Google Drive'ı Düzeltmenin 8 Yolu Hata Bekleniyor

Oldukça sık, telefonunuza Google Drive'a yüklemek için bir sürü dosya seçersiniz. Bir süre sonra, durumu kontrol etmek için Google Drive'ı açtığınızda, orada yeni dosya görmeme konusunda şaşırırsınız ve 'yüklenmeyi bekliyor' mesajı ile karşılaşırsınız.

Ve hiçbir şey yeniden dene düğmesiyle karşılanmaktan daha kötü olamaz. Peki biri ne yapar? Bırak gitsin ve Google Drive'a alternatifler arasın mı? Tabii ki değil! Google Drive’daki yükleme beklemesini bekletme hatasını düzeltmek için aşağıda belirtilen çözümleri denemeniz gerekir.

Hatayı çözmede yardımcı olup olmadıklarını kontrol etmek için bazı kolaylardan başlayalım.

1. Telefonu yeniden başlatın

Drive'a dosya yükleyememek üzücü olabilir. Harikalar yaratan en kolay çözümlerden biri cihazı yeniden başlatıyor. Telefonu yeniden başlatın ve ardından Drive'ı açın. Dosyalar normal olarak yüklenmeye başlamalıdır.

2. Zorla Durdurma Uygulaması

Bir uygulama hatalı davrandığında, en son uygulamalardan kaldırmanız gerekir. Umarım bu sorunu giderir, ancak devam ederse, uygulamayı öldürmek için daha sert bir adım atmamız gerekir. Bunun için Android'de force stop özelliğini kullanıyoruz.

Uygulamayı zorla durdurma, tüm arka plan etkinliklerini sonlandırır ve anında kapatır. Süreç sürecinde, uygulamada bazı verileri veya son ilerlemelerini kaybedebilirsiniz.

Google Drive'ı durdurmak için aşağıdaki adımları izleyin:

Adım 1: Cihaz ayarlarınızı açın ve telefonunuzda mevcut olan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama yöneticisi / Yüklü uygulamalar bölümüne gidin.

Adım 2: Tüm uygulamalar altında, Bir sonraki ekranda Durmaya zorla ardından Sürücü üzerine dokunun. Ardından Google Drive'ı tekrar açın ve iyi çalışması gerekir.

3. Önbelleği Temizle

Google Drive, Android'deki cihaz önbelleğinden farklı bir dahili önbellek yöneticisine sahiptir. Her iki önbelleği de temizlemelisin. Önbelleği temizlemenin, Sürücü verilerini üzmeden yalnızca geçici dosyaları kaldırdığını unutmayın. Her iki yöntem için de adımlar.

Uygulamadan

Sürücü uygulamasını açın ve sol üst köşedeki üç çubuk menüsünde simgesine dokunun. Ardından Ayarlar'a gidin.

Ayarlar altında, Önbelleği temizle üzerine dokunun ve cihazı yeniden başlatın.

Also on Guiding Tech
Google Photos vs Google Drive: Which One To Use for Storing Your Photos?

Read More

Aygıt Ayarlarından

Telefonunuzdaki Ayarlar uygulamasını başlatın ve Uygulamalar ve bildirimler / Uygulama yöneticisine gidin. Tüm uygulamalar altında, Drive ve ardından Depolama üzerine dokunun. Önbelleği temizle düğmesine basın ve telefonu yeniden başlatın.

Note: Refrain from tapping on the Clear storage/data button.

4. Mobil Verilere Yüklemeyi Etkinleştir

Değerli mobil verilerinizi kaydetmek için Google Drive, yalnızca Wi-Fi üzerinden dosya aktarmanızı seçmenizi sağlayan yerel bir ayar sunar. Etkinleştirilirse, mobil verilerde yükleme yapılmaz. Ve mobil verilere dosya yüklemeye çalışırsanız, bir hata ortaya çıkıyor. Bu yüzden bu ayarı devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Bunu yapmak için şu adımları izleyin:

1. Adım: Google Drive uygulamasının sol üst köşesindeki üç çubuk menüye dokunun.

Adım 2: Ayarlar üzerine dokunun. Burada sadece Wi-Fi üzerinden Dosya aktarma için geçişi kapatın. Ardından dosyaları yüklemeyi tekrar deneyin.

5. İnterneti kapatın

Dosya yüklemek için mobil veri veya Wi-Fi kullanıyor olsanız da, açıp kapatmayı deneyin. Bağlantı sıfırlandığından, ağla ilgili herhangi bir aksaklık giderilecektir.

Also on Guiding Tech

.camp-list-1278{background-image:linear-gradient(to left,rgba(42,0,113,.3),rgba(42,0,113,.8) 50%),url(‘https://cdn.guidingtech.com/imager/media/assets/Organised/Cover-Images/1277/how-to-category-guiding-tech-1_1584714de1996cb973b8f66854d0c54f.jpg?1526653628’);background-size:cover;background-position:center center}

#How-to/Guides

Click here to see our How-to/Guides articles page

6. İnternet Bağlantısını Değiştirme

Bu sorundan kurtulmanın başka bir yolu da dosyaları farklı bir internet bağlantısına yüklemeyi denemek. Mobil veri kullanıyorsanız, Wi-Fi'ye ve tam tersine geçin. Bazen düşük bağlantı kalitesi bir soruna neden olabilir ve alternatif bir seçenek kullanmak dosya yüklemenize izin verir.

7. Uçak Modunu Etkinleştir

Uçak modu etkinleştirildiğinde, Wi-Fi, hücresel bir ağ, Bluetooth vb. Ağla ilgili tüm bağlantılar durur. Kulağa geldiği kadar garip, uçak modunu etkinleştirmenin uygulama sorunlarını giderdiği bilinmektedir. Bir süre için açmak, sizin için de faydalı olabilir. Bi dene.

8. Google Drive Uygulamasını Güncelle

Bazen, yükleme hatası uygulamadaki bir hatadan kaynaklanıyor olabilir. Birçoğumuz otomatik güncellemeyi devre dışı bırakıyoruz veya Google Play Store’un yeni güncelleme bildirimini yok sayıyoruz. Veri tasarrufu için faydalı olsa da, hata düzeltmelerini ve başlık iyileştirmelerini içeren düzenli güncellemeleri kaçırıyoruz.

Uygulamayı güncellemenizi öneririz. Bundan sonra, cihazı yeniden başlatıp dosyaları yüklemeyi deneyin.

Also on Guiding Tech
How to Completely Remove Connected Apps From Google Drive

Read More

Daha fazla beklemeyin

Yükleme hatası bekleniyor sinir bozucu olabilir. Umarız yukarıdaki düzeltmeler telefonunuzdaki yükleme işlemine devam eder. Benim durumumda, mobil verilere dosya yüklemeye çalışıyordum ve yüklemelerin üzerinde devre dışı bırakıldığını keşfettim. Ayarı kapattım ve bum! Bu tek düzeltme olduğu anlamına gelmez; diğer çözümler de işe yaramalı.

Sizin için çalışan farklı bir çözüme rastladınız mı? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin, sonuçta paylaşım önemlidir. Sağ?

Sıradaki: Hızlı erişim alanı Google Drive'daki ekran alanını kaplıyor mu? Bu adımlarla platformlarda ondan kurtulun.