Google Asistan Hatırlatıcılar Çalışmıyor mu? Bu Düzeltmeleri Dene

Google Asistan, zamana ve yere göre hatırlatıcıları destekler. Google Asistan aniden anımsatıcı bildirimlerini engellemeyi bırakırsa ne olur? Pek çok kullanıcı, özellikle Pixel telefonlarında hatırlatıcı alamamaktan şikayetçi olmaya devam ediyor.

Bir hatırlatıcı belirlediklerinde Google Assistant, bunu onaylar ve Google uygulamasındaki Hatırlatıcılar altında gösterir. Ancak önceden tanımlanmış zaman geldiğinde, hiçbir şey olmuyor. Sesli veya görsel bildirim yok. Ne utanç!

Daha da önemlisi, hatırlatıcılar planlanan zamanlarını geçmiş olsalar bile Google uygulamasında devam eden olarak listelenir. Görünüşe göre matriste ciddi bir aksaklık var. Hatırlatıcıları kastettim. Neden olması gerektiği gibi bir bildirim açmıyorlar?

Bunun birçok nedeni olabilir ve bunun için birden fazla çözüm var. Bunun nedeni, Google’ın bu sorunun kesin nedenini tam olarak bilmemesidir. Daha fazla uzatmadan, hadi dalış yapalım ve Yardımcısı hatırlatmalarımızı birkaç düzeltmeyle tekrar harekete geçirelim.

Cihaz Dilini Değiştir

Google Asistan birden fazla dili desteklese de, hatırlatıcı bildirimleri almak için cihaz dilinizi İngilizce (ABD) olarak ayarlamalısınız.

Aygıt dilini değiştirmek için şu adımları izleyin:

Adım 1: Android cihazınızda Ayarlar uygulamasını açın ve Sistem'e gidin.

Adım 2: Diller ve girişler ve ardından Diller üzerine dokunun.

Note: In case you don’t see a System setting on your device, use search to find Languages setting directly.

Adım 3: Varsayılan dil olarak İngilizce'yi (ABD) seçin. Kullanıcı arayüzü farklı cihazlarda değişiklik gösterebilir. Android'de, İngilizce (ABD) listesinin başında tutmanız gerekir. Diğer akıllı telefonlarda, varsayılan dili yapmak için dile dokunun.

Google App Önbelleğini Temizle

Google uygulaması için önbelleği temizlemek de hile yapıyor gibi görünüyor. Bunu yapmak, sizi Google hesabınızdan çıkarmaz veya bunun için herhangi bir Google uygulaması verisini siler.

İşte aynı adımlar:

Adım 1 : Telefonunuzdaki Ayarlar'ı açın ve Uygulamalar ve bildirimler bölümüne gidin. Bazı telefonlar bunu Uygulama Yöneticisi veya Yüklü uygulamalar olarak listeler.

Adım 2 : Tüm uygulamalar altında, Google'a dokunun.

Tip: If Google is missing, enable Show System apps usually present in the three-dot icon at the top-right corner.

Adım 3 : Bir sonraki ekranda Depolama alanına, ardından Önbelleği temizle öğesine dokunun.

Also on Guiding Tech
How to Change Google Assistant Reminder Sound

Read More

Google App için Bildirimleri Etkinleştir

Her şey düzgün çalışmasına rağmen, çoğu zaman Google uygulamasında bildirimler devre dışı bırakılır. Onları etkinleştirmek için şu adımları izleyin:

Adım 1 : Cihaz ayarları'nı açın ve Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama Yöneticisi / Yüklü uygulamalar'a gidin.

Adım 2 : Tüm uygulamalar ve ardından Bildirimler bölümünden Google'a dokunun.

Adım 3: Bildirimleri göster'in etkin olup olmadığını doğrulayın. Kapalıysa, açın. Android 9.0 Pie'i çalıştıran cihazlarda, bildirimleri tek tek etkinleştirmek / devre dışı bırakmak için bildirim kategorileri sunulur. Hatırlatıcıların işaretli olduğundan emin olun.

Ses Bildirimlerini Etkinleştir

Google uygulaması için bildirimleri açmak mutlaka bir ses üretecekleri anlamına gelmez. Ses ayarı bunun için etkin olmalıdır.

