Gmail Samsung Galaxy A20’de durmaya devam ederse ne yapmalı

Samsung Galaxy A20’nin bazı sahiplerini rahatsız ediyor gibi görünen ‘Gmail durmaya devam ediyor’ hatası, kelimenin tam anlamıyla uygulamanın çöktüğü anlamına geliyor. Zaman zaman meydana gelir, ancak düzeltilmesi o kadar da zor değildir. Aslında, bir veya birkaç işlem yaptıktan sonra Gmail’in tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Gmail, her Android cihazında Google tarafından zorunlu kılınan uygulamalardan biridir. Söylemeye gerek yok, sisteme derinden gömülü. Kilitlenirse, uygulamada bir sorun veya ciddi bir ürün yazılımı sorununun işareti olabilir.

Bu yayında size bu sorunu gidermek veya ‘Gmail durmaya devam ediyor’ hatasını almak için kullanabileceğiniz en etkili çözümleri sunacağım. Burada birkaç prosedürden fazlası var çünkü dikkate alınması gereken birkaç faktör var. Ancak bellenim herhangi bir şekilde değiştirilmediği sürece, bu sorunu çözebilmeniz gerekir, bu yüzden aşağıda okumaya devam edin.

Daha ileri gitmeden önce, sorununuza bir çözüm bulmaya çalıştığınız için bu yayını bulduysanız, telefonla ilgili yaygın olarak bildirilen sorunların çoğuna zaten değindiğimiz için sorun giderme sayfamızı ziyaret etmeyi deneyin. Okuyucularımız tarafından bildirilen bazı sorunlara zaten çözümler sunduk, bu nedenle sizinkine benzer sorunları bulmaya ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaya çalışın. Sizin için işe yaramıyorlarsa ve daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa Android sorunları anketimizi doldurun ve gönder’i tıklayın.

Gmail Galaxy A20’de durmaya devam ederse ne yapmalı

Bu sorun yalnızca uygulamanın kendisinde olabilir, bu nedenle bu varsayımla sorun gidermemize başlayacağız ve sorun devam ederse diğer olasılıklara geçeceğiz. Bu sorun için yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatmaya zorlayın

Gmail’i ilk kez durdurmaya devam ediyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatmayı yaparak telefonunuzun ürün yazılımını yenilemektir. Bu ayrıca tüm uygulamaları, özellikle önceden yüklenmiş olanları yeniden yükleyecektir.

    Sesi Kısma düğmesini basılı tutun ve henüz bırakmayın. Ses seviyesi düğmesini basılı tutarken Güç tuşunu da basılı tutun. Her iki tuşu da 15 saniye boyunca veya Galaxy A20 logosu ekranda görünene kadar basılı tutun.

Telefon başarıyla başlatıldıktan sonra Gmail’i açın ve hala kilitlenip kilitlenmediğine bakın. Gmail bu işlemden sonra hala durma hatası gösteriyorsa, bir sonraki prosedüre geçin.

AYRICA OKUYUN: Instagram, Samsung Galaxy A30’da durmaya devam ederse ne yapmalı

İkinci çözüm: Gmail uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Gmail zorunlu yeniden başlatmanın ardından durmaya devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey sıfırlamaktır. Önbelleğini ve verilerini temizlemeniz ve bundan sonra mükemmel çalışıp çalışmadığını görmeniz gerekir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı doğru hızlıca kaydırın. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar’a gidin ve dokunun. Gmail’i bulun ve dokunun. Şimdi Önbelleği temizle’ye dokunun. Verileri temizle’ye ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulamayı sıfırladıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve uygulamayı tekrar açın ve bu sefer normal çalışıp çalışmadığına bakın. Gmail bundan sonra durmaya devam ederse bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Gmail’in durmaya devam etmesi sorununu gidermek için önbellek bölümünü silin

İkinci yordam ve uygulama hala kilitlendikten sonra, yapmanız gereken bir sonraki yordam sistem önbelleğini silmektir. Bu sorun giderme prosedürü ürün yazılımı için tasarlanmıştır, ancak Gmail temel bir uygulama olduğundan ve ürün yazılımına derinden entegre olduğundan, bu prosedürü uygulayarak sorunu çözme şansınız yüksektir. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. Önbellek bölümünü silmek için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet’i vurgulamak için Sesi kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. Silme önbellek bölümü tamamlandığında, sistemi yeniden başlat vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun başarıyla başlatılmasını bekleyin ve ardından Gmail’i tekrar açın. Sorun devam ederse, tüm yazılım sorunları için nihai çözümü kullanma zamanı gelmiştir.

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30, bir güncellemeden sonra ekran titremesi sorununu yaşamaya başladı

Dördüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Sıfırlama, bellenimin herhangi bir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla bu sorunu giderecektir. Veri bölümünün yeniden biçimlendirilmesi için Ana Sıfırlama işlemini gerçekleştirmenizi öneririm. Ancak, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızın ve verilerinizin silineceğinden bir yedek oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, sıfırlamadan sonra kilitlenmemeniz için hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın. Her şey hazır olduğunda, Gmail’in Galaxy A20’de sorunu durdurmaya devam etmesini düzeltmek için şu adımları izleyin…

    Sesi Yükselt ve Güç tuşlarını basılı tutun Galaxy A20 logosu gösterildiğinde, tuşları serbest bırakın. Galaxy A20’niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmaya devam edecektir. Mavi ve sarı metinleri olan siyah bir ekran gördüğünüzde, bir sonraki adıma geçin. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğini vurgulamak için Sesi kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın. ‘Evet’ vurgulanana kadar Sesi azaltma tuşuna basın. Ana sıfırlamayı seçmek ve başlatmak için Güç düğmesine basın. tamamlandığında, ‘Sistemi şimdi yeniden başlat’ vurgulanır Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarız Galaxy A20’nizi Gmail ile düzeltmeye devam etmenize yardımcı olabiliriz. Kelimeyi yaymamıza yardımcı olsaydınız çok memnun oluruz, bu yüzden yararlı bulduysanız lütfen bu yayını paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

AYRICA OKUYUN: Samsung Galaxy A30’um bir güncelleme sonrasında donmaya devam ediyor. İşte düzeltme.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın. Her hafta faydalı videolar yayınladığımız için Youtube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.