Google Ana Sayfası (Mini) ve diğer faydalı ipuçları nasıl ayarlanır?

Yani Google Home veya Home Mini’yi satın aldınız ve şimdi yüklemek ister misiniz? Kurulum sırasında size rehberlik edeceğiz ve ayrıca sistemi nasıl sıfırlayacağınızı, Wi-Fi’yi nasıl değiştireceğinizi ve birden fazla hesap oluşturacağınızı da göstereceğiz.

    Google Ana Sayfa Mini incelemesi: Uygun fiyatlı bir Asistan Google Ana Sayfası Mini vs Amazon Echo Dot: Küçük şeyler

Bölümlere atla:

    İlk kurulum: Google Home’u (Mini) ilk defa nasıl kurarım Sıfırla: Google Home’u nasıl (Mini) sıfırlar Bağlantı sorunları: Google Home için Wi-Fi’yi nasıl değiştiririm (Mini)

Google Ana Sayfasını Ayarla (Mini)

Google Ana Sayfa (Mini )’nizi kurarken Wi-Fi sinyalinizin yeterince iyi olduğundan emin olun. Wi-Fi’nizi güçlendirmeniz gerekebilir. Ana ağınızın gizli veriler içerdiğini biliyorsanız konuk bir Wi-Fi ağı kurmayı düşünün.


Google evi

Google Ana Sayfasını (Mini) ilk kez kurmak için akıllı telefon gerekir. Home uygulaması ayrıca App Store’da da mevcuttur.

Her uygulamanın ilgili asistanları kurulum sürecinde size adım adım rehberlik edecektir.

google home mini setup 1

Her şey Google hesabınızdan geçiyor. Google hesabı olan bir Android kullanıcısı olmak, kurulumun birçok adımını hızlandıracak. Google, takviminizi, kişilerinizi ve kayıtlı akış sağlayıcınızı zaten bilecektir.

google home mini setup 2

Google Home (Mini) ideal olarak diğer akıllı ev ve Google Cast cihazlarınızla aynı Wi-Fi’ye bağlanmalıdır. Bu, örneğin ‘oturma odasında Michael Jackson’ı oynayın’ derken akışların aktarılmasını kolaylaştırır.

Tarafından görüşEric Ferrari-HerrmannMisafir bir Wi-Fi ağı kurmak, Google Home’u kullanmayı çok kolaylaştırır.What do you think?505063 katılımcı

Eğer misafirleriniz varsa, bu ağa erişmelerine izin vermemelisiniz. Bunu yapmak, onların Google hesaplarını Google Giriş konuşmacınıza bağlamalarını sağlayacaktır. Bunun yerine, yönlendiricinizde bir konuk ağı yapılandırın.

    Google Home Mini ile 6 ay: Kusursuz bir oda arkadaşı

google home mini setup 3

Basit kurulumdan sonra, Google Asistan’ın tüm etkinlikleri kullanıcı profilinizden geçer. Uzun vadede konuk erişiminin yanı sıra ek kullanıcı profilleri de ayarlamanız gerekir.

İkinci hesap ekle

Aynı Wi-Fi ağını paylaşan herkes, Google Ana Sayfa hoparlörünü Google Ana Sayfa uygulaması aracılığıyla bulabilir ve Google hesaplarına bağlanabilir. Google Ana Sayfa, kullanıcıyı seslerine göre tanır. Her kullanıcı kendi akış hizmetlerini Google Asistan’a bağlayabilir. Diğer kullanıcılar bu hizmetlere erişemez.

Google Ana Sayfasını Sıfırla

Google Home Mini’de, sıfırlama düğmesi cihazın altında, güç kablosunun yanında bulunur. Home Mini sıfırlanana kadar basılı tutun. Daha sonra uygulama üzerinden yeni bir cihaz gibi programlanabilir.

AndroidPIT google home mini review 3249

Google Ana Sayfa Mini’niz için Wi-Fi’yi değiştirin

Yönelticinizi değiştirdiyseniz veya Wi-Fi’niz herhangi bir nedenle değiştiyse, Google Home Mini’yi bilgilendirmeniz gerekir. Google’ın “Yakındaki” işlevi sayesinde, yeni Android akıllı telefonlar yakın zamanda bağlantısı kesilmiş bir Google Ana Sayfasının (Mini) çığlığını duyacak. Uygulama size hızlı bir şekilde doğru Wi-Fi’yi nasıl seçeceğinizi bildirir.

Wi-Fi’yi hala manuel olarak değiştirmek istiyorsanız, belki Google Home Mini’yi ana ağdan konuk ağına taşımak için ayarlara girmeniz gerekir. Bu ayarlara Ana uygulamaya cihazın genel görünümü üzerinden erişebilirsiniz.

google home mini setup 4

Daha sonra Giriş uygulamasının ana menüsüne aktarılırsınız. İçeriğini ekranın altına sürükleyerek keşif sayfasını yenileyin. Mini Home size bir uyarı verecektir ve dikkatinizi ister.

Google Ana Sayfa Mini: şimdi ne olacak?

Cihazın neler sunabileceğini keşfedin! Philips Hue lambalarını nasıl ses asistanlarıyla ayarlayacağımızı zaten açıkladık. Ayrıca, asistan uyumlu diğer akıllı telefonlar ve giyilebilir cihazlarla da keyfini çıkarabilirsiniz. Ve olası komutların listesi her geçen gün daha da uzuyor.

Daha görsel bir rehber tercih eden okuyucular için, Google ayrıca bir kurulum öğretici videosu da sağladı:

Daha fazla soru için, resmi yardım sitesini işaretlemelisiniz. Bunun dışında – Google ile eğlenin!

Google Ana Sayfasını kurarken herhangi bir sorun yaşadın mı? Yorumlarda bize bildirin!