Çoğunlukla, yukarıdaki yöntemdeki bir ve iki adımları izleyerek, ses geçişini doğrudan erişilen Google Bildirimleri'nin altında bulacaksınız. Onu etkinleştir. Ses geçişi kullanılamıyorsa, Bildirimler altındaki Ek ayarlara dokunmanız gerekir. Sonra Hatırlatıcılar'a, ardından Davranış'a dokunun. Seç Ses seçeneğini belirle. Ayrıca, Önemin Yüksek olarak ayarlandığını doğrulayın.

Pil Optimizasyonunu Kapat

Android 9.0 Pie gibi Android'in yeni sürümleri, uygulamalar için pil kullanımını otomatik olarak optimize eder. Bu batarya için faydalı olsa da, çoğu zaman gecikmeli bildirimlere ya da hiçbir bildirime neden olmayabilir. Bu gibi durumlarda, uygulama için pil optimizasyonunu devre dışı bırakmamız gerekir.

Bunun için, Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler> Google'a gidin. Bataryaya ve ardından Batarya optimizasyonuna dokunun.

Tüm uygulamalar altında Google'da dokunun ve En iyi duruma getirme'yi seçin.

Alternatif olarak, Ayarlar> Batarya'ya gidin. Pil koruyucu altında, Google'ı kapatın.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

Google Uygulamasını Güncelle

İnsanlar tarafından inşa edilen böceklerin uygulamaya kayma eğilimi vardır. Hatırlatma bildirimlerinin aniden çalışması durduysa, uygulamanın güncellenmesi sizin çözümünüz olabilir. Bir güncellemeyi kontrol etmek için Google Play Store'a gidin ve Google uygulamasını arayın. Varsa, Güncelle düğmesine dokunun.

Uygulamayı Kaldır ve Yeniden Yükle

Ayrıca uygulamayı kaldırmayı da denemelisiniz. Bir sistem uygulaması olduğundan, uygulamayı tamamen kaldıramazsınız. Bunun yerine, uygulamayı belirli bir telefon modeli için fabrika sürümüne geri yükleyecek olan güncellemeleri kaldırabilirsiniz. Bu gerçekleştiğinde, Play Store'dan tekrar güncelleyebilirsiniz.

Önceki Sürüme Geri Dön

Sorun devam ederse, sorun uygulamanın (telefonunuzda yüklü) geçerli sürümünde olabilir. Geçerli olanı kaldırmanızı ve eski sürümlerden birine dönmenizi öneririz.

İşte adımlar.

1. Adım: Google uygulamasını kaldırın. Bunu yapmak, uygulamayı telefonla birlikte gelen sürüme döndürür.

Adım 2: APK dosyalarını yüklemek için güvenilir kaynaklardan biri olan APKMirror.com adresindeki Google sayfasına gidin. Uygulamanın eski sürümlerini orada bulacaksınız. Önceki sürümleri indirin ve yükleyin. Eski APK’yı en az iki sürüm indirmenizi öneririz.

Also on Guiding Tech
13 Cool Google Assistant Tips for Power Users

Read More

Tamam Google, Hatırlatıcıları Düzelt

Telefonumda dili İngilizce'ye (ABD) çevirmek hatırlatma servislerini sürdürdü. Umarım, yukarıda belirtilen çözümler size de yardımcı olur ve telefonunuzu biçimlendirme gibi aşırı önlemlere başvurmanız gerekmez.

Google Asistan'daki yerel hatırlatma özelliğinden memnun kalırken, üçüncü taraf uygulamaları yükleme amacını reddetti. Ancak, Google’ın tüm hatırlatıcıları ve görev yönetimi özelliklerini tek bir uygulamada birleştirdiğini umuyorum.

Hatırlatıcılar için başka herhangi bir düzeltme buldunuz mu? Yorumlarda bize bildiriniz.

Sıradaki: Google Asistan'da varsayılan not alma uygulamasından hoşlanmıyor musunuz? Aşağıda verilen faydalı kılavuz ile seçtiğiniz herhangi bir uygulamaya değiştirin.