Google Drive, Windows 10'da Senkronize Etmiyor mu? İşte Bunu Çözmenin 10 Yolu Var

Tüm cihazlarınızdaki dosyaları ve klasörleri senkronize etmek için Google Drive kullanıyorsunuz, ancak bir nedenden ötürü, Google Drive artık Windows 10 bilgisayarında senkronize edilmiyor. Bunun arkasında uzun bir sebep listesi olabilir ve parmağını bunlardan birine koymak zordur.

Genellikle, Google Drive tüm dosya ve klasörlerinizi mükemmel bir uyum içinde tutar. Mavi ayda bir, amaçlandığı gibi çalışmak zor olabilir. Örneğin, dosya yüklerken veya paylaşırken, bilgisayarınızda görünmüyor gibi görünüyor.

Google Drive’ın senkronizasyon hatasını gidermenize yardımcı olalım.

1. Duraklat

Bazı kullanıcılar, Backup and Sync'i duraklatmanın ve yeniden başlatmanın sorunu çözmelerine yardımcı olduğunu bildirdi. Adımlar basit. Sistem Tepsisinde bir kez Yedekle ve Senk simgesine tıklayın. Zaten görünmüyorsa gizli simgeleri görmek için oka tıklayın.

Şimdi Duraklat seçeneğini ortaya çıkarmak için menüye tıklayın. Sürdürme seçeneğini görmeniz gerekir sonra etkili olması için birkaç dakika gerektirebilir. Senkronizasyonu kaldığı yerden devam ettirmek için üzerine tıklayın. Artık dosyalarınızın istendiği gibi senkronize edilip edilmediğini kontrol edebilirsiniz.

2. Yedekleme ve Senkronizasyonu Yeniden Başlatın

Bazı kullanıcılar Yedekleme ve Senkronizasyondan çıkmanın ve yeniden başlatmanın Google Drive senkronizasyonu sorununu çözdüğünü keşfetti. Bunu yapmak için sistem tepsisine gidin, senkronizasyon simgesine tıklayın ve Yedekleme ve Senkronizasyondan Çık seçeneğini seçin.

Yedekleme ve Senkronizasyonu yeniden başlatmak için, Windows aramasında yazılımı aramanız ve başlatmanız yeterlidir. Simge, sistem tepsisi alanında tekrar görünür olmalıdır. Senkronize etmesine izin vermek için bir veya iki dakika verin ve ardından kontrol edin.

3. Yedekleme ve Senkronizasyonu Yeniden Yükleme

Belki de, yazılımın yüklü sürümü ya eski ya da bozuk. Bunu düzeltmek için, Windows + I kısayoluna basarak Yedekle ve Senk.

Soldaki menüden Uygulamalar ve özellikler öğesini seçin ve arama çubuğunda Yedekle ve Senk et öğesini arayın. Bulduğunuzda, Kaldır seçeneğini görmek için bir kez tıklayın.

Sisteminize en yeni Backup and Sync sürümünü indirip yüklemek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın.

Yedekleme ve Senkronizasyonu İndirin

Also on Guiding Tech
How to Transfer Files Between Dropbox, Google Drive, SkyDrive Online

Read More

4. Doğru Hesabı Seçin

Birçoğumuz kişisel ve profesyonel verilerimizi yönetmek için birden fazla Google hesabı kullanıyoruz. Yedekleme ve Senkronizasyon yazılımında doğru Google hesabına giriş yapmış olup olmadığınızı kontrol etmeniz gerekir. En önemlisi, dosyaları senkronize etmeye çalıştığınız ile aynı olduğunu inceleyin. Gmail Kimliğini görüntülemek için sistem tepsisindeki Yedekle ve Senk simgesine tıklayın.

Artık yeni bir hesap eklemek için eski Google hesabınızı kaldırmanız gerekmez. Google şimdi kullanıcıların aynı bilgisayara üç adede kadar Google Drive hesabı eklemelerine izin veriyor. Kurulum işlemine başlamak için Yeni Hesap Ekle'yi tıklamanız yeterlidir. Her Google Drive hesabı için farklı bir klasör konumu seçtiğinizden emin olun.

5. Klasör Ayarlarını Eşitle

Google Drive'dan Yedekleme ve Senkronizasyon, kullanıcıların bilgisayarları ile senkronize etmek istedikleri klasörleri seçmelerini sağlayan senkronizasyon ayarları ile birlikte gelir. Bu, sisteminizde gerçekten ihtiyaç duymadığınız birçok dosyaya sahip büyük klasörleriniz veya sabit sürücüde sınırlı alan varsa, kullanışlıdır. Belki bazı klasörler senkronize edilmek üzere kontrol edilmemiştir?

Yedekle ve Eşitle simgesine tıklayın ve menüden Tercihler'i seçin.

Soldaki Google Drive'ı seçin ve 'Sürücümü bu bilgisayara senkronize et' seçeneğinin ve 'Sürücümdeki her şeyi senkronize et' seçeneğinin işaretli olduğundan emin olun.

'Yalnızca bu klasörleri senkronize et' seçeneğini kullanıyorsanız, bilgisayarınıza senkronize edilmeyen klasörün burada seçili olduğundan emin olun. Ayarları kaydetmek için tamamlandığında Tamam'ı tıklayın.

