Google Arama çubuğunu Android ana ekranınızdan kaldırma

Google, kullanıcıların ekosistemlerinde kilitli kalmalarını teşvik ediyor. İşte bu yüzden Google Arama çubuğu orada oturuyor ve her yeni Android cihazının ana ekranında yer kaplıyor. Arama çubuğunu ve onun yeni odasını kullanmazsanız, buradan nasıl kurtulabileceğiniz açıklanmaktadır.

  Google Asistanı ipuçları ve püf noktaları: bir uzman olun Tamam Google çalışmıyor mu? İşte bunu düzeltmek için nasıl

Atlamak:

  Google Arama çubuğunu neden kaldırmalı? Basit hareketlerle Google Arama çubuğu nasıl kaldırılır? Özel bir başlatıcıyla Google Arama çubuğu nasıl kaldırılır? Telefonunuzu yönlendirerek Google Arama çubuğu nasıl kaldırılır?

Google Arama çubuğunu neden kaldırmalı?

Google, Asistan servisinin başarılı olmasını istiyor. Bu nedenle, uygun yerleşimi sayesinde kullanacağınızı umarak küçük mikrofon simgesini Arama çubuğuna koydular. Ancak, içine girmediyseniz, Arama çubuğunu kaldırmak çoğu telefonda tam olarak açık değilse de oldukça kolaydır.

En yaygın neden ekranda gayrimenkuldür: Bu çubuk, uygulama simgelerini veya şık duvar kağıdınızı veya daha fazlasını göstererek daha iyi kullanılabilecek kadar yer kaplar.

Google Arama çubuğu nasıl kaldırılır

Google Arama çubuğunu kaldırmak zor değil, ancak işlem cihazdan cihaza farklılık gösteriyor. Çoğu zaman yalnızca çubuğun kendisine uzunca basmanız gerekir ve onu kaldırma veya gizleme seçeneği açılır.

google search bar razer phone nova launcher

Örneğin Samsung ve LG telefonlarında, diğer ana ekran widget’larında yaptığınız gibi kaldırırsınız. Ancak Sony Xperia cep telefonlarında bu işlem çalışmaz.

Aşağıda nasıl yapılacağına dair birkaç örnek verilmiştir. Tüm cihazlar oldukça benzer adımları izlemelidir, bu nedenle ilk örneği deneyin ve işe yaramazsa, bir sonrakine geçin:

Samsung telefonlar

  Google Arama çubuğuna dokunup basılı tutun. Bir açılır pencere daha sonra onu çıkarmanızı isteyecektir.

removesearchbarsamsung

Arama çubuğunu almak için:

  Ana ekranda boş bir alana dokunun ve basılı tutun. Görünen menüde Widget’lara dokunun. Google App klasörüne gidin ve dokunun. Arama çubuğunu klasörün içinden sürükleyip ana ekranlarınızdan birindeki boş alana bırakın.

gbarwidget

Sony telefonlar

  Ana ekranınıza dokunun ve basılı tutun. Yeni bir menü görünecektir. Ekranın üstünde Google Arama çubuğu olacaktır. Dokunup basılı tutun; kaldırılacak bir seçenek görünecektir.

sonygbar

  Giriş düğmesine veya dönüş anahtarına dokunun. Google Arama çubuğu şimdi gizlenmelidir.

Google Arama çubuğunu kaldırdıktan sonra geri almak istiyorsanız, ekranınıza tekrar dokunun ve basılı tutun, alt menüden Widget’leri açın ve Google’ı seçin.

Huawei telefonlar

  Ana ekranınıza gidin ve Google Arama widget’ını basılı tutun Widget’ı ekranın en üstüne ve Kaldır simgesinin ve metnin üstüne sürükleyin Ekranı bıraktığınızda ana ekranınızdan kaybolur

remove google search widget

Kullanıcı önerileri

Google Arama gibi bir sorunu çözmenin birden fazla yolu var ve okuyucularımız yorum bölümünde birkaç yardımcı teknikle karşılaştılar. Size kolaylık sağlamak için bunları makalenin ana bölümüne dahil ettik.

