Google Feed Entegrasyon Desteğiyle En İyi 3 Android Başlatıcı

Özelleştirme Android’in başarısında önemli bir rol oynamıştır. Kullanıcı Arabiriminin her yönünü değiştiren biri için doğal bir seçim haline geldi. Simge stillerini, boyutlarını değiştirebilir, temaları uygulayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

Launchers

Yıllar boyunca, bir üçüncü taraf rampalarının işlevleri, sıçrama ve sınırlamalar ile gelişti. Google bile, ortalama bir kullanıcı için varsayılan bir Android başlatıcısını kullanma konusunda seri çaba sarf etti.

Elbette, üçüncü taraf başlatıcısıyla, telefonu istediğiniz gibi görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama aynı zamanda bazı düşürmeler ile birlikte geliyor. Hareketleri kullanmak, varsayılanı olduğu kadar sezgisel hissetmez. Ve rampaların çoğunluğu Google Feed entegrasyonunu sağlamıyor.

Google, ortalama bir kullanıcı için varsayılan bir Android başlatıcısının kullanılabilmesi için seri çaba sarf etti.

Neyse ki, bazı geçici çözümler vardır. Popüler rampalar, başlatıcının tüm işlevlerinden yararlanmak isteyen biri için Google Asistan entegrasyonunu sağlar.

Bu yayında, Google Asistan entegrasyon desteği ile ilk üç rampa hakkında ve bazı haber eklentileri de sağlayan iki önemli söz hakkında konuşacağız.

1. Nova Launcher

Bir tanesine gerek yok. Hayranların favorisi olan Nova başlatıcısı, güç kullanıcıları arasında popüler olan tüm kişiselleştirme numaralarını getiriyor.

Nova Google NowNova Google Now

Biz zaten Nova başlatıcısı derinlemesine ele aldık. Burada, başlatıcıda Google Asistan entegrasyonunu nasıl etkinleştireceğiniz konusunda size rehberlik edeceğiz.

Telefonunuzda Nova kurulumunu yaptıktan sonra, APKMirror sitesine gidin ve Nova Google Now Companion uygulamasını indirin. Android telefonunuz, uygulamayı üçüncü taraf kaynağından kurmak isteyip istemediğinizi soracaktır. Evet’i tıklayın ve uygulamayı telefona yükleyin. Bundan sonra, başlatıcıdaki Google Asistan entegrasyonunun keyfini çıkarabilirsiniz.

Nova Google App

2. Eylem Başlatıcı

Aksiyon Başlatıcısı, dışarıdaki en iyi üçüncü parti rampalarından biridir. Sürekli güncelleme ve faydalı eklentilerle, herhangi bir cihazda benim tercihim haline geldi. Başlatıcının özelliği, bir uygulamayı başlatmanın en hızlı yoludur.

Action Google NowAction Launcher

Nova Launcher’a benzer şekilde, Action Launcher da bir eklentiyi ayrı olarak indirmenizi gerektirir. İşlem başlatıcısını sıfırdan ayarladıktan sonra, İşlem Başlatıcısının Google Feed eklentisini indirmek için APKMirror adresini ziyaret etmelisiniz.

Action Launcher Google App

İki şeyi not etmelisin. Öncelikle, Google Asistan eklentisi bir Pro özelliğidir, bu nedenle Plus sürümünü satın almanız gerekir. İkincisi, etkinleştirdikten sonra, uygulamadaki hızlı çekmece seçeneğini kullanamazsınız.

3. Rootless Launcher

Rootless Launcher, sadeliği ve kullanışlı fonksiyonları ile bilinir. Google’ın Pixel başlatıcısına en yakın ve herhangi bir değişiklik yapılmayan bir deneyim getirdiği iddia ediliyor.

Rootless LauncherRootless Google Now

Amaç, kullanıcının Pixel başlatıcısının tüm avantajlarından ücretsiz olarak yararlanmasını sağlamaktır. Yukarıdaki seçeneklerin aksine, uygulama dış kaynaktan ayrı bir eklenti indirmenizi gerektirmez. Ayarlardaki Google App ekranını açmanız yeterlidir ve Google Asistan entegrasyonuna devam etmenizde fayda vardır.

Google hizmetlerini kullanmayı bırakmak istediğinizde, belki de Google’ın veri toplama politikalarının hayranı olmadığınız bir zaman geliyor. Bu durumda, sol paneldeki haber entegrasyonunu, hava durumu bilgilerini ve arama çubuğunu diğer Google öğelerini dışarıda tutmak için her zaman Evie veya Microsoft başlatıcısını kullanabilirsiniz.

1. Evie Launcher

Evie başlatıcısı, tüm popüler özelleştirme seçeneklerini masaya getirir. Ana ekran düzenini, çekmeceyi, simge paketlerini değiştirebilir ve bilinen tüm hareketlerle oynayabilirsiniz.

Evie SettingsEvie Feed

Uygulamanın en büyük satış noktası arama, hava durumu ve haber entegrasyonu ile özel besleme. Sola kaydırın ve önünüzdeki tüm ilgili bilgilerle karşılaşacaksınız. Google bunu desteklemediğinden, paketleri doğrudan uygulamadan izleyemezsiniz.

Evie Interest

Her zaman olduğu gibi, trendleri takip edebilir ve feed’i ilgi alanınıza göre kişiselleştirebilirsiniz. Halen ABD izleyicisine odaklanmış durumda.

2. Microsoft Başlatıcı

Resmen Ok başlatıcısı olarak bilinen Microsoft başlatıcısı, başlatıcının 5.0 sürümündeki uygulamada yepyeni bir ev beslemesi UI ekledi.

Sola kaydırın ve üç seçenekli bir ev beslemesi UI bulabilirsiniz. Bakış sekmesi telefondan tüm ilgili bilgileri gösterir ve hatta dikey panele widget eklemenizi sağlar. Haber sekmesi kişiselleştirilmiş haber kaynağından gelen haberleri gösterir. İlgi alanlarınızı da kişiselleştirebilirsiniz.

Microsoft SettingsMy Feed In Msft

Zaman Çizelgesi sekmesi, bağlı bir PC’den içeriğe bir Microsoft hesabı aracılığıyla erişmenize olanak sağlar. Senkronize edilmiş geçmiş ve ofis belgelerini Zaman Çizelgesi işlevinden görüntüleyebilirsiniz.

Android’de alternatif Google hizmetlerini kullanmak isteyen biri için Microsoft başlatıcısı, PC ekosistemindeki yeni kullanıcılara giriş yapmak için oldukça iyi bir iş çıkarmaktadır.

Hangisini Kullanmalısınız?

Üçüncü taraf rampaları ile Google Asistan entegrasyonunu kullanmak isteyenler için, aramanız Nova ile Eylem arasında daraltılmalıdır. Rootless başlatıcısı, kullanıma hazır Pixel deneyimi isteyen biri için harikadır. Evie ve Microsoft başlatıcısı, Google ekosisteminden gizlice çıkmak isteyenler içindir.

Sıradaki: Çimenlik fırlatıcı da tüm popüler kişiselleştirme seçeneklerini ücretsiz sunuyor. Nova başlatıcısı karşı nasıl çalıştığını öğrenmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.