Google Foto ile Huawei Gallery: Fotoğrafları Düzenlemede Daha İyi Olan

Günümüzde galeri uygulamaları, fotoğraf ve video düzenlemenin ötesine geçen özellikler sunmaktadır. Artık çoğu AI’ya, düzenleme yeteneklerine, paylaşılabilirliğe ve daha fazlasına odaklanıyor. Bulut depolama hizmetleri bile aynı düzeni izler ve fotoğraf yönetiminde daha fazla seçenek sunar.

Huawei Gallery Vs Google Photos Final

Google, her Android cihazında yerleşik olarak bulunan varsayılan Google Foto uygulamasıyla paketi yönetiyor. Google, Makine Öğrenimi temelli yeni özellikler eklemeye devam ediyor, Fotoğraflar uygulaması galeri uygulaması olarak en üst seçeneklerden biri olmaya devam ediyor.

Bu, diğer OEM’lerin Google Foto’yla rekabet etmekte zorlanacakları anlamına gelmez. Samsung’un son zamanlarda yeniden tasarlanan galeri uygulaması mükemmel, OnePlus bile yetenekli bir fotoğraf uygulaması entegre etti. Ancak, Huawei’nin son Galeri uygulaması son zamanlarda dikkatimi çekti. Bu yayında, Google Foto’yu, Android 9.0 Pie kullanan tüm Huawei ve Honor cihazlarına önceden yüklenmiş olarak gelen en yeni Galeri uygulamasıyla karşılaştıracağız.

Uygulama boyutu

Google Foto uygulaması, telefon modeline göre değişir ve her Android cihazında önceden yüklenmiş olarak gelir. EMUI 9.0 (Emotion User Interface), Huawei Gallery uygulamasını diğer stok uygulamalarıyla birlikte topluyor. Huawei’deki Galeri uygulaması yaklaşık 40 MB veya daha yüksek (telefon modeline göre değişebilir) civarındadır ve Google Play Store’da mevcut değildir.

Kullanıcı arayüzü

Akıllı telefonlar daha uzun boylu hale geliyor ve bir seçenek veya menü bulmak için üste ulaşmak genellikle zor. Sorunu gidermek için, hem Google Foto hem de Huawei uygulamaları ile alt menü çubuğu stilini benimsemiştir.

Google Photos HomeAlbums Google

Google Foto’da, yüklenen fotoğrafları tarih içeren organize klasörler içinde gösteren varsayılan seçenekli dört sekme bulunur. Albümler seçeneği cihaz klasörlerini gösterir ve fotoğrafları yer, insanlar, videolar ve animasyona göre düzenler.

Google Assisants

Yardımcısı sekmesi, kullanıcı için alakalı bir otomatik öneri olduğunda devreye girer ve paylaşım sekmesi resimlerin ve albümlerin paylaşılan geçmişini gösterir. Oh, ayrıca bir hamburger menüsü de var, bu da cihaz hesabını, arşivleme seçeneğini, geri dönüşüm kutusunu gösterir ve oradan da bir de ortak hesabı ekleyebilir.

Huawei HomeHuawei Albums

Huawei, yakın zamanda eklenen fotoğrafları ana sekmede gösterir. Cihaz albümlerine ve yakın zamanda silinen görüntülere Albümler sekmesinden erişebilirsiniz. Öne Çıkanlar sekmesi, herhangi bir insan müdahalesi olmadan galeri uygulaması tarafından oluşturulan otomatik videoları ve fotoğrafları ortaya koymaktadır.

Keşfetmek ilginç bir seçenek. En üstte yerlere göre resim organizasyonu göreceksiniz. AI efekti, cihazın içindeki görüntüleri ayrıntılara (nesnelerin yanı sıra nesneye göre) göre sıralamasından sonra gelir.

AI Yetenekleri

Hem Google Foto hem de Huawei Gallery, içinde pişirilmiş AI işlevleriyle geliyor. Bununla birlikte, her iki uygulamanın da aynı şekilde bir uygulaması vardır.

Varsayılan olarak, Google Foto uygulaması kullanıcılardan görüntüleri Google bulut deposuna yedeklemelerini ister. Bunu yaptığınızda, Google’ın resim tanıma algoritması etkinleşir ve otomatik fotoğraf düzenleme önerileri sunar. Ayrıca, müzik ve stil ekleyerek basit bir olaydan bir video oluşturur.

Sadece bu değil, aynı zamanda bir Panorama çekimi ile uğraşırken AI harekete geçiyor veya bir kolaj albümü yapmak için benzer fotoğrafları dikiyor.

Google Face RecognizationFace Identification

En iyisi yüz tanımadır. Uygulama, görüntülerde belirli bir kişiyi adlandırmanızı ister. Bundan sonra, sadece arama çubuğuna kişinin adını yazın ve uygulama size söz konusu kişinin bulunduğu tüm fotoğrafları gösterecektir.

Huawei bütün işi cihazın kendisinde yapıyor. Kirin 970 ve Kirin 980 yonga setleri, kamera vizöründeki nesneyi tanıyan ve buna göre ayarları değiştiren NPU (Sinir İşleme Ünitesi) ile birlikte gelir. CPU’lar aynı zamanda Galeri uygulamasında resim düzenlerken de aynı işi yapar.