Google Uygulamasını Devre Dışı Bırak

Danielle Furry, Google uygulamasının çeşitli Android sürümleri için geçerli olan ayarlarda devre dışı bırakılmasını önerir. İşte nasıl çalışıyor:

  Ayarlar’ı açıp Uygulamalar’ı açın Tüm uygulamalar listesinde, Google uygulamasını bulun veya yalnızca Google’da dokunun ve devre dışı bırak’ı seçin. Telefonunuzu yeniden başlatın ve Arama çubuğu gitmiş olmalı!

Google uygulamasını devre dışı bırakırsanız, telefonunuzu kırma konusunda endişelenmeyin. Google Play Hizmetleri gibi uygulamalar sisteminiz için önemlidir (işletim sisteminizi Google ekosisteminin dışında inşa etmediğiniz sürece), ancak diğer uygulamalarınız Google uygulaması olmadan da iyi çalışır.

Bununla birlikte, Google Asistanı ve sesli arama Google uygulamasına bağlı olduğu konusunda uyarıldığından, Google uygulamasını devre dışı bırakmak, örneğin Google Home, Google Lens ve Google’ın hava durumu ve taşımayla ilgili bildirimleri gibi bağımlı hizmetleri de olumsuz yönde etkileyecektir.

Ayarlarınızı kontrol edin

Kenneth Cyr’ın İzniyle, işte birçok kişi için işe yarayabilecek basit bir yöntem:

  Ana ekranınızda boş bir alana basın Ayarlar dahil, birkaç seçenek açılmalıdır. Seç onu “Google araç çubuğunu ana ekranda göster” seçeneğinin seçimini kaldırın veya benzer

Google Arama çubuğu özel bir başlatıcıyla nasıl kaldırılır

Google Arama çubuğundan kurtulmanın başka bir basit yolu da, kendinize Nova Launcher veya Apex Launcher gibi özel bir başlatıcı bulmaktır. Bunlar, Android cihazınızı istediğiniz gibi görünmesi ve çalışması için tamamen özelleştirebilir ve hatta bazı rampaları ücretsiz olarak alabilirsiniz.

AndroidPIT best android themes 6

Üçüncü şahısların özel fırlatıcıları mükemmel şeylerdir ve Nova ve Apex sadece dışarıda olanlar değildir. Mevcut en iyi Android rampaları için kapsamlı bir rehber hazırladık ve bunlardan en az birinin sizi heyecanlandıracağından ve memnun edeceğinden eminiz.

Özel bir başlatıcı kurmanın, Google’ın kendi Pixel ve Pixel 2 telefonlarındaki Google Arama çubuğundan kurtulmanın tek yolu olduğu unutulmamalıdır.


Apex Başlatıcısı

Nova Launcher

Android cihazınızı kökten Google Arama çubuğunu nasıl kaldırılır

Bu, bu süreci duymuş olanlarınız için sürpriz olmaz. Telefonunuzu rootlarsanız, Google Arama çubuğunu kaldırabilirsiniz. Köklenme hakkında henüz bir şey bilmiyorsanız, “kök” düzeyinde, telefonunuz üzerinde tam kontrol sağlamanız gerekir. Köklü bir Android neredeyse sonsuz şekilde özelleştirilebilir ve bir kez cihazınızı rootladıktan sonra, neredeyse tüm özel ROM’lar Google Arama uygulamasını kaldırmanıza izin verecektir. Köklemeyle ilgili tam bir rehber yazdık, bu size sadece nasıl yapılacağını değil, mümkün olduğu kadar güvenli bir şekilde nasıl yapılacağını söyleyecektir.

AndroidPIT Nexus 5X 8925

Köklenme cihazınızdaki garantiyi geçersiz kılacak mı? Yapmayın: Garantinizi geçersiz kılmadan Android cihazınızı nasıl rootlayacağınıza dair kapsamlı bir rehber hazırladık.

Google Arama’yı ana ekranınızdan kaldırdınız mı? İşlem Nexus’unuzda sorunlara neden oldu mu, yoksa Samsung’unuzda da sorunsuz mu oldu? Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşın!