Google Asistan püf noktaları: püf noktaları

Google, Asistanı’ndan büyük gidiyor. Bu özellik artık en az Android Marshmallow’lu herhangi bir akıllı telefon için mevcut ve gün geçtikçe daha fazla insan günlük yaşamlarını optimize etmek için kullanıyor. Bu ipuçları ve püf noktaları Google Asistan’a hakim olmanıza ve yeni yardımcınızdan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Google Asistan’a Başlarken

Google Asistan’ı ilk kez kur

Google Asistan’ı daha önce hiç kullanmadıysanız, endişelenmeyin – karmaşık özelliklerine rağmen, kurulumu basittir. Telefonunuz Marshmallow’tan herhangi bir Android sürümünü kullanıyorsa, Google Asistan’ı açmak için ana sayfa düğmesine uzun basın (veya ses etkinleştirme açıksa “Tamam Google” deyin). Henüz Google Asistanınız yoksa, güncelleme yakında size geliyor.

  Giriş düğmesine uzun basarak Google Yardımcısı’nı başlatın. “Google Asistanınızla Tanışın” ekranında, Devam’a dokunun. Çalışması için ihtiyaç duyduğu bilgilere erişim izni ver Evet, ben içindeyim. Kullanmaya başla düğmesine dokunarak sesinizi tanımasını öğretin.

google assistant getting started

Google Asistanı Özelleştirme

Doğru Google hesabını seçin: Yapmanız gereken ilk şey, birden fazla varsa, birincil Google hesabınızı seçtiğinizden emin olun. Google Asistan’ı başlatın, menüyü açmak için sağ üstteki üç nokta menü simgesine dokunun ve Hesap seçeneğine dokunun, sonra kullanmak istediğinizi seçin.

Ayarlarınıza erişme: Google Assistant’ı başlatın, menüyü açmak için sağ üstteki üç nokta menü simgesine ve ardından Ayarlar’a dokunun. Ardından, Ev kontrolü, Haberler, Günüm ve Alışveriş listesi ayarlarını içeren bir liste göreceksiniz.

Tercih ettiğiniz haber kaynaklarını ayarlamak için: Ayarlar’a gidin, Haberler’e ve ardından Özelleştir’e dokunun. İstediğiniz tüm haber kaynaklarını seçin, ardından geri okuna dokunun. Ardından, önceliğe göre yeniden sipariş vermek için sürükleyebileceğiniz seçtiğiniz haber kaynaklarının bir listesini göreceksiniz. Özelleştirilmiş haberlerinizi daha sonra dinlemek için, sadece “Haberleri dinleyin” deyin.

My Day özetinizi ayarlamak için: Ayarlar menüsüne gidin ve My Day’e dokunun. Günlük genel bakışınızın bir parçası olmak istediğinizi seçin. Seçenekleriniz arasında hava durumu, çalışma yerleri, bir sonraki toplantı, hatırlatıcılar ve haberler yer alıyor. Google’ın size gün boyunca gündeminizde neler olduğunu söylemesini istediğinizde, “Bana günümü anlat” deyin.

google assistant settings

Günlük yaşamda kullanacağınız Google Asistan ipuçları

Temeller

Google Asistan’ın sizin için işleri yapmasını sağlamak kolaydır. Bir sürü robotik komutu ezberlemek yerine, bununla konuşarak konuşabilirsin. Çok doğal hissettiriyor ve nadiren durmak zorunda kalıyorsunuz ve bir şeyi doğru şekilde ifade edip etmediğinizi merak ediyorsunuz. Muhtemelen yukarıdaki bölümden Google Asistan’ın haberleri oynamasını ya da gününüzün bir özetini okumasını sağlamak için söylediğiniz ifadelerin tıpkı bir insana söyleyeceğiniz bir şey gibi olduğunu fark etmişsinizdir. İşte bir örnek: Google Asistan’ın sizin için YouTube uygulamasını açmasını istiyorsanız, “YouTube’u Aç” demeniz yeterlidir. Bu kadar basit. Başlamak için Google Asistan ile yapabileceğiniz bazı temel şeyler:

Kolaylık sağlamak için sadece ipuçları:

