Google Chrome Uzantıları Senkronize Edilemiyor mu? Bunu Düzeltmenin 8 Yolu

Google Chrome için uzantılar, ben de dahil olmak üzere birçok kullanıcının varsayılan tarayıcı olarak tercih edilmesinin ana nedenlerinden biridir. Eklentiler, verimlilik artırıcılardan eğlenceye ve zamandan tasarruf sağlayanlara kadar çeşitlilik gösterir. En iyi özelliği, onu zevkle kullanmasını sağlayan tüm cihazlarınız arasında senkronize olmalarıdır. Ancak Chrome uzantılarınız aniden senkronizasyonu durdurursa ne olur?

Son zamanlarda yeni bir Windows 10 masaüstü kurduktan sonra başıma geldi. Aynı Google ID’yi kullanıyor olmama rağmen senkronizasyonda yalnızca 4 uzantının 4’ünde görünmesi garipti. Evet, PC'yi yavaşlatabilmeleri için daha az uzantı kullanmam gerektiğini biliyorum, ama bu başka bir gün için bir konudur.

Chrome uzantısını senkronize etmedeki hatayı çözmenize yardımcı olabilecek farklı yolları kontrol edelim.

1. Senkronizasyon Ayarlarını Kontrol Edin

Google, kullanıcıların belirli bir bilgisayardaki uzantıları ve diğer ayarları senkronize etmek isteyip istemediğine karar vermesine olanak tanır. Belki de aynı seçenek işaretli değildir. Bunu kontrol etmek için Menü'ye tıklayın ve Ayarlar'ı seçin.

Profil resminizin hemen altında Eşitle seçeneğini tıklayın.

Bu, yer imleri, uzantılar, arama geçmişi vb. Öğeler için ayrı ayrı senkronizasyon ayarlarını yönetebileceğiniz yerdir. Bu ayarları tek tek yönetmek için Her şeyi eşitle seçeneğine tıklayabilirsiniz. Benim durumumda, Uzantılar açıldı.

2. Senkronizasyonu Yeniden Etkinleştir

Artık senkronizasyonun nerede olduğunu bildiğinize göre, işleri başlatmanın bir başka yolu da Chrome uzantı senkronizasyonunu devre dışı bırakmak ve yeniden etkinleştirmek. Bu, bozuk uzantılar senkronizasyonunu düzeltebilir. Bunu yapmak için önceki bölümde gösterildiği gibi senkronizasyon ayarlarına geri dönün ve Her şeyi senkronize et öğesine tıklayın.

Şimdi bir kez uzantıları kapatıp açın. Her şeyi senkronize et ayarını tekrar açabilirsiniz. Bunu yapmak uzantılarımı etkilemedi. Bazı kullanıcılar bunu diğer bilgisayarlarda da yapmanın yardımcı olduğunu bildirdi.

Also on Guiding Tech
21 Superb Chrome Extensions to Boost Productivity

Read More

3. Uzantıları Onarma veya Kaldırma

Beklenmeyen kilitlenme veya kapanma nedeniyle, Chrome uzantıları bazen bozuluyor. Bilgisayarıma da böyle oldu. Bir aygıta özgü bir sorundur, yani dosyalar bir bilgisayarda bozulursa, diğer aygıtları etkilemez. Kontrol etmek için Menü'ye tıklayın ve Diğer araçlar altında Uzantılar'ı seçin.

Google’ın bozuk olduğunu tespit ederse, uzantıyı onarma seçeneği göreceksiniz. Başlamak için Onar düğmesine tıklayın.

Ayrıca çalışıp çalışmadığını görmek için uzantıları kaldırmayı ve yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz.

4. Geliştirici Modu

Bir uzantının en son güncellemesini yüklemiş olabilirsiniz ve bilgisayarınızda senkronize edilmiyordur. Genellikle, Google, bilgisayarınızda uzantı güncellemelerini zorlamak için mükemmel bir iş çıkarır. Ancak, bazen ara sıra işler gider. El ile güncellemek için, ayarlara gidin ve Diğer araçlar altında Uzantılar'ı seçin.

