Gmail Samsung Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Gmail, her Android cihazında bulunabilecek temel uygulamalardan biridir, ancak Samsung Galaxy S10 Plus’ın bazı sahipleri, Gmail’in bazı nedenlerden dolayı cihazlarında çökmeye devam ettiğini bildirdi. Bu aslında önceki Galaxy cihazlarıyla ortak bir sorundu ama ciddi değildi. Başka bir deyişle, bu sorunu çözebilir ve yalnızca bazı temel sorun giderme prosedürlerini uygulayarak Gmail’in tekrar mükemmel çalışmasını sağlayabilirsiniz.

Galaxy S10 Plus’ınızla Gmail’de sorun gidermede size yardımcı olacağı için okumaya devam edin. Her olasılığı göz önünde bulunduracağız ve sorunun ne olduğunu belirleyene ve düzeltene kadar onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer bir sorundan mahrum kalıyorsanız, bu makalenin bir şekilde size yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Sorun gidermemize geçmeden önce, farklı bir sorun için bir çözüm arıyorsanız, okuyucularımız tarafından bildirilen en yaygın sorunlardan bazılarına değindiğimiz için sorun giderme sayfamıza uğradığınızdan emin olun. Sizinkine benzer sorunları bulun ve önerdiğimiz çözümleri kullanın. Bundan sonra yine de yardımımıza ihtiyacınız varsa, Android sorun anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Gmail Galaxy S10 Plus’ta çökmeye devam ediyor

Bu sorun yalnızca uygulamanın kendisinde olabilir, bu nedenle sorun gidermemize bu varsayımla başlayacağız ve sorun devam ederse diğer olasılıklara geçeceğiz. İşte bu sorun için yapmanız gerekenler:

Telefonunuzu yeniden başlatmayı zorla

Gmail’i ilk kez kilitlemeye devam ediyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, zorunlu yeniden başlatma işlemini yaparak telefonunuzun donanım yazılımını yenilemek. Bu, özellikle önceden yüklenmiş olanları da tüm uygulamaları yeniden yükleyecektir. Bunu yapmak için, ses seviyesini azaltma ve açma / kapatma tuşlarını aynı anda 10 saniye boyunca veya logo görünene kadar basılı tutun. Telefon başarıyla başlatıldığında, Gmail’i açın ve hala çöküp çökmediğini görün. Gmail bu işlemden sonra hala çökmeye devam ediyorsa, bir sonraki yordama geçin.

Samsung Galaxy S10 Plus WiFi bağlantısı düşmeye devam ediyor

Gmail önbelleğini ve verilerini temizle

Gmail zorunlu yeniden başlatmanın ardından çökmeye devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey onu sıfırlamaktır. Önbelleğini ve verilerini temizlemeniz ve ondan sonra mükemmel çalışıp çalışmadığını görmeniz gerekir. Bu sadece uygulamayla ilgili bir sorunsa, bu prosedür onu düzeltecektir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Bildirim panelini aşağı çekmek için ekranın üstünden aşağı kaydırın. Ekranın sağ üst köşesinde bulunan Ayarlar simgesine dokunun. Uygulamalar öğesine gidin ve dokunun. Gmail.Touch Storage öğesini bulun ve dokunun. Şimdi, Önbelleği temizle öğesine dokunun. Verileri temizle’ye dokunun ve onaylamak için Tamam’a dokunun.

Uygulamayı sıfırladıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın ve ardından uygulamayı tekrar açın ve bu sefer normal şekilde çalışıp çalışmadığını kontrol edin. Gmail bundan sonra hala çökmeye devam ediyorsa, bir sonraki çözümü deneyin.

Gmail’i düzeltmek için önbellek bölümünü silin

İkinci prosedür ve uygulama hala çöküyorsa, yapmanız gereken bir sonraki prosedür sistem önbelleğini silmektir. Bu sorun giderme prosedürü bellenime yöneliktir, ancak Gmail temel bir uygulama olduğundan ve bellenime derinlemesine entegre olduğundan, bu prosedürü uygulayarak onu düzeltebileceğiniz büyük bir şans vardır. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Android logosu görüntülendiğinde, üç tuşun hepsini bırakın. Bir ‘Sistem güncellemesini yükleme’ mesajı 30 – 60 saniye gösterecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçenekleri görünmeden önce .Seç önbellek bölümünü vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç tuşuna basın. Evet, onları vurgulamak için Ses kısma tuşuna basın ve seçmek için Güç tuşuna basın. bölüm tamamlandı, Sistemi şimdi yeniden başlat vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Telefonunuzun başarıyla başlatılmasını bekleyin ve ardından Gmail’i tekrar açın. Sorun devam ederse, o zaman tüm yazılım sorunları için nihai çözümü kullanma zamanı.

Samsung Galaxy S10 Plus PC tarafından tanınmıyor

Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Ürün yazılımının hiçbir şekilde değiştirilmemesi koşuluyla bir sıfırlama işlemi kesinlikle bu sorunu çözecektir. Master Reset işlemini, veri bölümünün yeniden biçimlendirilmesi için gerçekleştirmenizi öneririm. Ancak, telefonunuzu gerçekten sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınız ve verilerinizin silineceği gibi bir yedeğini oluşturduğunuzdan emin olun. Bundan sonra, hem google hem de samsung hesaplarınızı kaldırın, böylece sıfırlama işleminden sonra kilitlenmeyeceksiniz. Her şey gerçekleştiğinde, Gmail’in Galaxy S10 Plus’ta sorunla ilgilenmesini önlemek için şu adımları izleyin:

    Dahili bellekteki verileri yedekleyin. Cihazdaki bir Samsung hesabına giriş yaptıysanız, Hırsızlığa karşı koruma özelliğini etkinleştirdiniz ve ana sıfırlamayı bitirmek için Samsung kimlik bilgilerine ihtiyacınız olacak. Cihazı kapatın. Sesi Aç tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu görüntülendiğinde, tüm tuşları bırakın (Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini göstermeden önce ‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye gösterecektir) .Sil vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. veri / fabrika ayarlarına sıfırlama ‘seçeneğini seçin. Güç düğmesine basarak seçin.’ Evet – tüm kullanıcı verilerini sil ‘seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses kısma düğmesine basın. Ana sıfırlamayı seçip başlatmak için Güç düğmesine basın. Ana sıfırlama tamamlandığında, sistemi yeniden başlatın Şimdi ‘vurgulanır. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Umarım Galaxy S10 Plus’ınızı Gmail ile düzeltmenize yardımcı olabileceğimizi umarız. Sözcüğü yaymamıza yardımcı olursanız memnun oluruz, bu nedenle lütfen yararlı bulursanız bu yazıyı paylaşın. Okuduğunuz için çok teşekkür ederim!

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için, lütfen mesajlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak, ya da sadece Facebook sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

İLGİLİ POSTLAR:

    Samsung Galaxy S10 Plus logosuna takılırsa ne yapılmalı Samsung Galaxy S10 Plus’da ekran görüntüsü nasıl çekilir? Samsung Galaxy S10 Plus’ta “Maalesef Instagram Instagram durduruldu”