  Google Asistan’a soruları cevapsız bulmak için bir soru sorun Belirli bir sanatçının şarkılarını çalmasını söyle Güncel hava durumu hakkında sor

Günlük hayatında topu asla düşürmemenin püf noktaları:

  Takviminizi bugün için kontrol etmek için Google Asistan’ı kullanın Anlatmak, alarmları, hatırlatıcıları ve zamanlayıcıları ayarlamaktır

Döngüde kalmanın püf noktaları:

  Google Asistan, kişileri arayabilir. Mesajları okuma ve cevaplama

Akıllı Kilidi Aç özelliğini kullanın: Bir Pixel cihazı kullanıyorsanız, telefonunuzun kilidini açmak için “Tamam Google” ı duyduğunda Yardımcısı ayarlayabilirsiniz. Endişelenmeyin, yalnızca sesinizi tanırsa kilidi açılır. Ayarlara gidin ve ‘bu Pixel cihazı için ayarları düzenle’ seçimini yapın. Oradan, bir ‘Güvenilir Ses’i açabileceğiniz ve Asistan’dan istediğinizi duyduğunda telefonunuzun kilidini açmak için Asistan izni verebileceğiniz’ Tamam Google tespiti’ni bulacaksınız.

  Deseni unuttuğunuzda akıllı telefon kilidini açma

Mesajları okumak ve cevaplamak: Bu harika bir özellik. Messenger veya WhatsApp yerine metin yazarken metin mesajları gönderirseniz, bu numarayı özellikle yararlı bulacaksınız. Google Asistan’a “Mesajlarımı göster” deyin; okunmamış metinleri görün. “Herhangi bir mesajım var mı?” ve size hem okunan hem okunmamış mesajları gösterecektir. Açıldıklarında, yanıtlamak için SMS uygulamanıza alınmaları için Yanıtla öğesine dokunmanız yeterlidir.

Arabanızı nereye park ettiğinizi hatırlayın: 2019 yazından itibaren, arabanızı nereye park ettiğinizi hatırlamak için Google Asistan’ı kullanabilirsiniz. Dijital AI, konum geçmişinizi Google Haritalar’da kullanır ve sürüşü nerede bıraktığınızı ve yürüyerek devam ettiğinizi belirler. Daha önce Google Haritalar’da manuel olarak nereye park ettiğinizi işaretleyebilirsiniz, ancak şimdi Asistan ile otomatik olarak yapılır.

Assistant Parking location

Daha ileri ipuçları ve püf noktaları

Google Asistan’ın daha temel görevlerden bazılarını yapma konusunda ustalaştıktan sonra, 7/24 sizin için çalışmasını sağlayabilirsiniz. İşte bazı örnekler:

  Uyanır uyanmaz özelleştirilmiş haberler ve spor sonuçları alın Google’dan sabah çalışacak bir rotada gitmesini isteyin Bir iş toplantısı için yakındaki bir kahve dükkanını bulun Uçuş durumu bilgilerini ve diğer gerçek zamanlı seyahat bilgilerini alın İstediğiniz zaman fırlatıp atın ya da rastgele bir numara alın Google’ın size yatma zamanı hikayesi okumasını sağlayın

Telefon Görüşmeleri: Mayıs 2018’de Google, Asistan’ın sizin için nasıl telefon görüşmesi yapacağını öğreneceğini açıkladı. şirketin giriş / çıkışındaki ana adres sırasında Google, Yardımcısı’nın yakında saç randevularınızı nasıl rezerve edeceğini gösterdi. Bu özellik henüz geniş çapta mevcut olmasa da, Google herkese açık testlere başladı. Bu alanı izle.

google i o 2018 51

Ekran İçeriği: İşte gerçekten kullanışlı olacak olan. Ekran İçeriği, ekranda okuduğunuza bağlı olarak Ana Ekran düğmesine bastığınızda ilgili bilgiyi çeker. Örneğin, arkadaşınızın kısa mesajla önerdiği restoranla ilgili ayrıntıları gösteren bir kart çeker.

