Google Asistan'ın bilmeniz gereken 6 yeni özelliği

Google'ın bizi en yeni Google Asistanına tanıttığı 2016'da hatırlıyor musunuz? Bir süre geçti ve o zamandan beri biraz büyüdü. Google I / O 2018 sırasında, Mountain View teknoloji devi, kendisinin büyük oğlu için planlarını sundu.

  • Bu sesli komutlarla Google Asistan'dan en iyi şekilde yararlanın
  • Google Asistan ipuçları ve püf noktaları: uzmana yeni başlayanlar

I knew that about every 10 seconds someone falls victim to a ransomware attack. You too?5050555 participants

Google'ın küçük yardımcısı, birçok kullanıcının kalbini (ya da akıllı telefona doğru yolunu bulmayı başardı) kazanmayı başardı ve şu anda en temel Darwinci ilkeye tabidir: ya adapte olun ya da soyu tükenir. Google, denemeye ve gelişmeye karar verdi. Bu yazıda, şirketin açılış konuşmasında asistanı için açtığı tüm ana projeleri ele alacağız.

1. Google Asistan telefon aramalarını nasıl yapacağını öğrenecek

Bu bir açılış konuşmasıydı, bu yüzden öğrendiklerimizi bir tuz parçasıyla almamız daha iyi. Açılış konuşmasında bir gösteri yaptı: bir kişi aradı ve Asistan bu tarz bir yumuşaklık ile cevap verdi ve bunun bir makine olduğunu söylemek imkansızdı. Bu feat, bugünden önce bildiğimiz kadarıyla, yapay zekanın çok daha ayrıntılı bir ustalığını gerektiriyor. Ancak Google, "bu teknoloji üzerinde uzun yıllardır çalışmakta olduklarını" belirtti.

One day, my assistant will give you a call. / © Screenshot: AndroidPIT

2. Google Asistan mutasyona uğruyor (birden fazla sesle)

Cesur küçük sesli asistan, vokal tarzlarını istediğiniz gibi değiştirebilir. Bu önemlidir, çünkü sesli etkileşimler Google Asistan'ın bizimle iletişim kurmanın birincil aracıdır. Google, sesin “kişisel ve doğal” olması gerektiğini söylemiştir. John Legend, İngilizce sesini sunan 6 kişiden biri olacak. Zamanla, muhtemelen 6'dan fazla ses mevcut olacaktır.

Opinion by Benoit PepicqI want Google Assistant to have Homer Simpson’s voice.What do you think?505015 participants

3. Google Asistan konuşma dersleri alacak

Google Asistan'ı kullanmaya alışkınsanız, sesinin bazen çok doğal görünmediğini fark edebilirsiniz (ve bazen aksanımı anlamıyor!) Ve bu Google'ın geliştirmeye çalıştığı şeydir. Yapay zeka alanındaki ilerlemeler sayesinde iletişim daha kolay olacaktır. Sadece bir anlama ya da anlaşılma sorunu değil, aynı zamanda akıcılık meselesidir. Google, örneğin, şu anda tüm komutlardan önce gelmesi gereken ünlü (ama sinir bozucu) 'OK Google'ı terk etmelidir.

4. Google Asistan çoklu görev yapmayı öğrenecek

Şu anda küçük asistan, her seferinde sadece bir şeyi yapabilir. Bu iyi, ama yeterli değil, çünkü bazen doğal değil. Google bu nedenle en yeni asistanına aynı anda iki istek almayı öğretecektir. Kişisel olarak, Google Asistan'ın normal sorgulara birden çok öğenin nasıl yapılacağını öğretmeden önce daha iyi yanıt vermesini tercih ederim. Ancak Google'ın iki kuşu burada tek bir taşla öldürmesi olasıdır.

5. Google Asistan bir ekran alacak

Kendi ses tellerine sahip olmamasına rağmen, ses Google Asistan'ın sahip olduğu en değerli unsurdur. Bununla birlikte, cihazlarda kendi ekranını alacak. Bu ekranlar akıllı ekranlar olarak bilinir. Kısacası bu, sesli komut kullanmak yerine cihaza dokunarak Asistan ile doğrudan etkileşime girmenize izin verecektir.

The text is good. The voice is better. / © Screenshot: AndroidPIT

Asistan, akıllı telefonunuzda gününüzün önizlemesini gösterecek ve çeşitli Google hizmetlerini kullanarak bazı önerilerde bulunacaktır. Bu değişiklikler, yıl sonunda devletlerde uygulanacaktır. Google ayrıca ABD'de bir dağıtım hizmeti sunmayı planlamaktadır.

6. Google Asistan, sürüş sırasında etkileşimde bulunmanıza izin verecektir

Google Asistan, Google Haritalar'dan ayrılmanıza gerek kalmadan müzik dinlemenize, mesaj göndermenize / almanıza veya bilgileri doğrudan almanıza olanak tanır. Merak ediyorsan, evet, bu yasal. Zaman, bunun direksiyonun arkasındaki sürücülerin konsantrasyonunu nasıl etkileyebileceğini anlatacaktır.

A good idea or a bad idea? /  © Screenshot: AndroidPIT

En çok hangi özelliklerle ilgileniyorsunuz? Yorumlarda bize bildirin!