Google Asistan Hatırlatma Sesini Değiştirme

Hatırlatıcıları desteklememesi durumunda herhangi bir sanal asistan eksik olacaktır. Asistanınıza bir hatırlatma koymasını söylediğinizi hayal edin ve “Üzgünüm, bunu yapamam” diyor. Neyse ki, Google Asistanı diğer harika fonksiyonlarla birlikte bunu destekliyor.

Yapmanız gereken tek şey ‘Tamam Google hatırlat bana’ ve ardından zaman veya konumla birlikte hatırlatılması gerekenleri takip etmek. Google Asistan, cihazınıza bir bildirim göndererek sizi tam olarak (veya yerde) samimi hale getirir. Bununla birlikte, cihazınızın varsayılan bildirim sesini kullanır; bu genellikle hatırlatıcılar gibi önemli şeyler için kullanılmayan düşük bir tondur.

Bu nedenle, Google Assistant hatırlatıcılarını birçok kez kaçırdım. Burada, hatırlatıcı hatırlatma sesini nasıl seçtiğiniz herhangi bir sese nasıl değiştireceğinizi anlatacağım, böylece hatırlatıcıları kaçırmazsınız.

Başlayalım!

Hatırlatma Sesini Değiştir

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Cihazınızda Google uygulamasını başlatın ve sağ alt köşede bulunan Diğer seçeneğine dokunun.

Adım 2: Ayarlar ve ardından Bildirimler öğesine dokunun.

Adım 3: Bildirimler altında, Keşif üzerine dokunun.

Adım 4 : Öncelikli bildirimler altındaki Zil Sesi öğesine dokunun ve istediğiniz bir tonu seçin.

Android 8.0 Oreo ve üstünü çalıştıran cihazlar için Zil Sesi seçeneğini veya Öncelik bildirimlerini bulamazsınız. ‘Hakkında bildirim alın’ etiketine sahip olacaksınız. Bunun altındaki Hatırlatıcılar üzerine dokunun. Ardından Ses üzerine dokunun ve istediğiniz bir tonu seçin. Titreşimi de etkinleştirebilirsiniz.

Benzer şekilde, Android 9.0 Pie güncellemesi çalıştıran telefonlardaki diğer kategoriler için bildirimi değiştirebilirsiniz.

Hatırlatıcıları Düzenle

Mevcut hatırlatıcılarınızı görüntülemek veya düzenlemek için Asistan’a söyleyebilir veya kendiniz kontrol edebilirsiniz. İşte her ikisi için de adımlar.

Yardımcısı kullanma

Bunu yapmak için, Google Asistan’ı başlatın ve hatırlatıcılarınızı göstermesini isteyin. Hatırlatıcılarım nedir, bana hatırlatıcılarımı göster, bir sonraki hatırlatıcılarım vb. Gibi komutları kullanabilirsiniz.

Ayarları kullanma

Ayarların yardımıyla, önceki ve mevcut tüm hatırlatıcılarınızı görüntüleyebilirsiniz. İşte nasıl kontrol edeceğiniz.

1. Adım: Google uygulamasını açın ve altındaki Diğer seçeneğine dokunun.

Adım 2: Ayarlar’a, ardından Google Asistan’ın altında bulunan Ayarlar seçeneğine dokunun.

Adım 3 : Hizmetler sekmesine gidin ve Hatırlatıcılar üzerine dokunun.

Adım 4 : Burada tüm hatırlatıcıları bulacaksınız. Adını, saatini, sıklığını vb. Düzenlemek için herhangi bir hatırlatıcıya dokunun. Bir hatırlatıcıyı bile silebilirsiniz.

Masaüstünde Hatırlatıcıları Ayarla

Bazen bilgisayarınızda çalışırken, daha sonra yapılacak bir şeyi not etmek isteyebilirsiniz. Genellikle telefonunuzu alır ve Asistan’a bir hatırlatıcı oluşturmasını söylersiniz. Ancak, bilgisayarınızda da kolayca hatırlatıcı oluşturabilirsiniz. Bunu yaptığınızda, hatırlatıcı telefonunuzda da görünecektir.

Masaüstünde bir hatırlatıcı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Google Chrome tarayıcısını başlatın.

Adım 2: Sorgu yazın ve bir hatırlatıcı ayarlayın ya da adres çubuğunda bana hatırlatıp Enter tuşuna basın.

Adım 3: Bir hatırlatıcı kutusu ayarlayın. Başlık, tarih, saat vb. Gerekli bilgileri girin. Ardından, ‘Şimdi Google’da hatırlat’ bağlantısını tıklayın.

Bu kadar. Hatırlatıcının ayarlanmış olup olmadığını doğrulamak için, cihazınızdan Asistanınıza hatırlatıcıları sorun. Ardından, hatırlatıcıyı telefonunuzdan düzenleyebilir veya silebilirsiniz.

PC’de Yardımcısı Hatırlatıcıları Görüntüleme

Assistant hatırlatıcılarını da masaüstünüzde görüntüleyebilir, düzenleyebilir ve silebilirsiniz. Yardımcı hatırlatıcılar Google Takvim’e bağlı olduğundan, bunu kullanmanız gerekir.

Bunun için şu adımları izleyin:

1. Adım: Bilgisayarınızdaki herhangi bir tarayıcıyı kullanarak Google Takvim’i başlatın.

2. Adım : Google hesabınızla oturum açın.

Adım 3: Takvimde, düzenlemek veya silmek istediğiniz hatırlatmayı tıklayın.

Adım 4: Bir açılır pencere açılacaktır. Gerekli işlemi yapmak için Düzenle veya Sil simgesine dokunun. Ayrıca, hatırlatıcıyı, Google Asistan’ın size tekrar hatırlatmasını istemiyorsanız, yapılan şekilde işaretleyebilirsiniz.

Google, Yapabilirsin

Hatırlatıcılara ve diğer uygulamalara gelince Google’ın hala daha fazlasını yapması gerekiyor. Tabii, Asistan entegrasyonu önemlidir, ancak bir avuç özelliğe sahip özel bir hatırlatma uygulamasına sahip olmak güzel olurdu. Örneğin, şu anda Asistan, kopya hatırlatmalar, renk kodları, bağlantı desteği ve daha fazlası gibi özelliklerden yoksundur.

Son zamanlarda, Google özel bir görev yönetimi uygulaması başlattı – Google Görevler. Tamamen Google Keep’ten farklı olduğundan, hatırlatıcıları ayarlamak için bir uygulama olarak karıştırıldı. Ancak gerçek şu ki, yeni Google Tasks uygulaması hatırlatıcılardan yoksun ve Google Asistanı veya Takvim’le de bütünleşmiyor.

Umarım bu yıl Google, hatırlatıcılar için özel bir uygulama yayınlar.