6. Güvenlik Duvarı Ayarları

Sisteminizi kötü amaçlı yazılımlardan ve diğer siber saldırı türlerinden korumak için güvenlik duvarları vardır. Bazen, aşırı koruyucu bir ebeveyn gibi davranan Firewall, Yedekleme ve Senkronizasyonun normal şekilde çalışmasını engellemek için agresif bir moda geçer. Windows + I düğmesine basarak Ayarları başlatın. Arama çubuğunda Güvenlik Duvarı arayın.

Windows Güvenlik Duvarı'ndan uygulamaya izin ver'i tıklayın. Şimdi izin verilen / izin verilmeyen tüm uygulamaların ve hizmetlerin bir listesini göreceksiniz. Yedekleme ve Senkronizasyonu arayın ve hem Özel hem de Genel sütununda etkinleştirin.

Bir virüsten koruma kullanıyorsanız, Google Drive'ın yanı sıra Yedekleme ve Senk'in de beyaz listeye alındığından (izin verildiğinden) emin olmak için ayarlarını dikkatlice kontrol etmeniz gerekir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-670{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/203397/how-to-upload-files-in-google-forms_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1536591904’);background-size:cover;background-position:center center}

#google drive

Click here to see our google drive articles page

7. Yönetici olarak çalıştır

Google Drive’ın Windows 10’da senkronize etmemesinin bir başka nedeni de kullanıcı hesabının idari haklarının olmaması. Windows, kullanıcıların her biri farklı düzeylerde haklara ve kaynaklara erişime sahip birden fazla hesap oluşturmalarını sağlar. Backup and Sync'in düzgün çalışması için gereken yönetici haklarına sahip olmaması mümkündür.

Backup and Sync'i bulmak için Windows arama işlevini kullanın ve Yönetici olarak çalıştır'ı seçmek için sağ tıklayın. Bu, Google Drive'a tam bir yönetici hakları ve herhangi bir sorun olmadan çalıştırma izinleri verecektir.

8. Proxy Ayarlarını Değiştir

Google Drive hesabınıza bağlanmak için bir proxy kullanıyorsanız, senkronizasyonun kullanamaması mümkündür. Sorunun bu olup olmadığını kontrol etmek için, sistem tepsisindeki Yedekle ve Senk simgesine tıklayın ve Tercihler seçeneğine tıklayın.

Soldaki Ayarlar'ı seçin ve Ağ Ayarları'na tıklayın.

Proxy ayarları altında, Doğrudan bağlantıya tıklayın ve ayarları kaydetmek için Tamam'a tıklayın. Bu, Google’a proxy ayarlarını atlamasını söyler.

Proxy ayarlarını kullanmaya devam etmek istiyorsanız, Google'ın kullanıcılara güvenlik duvarı ve proxy ayarlarına eklemelerini önerdiği resmi ana bilgisayar ve bağlantı noktası listesini gözden geçirmenizi tavsiye ederim.

9. desktop.ini Dosyasını Sil

Google Drive dosyaları bilgisayarınıza senkronize edemediğinde, ortaya çıkan hatayı varsayılan olarak gizli olan desktop.ini adlı bir dosyaya kaydeder. Windows OS onu oluşturduğunda (her klasöre özgü), Drive siz bu noktadan sonra eklediğiniz hiçbir dosyayı siz hatayı çözene kadar senkronize etmeyecektir.

Windows Gezgini'ni açın ve dosyaların senkronize edilmediği klasöre gidin. Gizli dosyaları görüntülemek için, Görünüm sekmesinin altındaki Seçenekler'e ve ardından Klasör ve arama seçeneklerini değiştir'e tıklayın.

Açılan penceredeki Görünüm sekmesinin altında, 'Gizli dosyaları, klasörleri ve sürücüleri göster' seçeneğini seçin ve Kaydet'e basın.

Desktop.ini dosyasının olup olmadığını kontrol etmek için klasöre dönün ve öyleyse silin. Google Drive senkronizasyonunun çalışıp çalışmadığını yenileyin ve kontrol edin.

10. Dosya Boyutu ve Ad Uzunluğu

Google Drive, 15 GB ücretsiz depolama alanı sunar. Dosyaları senkronize etmek için Drive'ınızda yeterli alan var mı? Yine mevcut boş alanı kontrol etmek için Yedekle ve Senk.

255 karakterden uzun bir adla bir dosyayı senkronize etmeye mi çalışıyorsunuz? Bu sorunlu olabilir, çünkü Microsoft belirtilen sınırdan daha uzun adlara sahip dosya veya klasör oluşturmaya izin vermez. Bu durumda, dosyayı daha kısa bir şeyle yeniden adlandırın ve tekrar deneyin.

Also on Guiding Tech
How to Hide Quick Access on Google Drive

Read More

Google, Senkronizasyona İzin Ver

Google Drive senkronizasyon hatası, yukarıda belirtilen yöntemlerden birini veya birkaçını kullanarak çözülmelidir. Bir şey işe yaramadığı için alternatif aramaya gerek yok.

Sıradaki: Çevrimiçi metni ve resimleri ilk önce onları indirmek zorunda kalmadan doğrudan Google Drive'a kaydetmek istiyor musunuz? Nasıl olduğunu öğrenmek için aşağıdaki linke tıklayın.