Google Ana Sayfa (Mini) ve diğer yararlı ipuçlarını kurma

Yani Google Home veya Home Mini'yi satın aldınız ve şimdi yüklemek istiyor musunuz? Kurulum boyunca size rehberlik edeceğiz, ayrıca sistemi nasıl sıfırlayacağınızı, Wi-Fi'yi değiştireceğinizi ve birden fazla hesap oluşturacağınızı size göstereceğiz.

  • Google Home Mini incelemesi: Uygun bir Asistan
  • Google Ana Sayfa incelemesi: umut verici bir başlangıç

Bölümlere atla:

  • İlk kurulum: Google Home'ı (Mini) ilk kez nasıl yükleyeceğim
  • Sıfırla: Google Ana Sayfa'nı nasıl sıfırlayabilirim (Mini)
  • Bağlantı sorunları: Google Ana Sayfa (Mini) için Wi-Fi'yi nasıl değiştirebilirim?

Google Ana Sayfası'nı (Mini) kurun

Google Giriş Sayfası'nı (Mini) kurarken Wi-Fi alımınızın yeterli olduğundan emin olun. Wi-Fi'yi güçlendirmenizin gerekmesi olası. Ana şebekenizin gizli verileri içerdiğini biliyorsanız, konuk kablosuz ağ kurmayı düşünün.

Google Home'ı (Mini) ilk kez yüklemek bir akıllı telefon gerektirir. Ev uygulaması, Play Store'da ve App Store'da kullanılabilir.

Her bir uygulamanın ilgili yardımcıları, yükleme işlemi boyunca size adım adım yol gösterecektir.

Google Home Mini must be connected with a Google account. / © AndroidPIT

Her şey Google hesabınız üzerinden yürütülür. Bir Google hesabına sahip bir Android kullanıcısı olmak, kurulumun birçok adımını hızlandıracaktır. Google, takviminizi, kişilerinizi ve kayıtlı akış sağlayıcıyı zaten öğrenecek.

Connect Google Home to your Wi-Fi. / © AndroidPIT

Google Home (Mini), ideal olarak diğer akıllı ev ve Google Cast cihazlarınızla aynı Kablosuz'a bağlanmalıdır. Bu, örneğin, 'Michael Jackson'ı oturma odasında oynuyor' derken akışı aktarmayı kolaylaştırıyor.

Opinion by Eric Ferrari-HerrmannSetting up a guest Wi-Fi network makes using Google Home much easier.What do you think?505015 participants

Üzerinde misafir varsa, onlara bu ağa erişim izni vermemelisin. Bunu yapmaları, Google hesaplarını Google Home hoparlörünüze bağlamalarını sağlayacaktır. Bunun yerine, yönlendiricinizde bir konuk ağ yapılandırın.

You can choose your language and connect additional speakers. / © AndroidPIT

Basit kurulumdan sonra, Google Asistan'ın tüm etkinlikleri kullanıcı profiliniz üzerinden yürütülür. Uzun vadede konuk erişimi ve ek kullanıcı profilleri ayarlamanız gerekir.

Ikinci hesabı ekle

Aynı kablosuz ağ paylaşan herkes, Google Home hoparlörünü Google Home uygulaması aracılığıyla bulabilir ve Google hesabıyla bağlanabilir. Google Home, kullanıcıyı seslerine göre tanır. Her kullanıcı kendi aktarma hizmetlerini Google Assistant ile bağlayabilir. Diğer kullanıcılar bu hizmetlere erişemeyecek.

Google Giriş Sayfasını Sıfırla

Google Home Mini ile sıfırlama düğmesi, cihazın alt kısmında, güç kablosunun yakınında bulunur. Ana Mini sıfırlanıncaya kadar basın. Daha sonra uygulama aracılığıyla yeni bir cihaz gibi programlanabilir.

Google Home Mini causing problems? Reset it. / © AndroidPIT

Google Ana Sayfa Mini'iniz için Kablosuz özelliğini değiştirin

Yönlendiricinizi değiştirdiyseniz veya herhangi bir nedenle Wi-Fi'niz değiştiyse, Google Ana Mini'yi bilgilendirmeniz gerekir. Google'ın 'Yakın' işleviyle, daha yeni Android akıllı telefonlar, yakın zamanda kesilen bir Google Ana Sayfa (Mini) ağlamasını duyacaktır. Uygulama, hızlıca doğru Wi-Fi'yi nasıl seçeceğiniz konusunda size bilgi veriyor.

Wi-Fi'yi manuel olarak değiştirmek istiyorsanız, belki de Google Ana Mini'yi ana şebekeden misafir şebekeye taşımak için ayarlara gitmeniz gerekir. Bu ayarlara, Ana Sayfa uygulamasıyla ilgili cihaz genel görünümünden erişebilirsiniz.

Forgetting the wifi allows you to connect to another network. / © AndroidPIT

Daha sonra Home uygulamasının ana menüsüne atılacaksınız. İçeriğini ekranın altına sürükleyerek keşfet sayfasını yenileyin. Home Mini, dikkatinizi isteyen bir bildirim açar.

Google Ana Mini: şimdi ne olacak?

Cihazın sunduğu özelliklerin tadını çıkarın! Ses asistanlı Philips Hue lambalarını nasıl ayarlayacağınızı zaten kapsadık. Diğer asistan uyumlu akıllı telefonlar ve giyilebilir ürünlerle de keyfini çıkarabilirsiniz. Ve muhtemel komutların listesi her gün daha da büyür.

Daha görsel bir rehber tercih eden okuyucular için Google ayrıca bir kurulum eğitimi videosu da hazırlıyor:

Daha fazla soru için, resmi yardım sitesine yer imi koymalısınız. Bunun dışında – Google'la eğlenin!

Google Ana Sayfası'nı kurarken herhangi bir sorununuz oldu mu? Yorumları bize bildirin!