Google Chrome'daki Yer İşaretlerini Parola Korumak için İlk 3 Eklenti

Google Chrome’un yerleşik yer imi yöneticisi, kullanımı kolay ve eğlenceli. Ancak, önemli bir özellikten yoksundur – şifreler imleri koruyabilir. Ya kimsenin yer işaretlerinizi Gizli modda bulunan tüm bu kişilerden bulmasını istemiyorsanız?

Veya düzenli olarak, başkalarının paylaşılan bir cihaz senaryosunda erişimini engellemeyi tercih ettiğiniz birçok gizli bağlantı oluşturduysanız?

Chrome'un uzantılara desteğinin sağlandığı günü korur. Böylece, yer imlerinizi kolayca güvence altına almanızı sağlayan üç harika uzantı var. Her birinin kendine özgü özellikleri vardır. Size en uygun olanı bulmak için okumaya devam edin.

1. Hush – Özel İşaretleme

Hush müthiş görünümlü bir eklenti ve bu listede sadece Gizli modda çalışan tek kişi. Aklınızda bulundurun – mevcut özelliklerin çoğunu kullanmak için yıllık veya aylık bir abonelik gerekir (yılda 9 ABD Doları veya ayda 1 ABD Doları). Ancak, temel işlevsellik, çoğu gizli oturumu en az kargaşa ile atlamanıza yardımcı olmalıdır.

Hush – Özel İşaretleme

Hush'u kurduktan sonra, uzantının Gizli moduna erişmesine izin verin. Sizden bir şifre eklemenizi ister ve yeni yer imleri eklemek veya bunlara erişmek istediğinizde bu şifreyi kullanmanız gerekir. Uzantı, Chrome yer imi yöneticisinin tamamen dışında çalışır, ancak ücretli sürüme yükseltirseniz mevcut yer işaretlerini Hush'a içe aktarabilirsiniz.

Note: To enable Hush (as well as the other extensions on this list) to function in Incognito mode, right-click the Hush icon, click Manage Extensions, and then turn on the switch next to Allow in Incognito.

Bir yer imi eklemek istediğinizde, URL çubuğunun yanındaki Hush simgesini tıklamanız, şifrenizi girmeniz ve Yer İşareti'ni tıklamanız yeterlidir. Ayrıca, Tüm açık sekmelere Yer İşareti düğmesinin yanındaki aşağı oku tıklatarak ve ardından Tüm Sekmeler'i tıklatarak da yer işareti vermeyi seçebilirsiniz. Temiz.

Yer imlerinize erişmeye gelince, Hush açılır penceresindeki View (Görüntüle) düğmesine tıkladığınızda, uzantı sizi özel bir yer imi yönetim paneline götürür. Varsayılan olarak, tüm yer imleri 'Giriş' ekranında bulunur. Ayrıca yeni klasörler de oluşturabilirsiniz, ancak işlevsellik maalesef ücretli sürümle sınırlıdır. Bu nedenle, yer işaretlerinin kullanımdan kaldırılmasını engellemek için düzenli olarak yönetmeniz ve sıralamanız gerekir.

Ücretli sürüm, yer imlerinizin çevrimiçi olarak Hush sunucuları ile otomatik olarak senkronize edilmesini sağlar. Bu, kullanışlı bir yedekleme işlevi görürken diğer cihazlardan da kolayca erişebileceğiniz anlamına gelir. Peki ya yükseltme yapmak istemiyorsanız?

Bunun yerine, yer işaretlerinizi el ile dışa aktararak tamamen şifreli yedeklemeler oluşturmayı seçebilirsiniz. Dişli şeklindeki simgeye tıklayın, Yer İşaretlerini Dışa Aktar'a tıklayın ve bir metin dosyasına yapıştırmak için içeriği kutuya kopyalayın. Yalnızca Hush şifreniz metnin şifresini çözebilir.

Ödediğiniz takdirde, belirli bir süre sonra otomatik olarak sona eren paylaşılabilir bağlantılar oluşturma gibi başka avantajlar elde edersiniz. Eklentinin oldukça iyi çalıştığını göz önünde bulundurarak, Gizli modla düzenli olarak ilgileniyorsanız yapmanız gereken değerli bir yatırımdır.

Ancak, Chrome Web Mağazası'ndaki aboneliklerini iptal etme konusunda zorluk çeken kullanıcıların şikayetleri var, bu nedenle ücretli sürüme geçmeden önce iki kez düşünmek isteyebilirsiniz.

Also on Guiding Tech
Top 3 Ways to Add Notes to Bookmarks in Chrome Browser

Read More

2. Güvenli Yer İmleri

Güvenli Yer İmleri, özellikle Chrome'un en yeni Material Design 2.0 temasıyla biraz eski görünüyor. Bununla birlikte, tamamen ücretsizdir, düzenli ve Gizli modlarda çalışır ve ayrıntılı yer imi yönetimi özellikleri sunar.

Güvenli Yer İmleri

Tıpkı Hush ile olduğu gibi, başlamak için bir şifre oluşturmanız gerekir. Herhangi bir web sayfasını yer imlerine eklemek için tek yapmanız gereken Güvenli Yer İşaretleri simgesini ve ardından Yer İşareti Ekle'yi tıklamaktır. Hemen Hush açılır penceresinden anında yeni klasörler oluşturabilirsiniz.

Uzantıyla daha fazla olasılık keşfetmek için, Ayarlar simgesine tıklayın. Daha sonra Ayarlar, İçe Aktar ve Dışa Aktar, Yedekle ve Sıfırla etiketli yan sekmelere özenle sınıflandırılmış seçeneklerle dolu seçeneklerle dolu bir yapılandırma paneline erişebilirsiniz. Neredeyse kendi kendini açıklayıcıdır ve ciddi işlevsellik sağlar.

