önlemek ve bazı gizlilik sağlamak için kullanılan önemli bir işi baltalamaktadır. Silinen iletileri geri alma yeteneği, WhatsApp işlevini baltalamaktadır. İletiyi silebilen kişi, iletiyi silmeden önce bir kopya olarak sakladığınızı bile bilmiyor.

WhatsRemoved

WhatsRemoved'i kullanmanız için iyi bir nedeniniz varsa, yorumlarınızdaki hikayenizi bize bildirin. Kişilerinizden biri mesaj göndererek ve sizi silerek rahatsız etti mi?

Google Pixel 2'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone UNOPENED

£500.00

£500.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 – 64GB – Just Black (Unlocked) Smartphone UNOPENED

£500.00

Shipping from £4.00
£504.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – Black

£513.99

£513.99 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – White

£517.99

£517.99 total

Check Offer