Sağ üst köşede, Geliştirici Modu seçeneğine geçin.

Şimdi, tüm uzantıları güncelleme seçeneğini görmelisiniz. Bunu yapın ve sorunu çözüp çözmediğini kontrol edin.

5. Oturumu Kapatıp Geri Açın

Bu eski numara, senkronize edilmeyen Chrome uzantıları dahil olmak üzere birkaç Chrome ile ilgili sorunu çözmenize yardımcı olabilir. Yeni bir sekme açın ve profil resminize tıklayın. Çıkış yap'a tıklayın. Gmail ve Drive gibi diğer Google hizmetlerinden de çıkış yapacağınızı unutmayın.

Aynı Google hesabıyla kullandığınız tüm cihazlarda Chrome'dan çıkış yapmak için işlemi tekrarlayın. Tekrar giriş yapmak için, tekrar profil simgesine tıklayabilir veya tekrar giriş yapmak için Gmail gibi herhangi bir Google hizmetini ziyaret edebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
How to Change Netflix Playback Speed: Top 5 Chrome Extensions

Read More

6. Senkronizasyonu Sıfırla

Google, Chrome uzantılarının senkronizasyon hatası olmadığını biliyor, çünkü tarayıcınızda senkronizasyonu sıfırlama seçeneği var. Bu, bilgisayarınızdan değil yalnızca Google sunucularından veri siler. Google Chrome'daki Senk. Seçeneği, Chrome'un bilgisayarınızdan senkronize ettiği her şeyin bir listesini gösterir. Senk. Sıfırla seçeneğini bulmak için sayfanın en altına gidin.

Tekrar oturum açtığınızda, tüm veriler tekrar senkronize edilir. Aynı şey, parolanızı sıfırladığınızda da olur. Chrome, ayarladıysanız parola uyuşmazlığı nedeniyle uzantıları senkronize edemiyor olabilir, senkronizasyonu sıfırlamayı deneyin.

7. Yeni Tarayıcı Profili Oluştur

Hayır, yeni bir misafir kullanıcı hesabı oluşturmuyoruz. Tüm uzantılarınız ve diğer verileriniz Varsayılan adlı yerel bir klasöre kaydedilir. Bu klasörü bulmak için, Windows Gezgini'ni açmak için Windows tuşu + E'ye basın ve aşağıdakileri adres çubuğuna yazın.

%LOCALAPPDATA%\Google\Chrome\User Data\

Menü simgesine tıklayarak ve Çık seçeneğini seçerek Google Chrome'dan çıkın. Şimdi, varsayılan klasörü yedekleme-varsayılan veya hatırlanması kolay bir şey olarak yeniden adlandırın. Chrome'u yeniden başlatın, yeni bir varsayılan klasör oluşturur. Google hesabınıza giriş yapın ve uzantıların tekrar senkronize edilip edilmeyeceğini görmek için biraz bekleyin.

8. Chrome'u yeniden yükleyin

Bazen, bir sorunu çözmenin en iyi yolu Chrome'u kaldırıp yeniden yüklemektir. Bunu yapmak için, Windows aramasını açmak ve Chrome yazmak için Windows tuşuna basın, üzerine sağ tıklayın ve Kaldır

Chrome'u ve kayıtlı tüm verileri bilgisayarınızdan kaldırmak için ekrandaki talimatları izleyin. Durumda, Chrome klasörünün bir yedeğini almanızı öneririm. Aşağıdaki bağlantıyı kullanarak Chrome'u indirip yeniden yükleyin. Tüm uzantılarınızı tekrar senkronize etmek için oturum açın.

Chrome'u İndirin

Kullanımınızı Genişletin

Chrome uzantıları, YouTube videolarını izliyor veya çevrimdışı çalışıyor olsanız da kullanıcı deneyiminizi önemli ölçüde artırabilir. Chrome uzantılarının bilgisayarınızla eşitlenip eşitlenmediğini görmek için yukarıdaki çözümlerden birini veya tümünü deneyin.

Sıradaki: Google Chrome sizin için yavaş çalışıyor mu? Google Chrome'u şu anda hızlandırmanın 3 yolu.