Örneğin, İçe ve Dışa Aktar seçeneği, tek tek öğeleri veya klasörleri seçerek mevcut Chrome yer işaretlerini sürükle ve bırak işleviyle kolayca içe aktarmanıza olanak tanır. Alternatif olarak, Güvenli Yer İmleri'nde saklanan yer imlerini Chrome yer imi yöneticisine de aktarabilirsiniz.

Diğer yandan Ayarlar yan sekmesi size bazı kişiselleştirme seçenekleri sunar. Belirli bir süre sonra uzantıdan otomatik olarak çıkış yapmayı seçebilir, Güvenli Yer İmleri açılır penceresinin boyutunu belirleyebilir veya hatta bağlantıları doğrudan açmak zorunda kalmadan kaydetmek için bir bağlam menüsü girişi ekleyebilirsiniz.

Yer imlerinizi yedeklemenin zamanı geldiğinde, Yedekleme sekmesini kullanın. Şifreli metni bir metin dosyasına kopyalayıp yapıştırmanız gereken Hush'taki gibi (serin estetiğin dışında) olduğu gibi çalışır. Ek olarak, yer işaretlerinizi çeşitli şifrelenmemiş formatlarda (TXT, HTML, vb.) Kaydetmeyi de seçebilirsiniz.

Genel olarak, Güvenli Yer İmleri uzantısı olağanüstü derecede iyi çalışıyor. Tek acıyan nokta, uzantının bulut tabanlı yedeklemeler sunamamasıdır, ancak bir kuruş ödemek zorunda kalmadan zaten ne sağladığını düşünmeden şikayet edemezsiniz.

Also on Guiding Tech

.camp-list-518{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/209882/Disable-Site-Isolation-Chrome-Featured_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.png?1543941032’);background-size:cover;background-position:center center}

#chrome

Click here to see our chrome articles page

3. EverSync

EverSync, çoğunlukla Chrome ile Firefox arasında yer imlerini senkronize etmek için tasarlanmış bir uzantıdır. Özel özelliğinin nasıl çalıştığını bilmediğiniz sürece, şifre koruma profillerine uymaz.

EverSync

Uzantıyı ekleyin, bir Google veya Facebook hesabıyla oturum açın (veya ayrı bir EverSync hesabı oluşturun) ve kullanıma hazırsınız. EverSync simgesine tıklayın, Senkronizasyonu Başlat'a tıklayın ve ardından Chrome yer imlerinizi EverSync ile senkronize etmek için Birleştir'e tıklayın.

Ardından çevrimiçi EverHelper Hesabını ziyaret etmenin zamanı geldi (EverSync simgesine tıkladıktan sonra da erişilebilir). Tüm Chrome yer işaretlerinizin senkronize edildiğini görmelisiniz, ancak özel kılan özelliği, yer işaretlerini 'Özel' yaparak güvenli hale getirebilmesidir. Bunu yapmak için yer iminin yanındaki asma kilit şeklindeki simgeye tıklayın.

Bu şekilde güvenli yer imleri, EverHelper Hesabının sol bölmesinde bulunan Özel sekmesini tıkladıktan sonra görülebilir. Şimdi eğlenceli kısım geliyor. Değişikliklerinizi Chrome ile tekrar senkronize edin. Ve işte! Bu, özel yer imlerini Chrome yer imleri yöneticisinden otomatik olarak kaldırır; bu, yalnızca EverHelper Hesabınızdan erişilebilecekleri anlamına gelir.

Özetle, EverSync'i kullanmak, her zamanki gibi yer imleriyle ilgilenmeye devam edebileceğiniz, bunları EverHelper Hesabınızla eşitleyebileceğiniz, istediğiniz yer imlerini güvence altına alabileceğiniz ve değişikliklerinizi geri senkronize edebileceğiniz anlamına gelir.

Cool Tip: You can make entire bookmark folders private as well. Click the down-arrow next to a folder, and then click Private.

Her oturumdan çıkış yaptığınızı hatırladığınız sürece, yalnızca erişebileceğiniz tamamen güvenli yer imleriniz olur. Ve bunu hemen hemen her yerden veya başka bir web tarayıcısından da yapabilirsiniz!

Eklentinin 500 özel yer imi sınırı vardır ve kaldırmak için Pro sürümüne yükseltmeniz gerekir (yılda 44,99 ABD doları veya her ay / aylık 4,99 ABD Doları).

Also on Guiding Tech
7 Cool Themes to Change the Default Chrome Incognito Color Scheme

Read More

Yer İşaretleri Kilitli ve Güvende!

Google Chrome'un (veya bu konuda herhangi bir başka tarayıcı için) yer imlerini yetkisiz erişime karşı korumak için ek bir koruma katmanı sağlamaması oldukça şaşırtıcı. Ancak bu uzantılar sayesinde şimdi mümkün.

Peki en sevdiğin neydi? Net kullanıcı arayüzü ile Hush oldu. Pek çok ücretsiz özelliği olan Güvenli Yer İmlerine ne dersiniz? Yoksa çevrimiçi olarak özel olarak kabul ettiğiniz yerel yer imlerini sorunsuz bir şekilde saklayabileceğiniz EverSync miydi? Yorumlarda bize bildiriniz.

Sıradaki: Windows'ta Safari yer işaretlerini Google Chrome ile gerçek zamanlı olarak senkronize edebileceğinizi biliyor muydunuz? Tüm bunları öğrenmek için aşağıdaki linkten yazıyı okuyun.