Müzik çalma: Asistan’a sadece sorarak sizin için müzik çalmasını sağlayabilirsiniz. Bir Ev Konuşmacınız varsa, bu özellikle işe yarar. Basitçe söyleyin: “Tamam Google, biraz caz çalın”. Ayrıca, Spotify hesabınızdan belirli bir şeyi oynamasını da isteyebilirsiniz: “Tamam Google, Arcify Monkeys Spotify’da oyna”. Aynı şeyi Netflix ile de yapabilirsiniz.

  Google Ana Sayfası (Mini) ve diğer faydalı ipuçları nasıl ayarlanır?

Bakkal listeleri: Google Keep entegrasyonu, alışveriş listenize kolayca şeyler eklemenizi sağlar. Aynı anda birden fazla öğe bile ekleyebilirsiniz – “Tamam Google, alışveriş listeme meyve suyu, yumurta ve süt ekleyin” deyin.

google assistant shopping list 2019

Bir özçekim yapın: Kamera uygulamanızı ateşlerken ve öne bakan kameraya geçme seçeneğine dokunmak bir angarya gibi görünüyorsa, neden Yardımcısı’nızın sizin için yapmasını istemiyorsunuz? Basitçe söyleyin: “Tamam Google, bir selfie alın” ve Assistant ile kamera uygulamasını hemen açın ve 3 saniyelik bir geri sayıma başlayın.

Eşyaları hatırla: Pasaportunuzu nerede bıraktığınızı her zaman mı unuttunuz ya da saç düzleştiricilerini açık bırakın mı? Google Asistan’dan daha sonra unutabileceğiniz şüpheli şeyleri hatırlamasını isteyebilirsiniz. AI ile basit bir etkileşim kurun ve bir şeyleri hatırlamasını söyleyin. Daha sonra hatırlamasını istediğiniz her şeyin bir listesini çıkarabilir, hatta unutmuş olabileceğiniz şeyler hakkında özel sorular sorabilirsiniz.

Tarafından görüşBrittany McGheeGoogle Asistanı, konuşma stili sayesinde kullanımı kolaydır.What do you think?5050347 katılımcı

Akıllı evinizi Google Asistan ile kontrol edin

Google Asistan, akıllı telefonunuzun ve dijital yaşamınızın çok ötesine ulaşır – akıllı evinizdeki fiziksel ortamı da kontrol edebilir. Akıllı bir termostatınız varsa, sıcaklığı 73 dereceye ayarlamasını söyleyebilirsiniz. Akıllı ışıklarınız varsa, açık olup olmadıklarını kontrol edebilir, uzaktan kapatabilir veya evinizin belirli odalarında açabilirsiniz. Daha akıllı ev teknolojisi, evinize girerken, kontrol merkezi olarak Google Asistan’a daha çok güveneceksiniz.

Google Lens’i Asistan’da kullanın

Lens, 2017 yılında düştüğünde büyüktü, ancak yakın zamana kadar Pixel telefonlarına özeldi. Kamera yardımcısı görebildiğiniz en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olduğunu iddia ediyor (kameranızı işaretleyerek) ve Google Assistant uygulamasında kullanılabiliyor. Objektif simgesini sağ alt köşede göreceksiniz. Kameranıza bir şeye hafifçe vurun ve işaretleyin; Asistan size ek bilgiler sağlar ve görebilecekleri doğrultusunda önerilerde bulunur. Örneğin, Asistan’ın konser posterini göstermesi, o sanatçının önerdiği şarkılarla ya da yaklaşmakta olan gösteriler için bilet satın alabileceğiniz yerlerle sonuçlanabilir. Oldukça havalı.

google assistant lens

Google Asistan ile eğlenin

Google Asistan’ın sıkıldığınızı bilmesini sağlayın ve sizi ve arkadaşlarınızı eğlendirmek için yapabilecekleri çok şey var. Sadece “Yapabileceğin şeyler” i sor ve sana seçebileceğin eğlenceli aktivitelerin bir listesini verecek. Bir şiir okuyabilir, komik videolar oynayabilir, sizin için beatbox yapabilir veya rastgele bir şeyler öğretebilir. En iyisi trivia veya sayı tahmini gibi oyunlardır.

  Google Asistan’ın bilmeniz gereken 6 yeni özelliği

Google Asistan’ı denediniz mi? En sevdiğiniz yöntemler nelerdir?

Tips & Tricks
Android for Beginners
Google

Facebook Twitter