Discover Tab

Keşif menüsü, etiketlenmiş fotoğrafları Yiyecek, Belgeler, Manzaralar, Çiçekler ve daha fazlası ile gösterir. En iyi yanı, tek bir fotoğrafınızın hiç bir buluta yüklenmemesidir.

Yetenekleri Paylaşma

Fotoğrafları paylaşmak, bir galeri uygulamasında düzenlemek kadar önemlidir. Ve Google, hizmetleriyle yeterli paylaşım işlevselliği sunar.

Sharing Google PhotosGoogle Sharing

Biri sadece birkaç fotoğraf seçebilir ve paylaşılan bir bağlantı kullanıyor ve başkalarını albümü düzenlemeye / katılmaya davet ediyor.

Diğer kişinin fotoğraf kütüphanesini sizinle paylaşmasına izin vermek için bir ortak hesabı da ekleyebilirsiniz – hayat arkadaşınız için daha uygun. Paylaşılan bağlantılara uygulamadaki son sekmeden erişebilirsiniz.

Sharing Partner

Google Foto uygulamasının sosyal yetenekleri nasıl eklediğini ve bir galeri uygulamasının ötesine nasıl geçtiğini açıkça görebilirsiniz.

Huawei, Android’in varsayılan paylaşım menüsüne yapışıyor. Bu arada, iOS ile eşleşecek şekilde ayarlandılar. Aynı zamanda Apple’sAirPlay ile aynı şekilde çalışan Huawei paylaşımı adı verilen bir şey sağlar.

Platformlar Arası Kullanılabilirliği

Google Foto Android, iOS, Web’de kullanılabilir ve biri Google’ın senkronizasyon ve yedekleme aracını kullanarak Fotoğraflar kütüphanesinin tamamını Windows 10 ile otomatik olarak senkronize edebilir. Huawei Gallery, Huawei / Honor cihazlarıyla sınırlıdır.

Galeri uygulamalarında neden bir platformlar arası stratejinin gerekli olduğunu merak etmiş olabilirsiniz. Kısa cevap AI. Uygulama, fotoğraflarda arkadaşlarınızı, ailenizi ve diğer insanları belirlemek ve tanımlamak için resimlerde verilerinizi zaten kullanıyor. Bu yüzden, eko-sistemi her atlayışınızda sıfırdan başlamaktan daha fazla bu platformları başka platformlara aktarmak daha uygun olur.

İşlevleri Düzenleme

Google Foto uygulaması, kutunun dışında temel düzenleme araçları sağlar. Farklı filtreler uygulayabilir, görüntüleri kesebilir ve resmin renk sıcaklığını değiştirebilirsiniz.

Google Photos EditingColor Temoerature

Huawei’nin Galeri uygulaması temelde tam teşekküllü bir resim düzenleme uygulaması. Bu uygulama o kadar zengin ki bahse girerim ki üçüncü taraf görüntü düzenleme yazılımlarını tercih eden bir Huawei kullanıcısı görmeyeceksiniz.

Editing OptionsAdd Stickes

Görüntüyü filtrelerle ayarlayabilir, bulanıklık ekleyebilir, tek renkli görüntülere renk ekleyebilir, farklı bir tarih ve hava tarzı ekleyebilir ve hatta uygulamaya animasyonlu çıkartmalar bile uygulayabilirsiniz. Vurguları değiştirme yeteneği, netliği de app mevcuttur.

Ekstra Hediyeler

Google Foto, Lens adı verilen başka bir Google hizmetini entegre eder. Paylaşım menüsünün hemen yanında görüntülenir ve bir cazibe gibi çalışır. Lens simgesine dokunduğunuzda uygulamadaki uygun konular belirlenir ve Google aramasından kısa bir giriş yapılır.

Google LensLens Function

Yukarıda gözlemlediğiniz gibi, Google Lens elimde kaba bir elmas belirledi ve alakalı sonuçlar gösterdi.

Backup And Sybc

Bu uygulama aynı zamanda sınırsız sıkıştırılmış (yine de bir mobil kamera için yeterince iyi) fotoğraflarını buluta geri getiriyor. Drive kotanıza göre sayılmaz.

Huawei, galeriye şifre ekleyebilen veya hassas resimleri gizleyebilen bir uygulama kilitleme işlevi sunar. Bu uygulama aynı zamanda yukarıdaki ekran görüntülerinde daha önce gördüğünüz karanlık bir temaya geçmenizi sağlar.

Extra Options

Ayrıca uygulamadan notlar ekleyebilir, fotoğrafı yazdırabilir veya pdf’ye dönüştürebilirsiniz.

Hangi App Punch Paketleri?

Google Foto AI ve bulut oyununda kazanıyor. Huawei daha fazla özellik ve mükemmel düzenleme aracıyla geri dönüyor. Google Foto size platformlar arası kullanılabilirlik sağlıyor ancak yine de verileriniz üçüncü taraflarca da okunuyor. Huawei cep telefonunda tüm hileleri yapar, ancak diğer akıllı telefonlara bıraktığınız anda bu AI fikrini kaybedersiniz.

Sıradaki: OneDrive’ın bulut servisinin gölgelerinde uyumlu bir galeri işlevi sunduğunu biliyor musunuz? Birçok yönden, Google Foto’ya benzer. Google Foto’ya karşı nasıl çalıştığını görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.