Google Foto’nın Google Drive ile Senkronize Edilememesi Nasıl Onarılır

Milyarlarca kullanıcıya hizmet vermek, Google ve Microsoft gibi şirketler için baş ağrısına dönüşebilir. Kullanıcı Arabirimi veya işlev açısından küçük bir değişiklik yaparlarsa, bu kullanıcıların olumsuz etkilemesine neden olabilir. Google bu gibi durumlara aşinadır. Şirket, Google Trips, Google Gelen Kutusu ve Pixel tabletleri gibi ürün / hizmetleri öldürme konusunda sıkıntı yaşıyor.

Google Photos Vs Gallery Android 1

Arama şirketinin aradığı şeylerin listesini izlemek için özel bir site bile var.

Böyle bir olay Google Foto ile ilgili olmuştur. 2015’teki tanıtımından bu yana, fotoğraf yedekleme hizmeti Google Drive ile sıkı bir şekilde bütünleşiyor. Google Foto Google Drive’da bir klasör oluşturur ve içindeki tüm Fotoğrafları yükler.

1 Temmuz’dan başlayarak, işlevsellik kaybolmaya başlayacak. Bundan sonra, PC’deki Google Foto’ya erişmek istiyorsanız, bunun için web sürümünü kullanmanız gerekecektir. Google Drive’dan kullanılamaz. Google Drive için Autosync gibi servislerin geldiği yer burasıdır.

Google Drive için Autosync ile Android klasörlerini Drive’da ‘Google Foto’ adlı bir klasörle senkronize edebilirsiniz. Daha da iyisi, bilgisayardan Google Foto klasörüne içerik eklenebilir ve otomatik olarak cihaz klasörüyle senkronize edilir.

Bu yazıda, yukarıda belirtilen senaryoyu ve Autosync uygulamasının bazı fonksiyonlarını nasıl ayarlayacağımı göstereceğim.

UI ve Navigasyon

Uygulamayı başlattığınızda, sizden Google Drive hesabınızı bağlamanızı ister. Bundan sonra, uygulama sizi ana sayfasına götürür.

Autosync HomeSync History

Ana sayfa hakkında konuşurken, en üstte üç sekmeden oluşur. Varsayılan bölüm, senkronizasyon işlemini, Google Drive hesap kullanımınızı ve uygulamanın mevcut durumunu gösterir. Senkronizasyon geçmişi, geçmişin senkronize edilmiş verilerini gösterir. Ve en önemlisi, klasörleri senkronize et, bulut ile cihaz arasındaki klasör çiftlerini görmenizi sağlar.

Ayrıca yeni klasörler oluşturabilir ve var olanları ayarlayabilirsiniz. Bir klasör oluşturma hakkında konuşursak, size bir tanesini ve seçeneklerini nasıl yapacağınızı göstereyim.

Klasör Çifti Oluştur

‘+’ Simgesine tıkladığınızda klasör oluşturma ekranına yönlendirilirsiniz. Burada Google Drive’dan bir klasör seçmeniz gerekir. Aşağıdaki örnekte, Drive’da ‘Google Foto’ adlı bir klasör oluşturdum ve uygulamada aynısını seçtim.

Make FolderFolde Option

Şimdi bulut depolama uygulamasındaki Google Foto klasörüyle senkronize etmek istediğiniz bir cihazdan bir klasör seçmeniz gerekiyor. Bu yazı için Facebook klasörünü seçtim. Her iki klasörü de nasıl kontrol altında tutmak istediğinize ilişkin aşağıdaki seçenekleri gözden geçirin. Burada birkaç seçenek var. Onları anlayalım.

Choose Google PhotoChoose Fb

Aşağıdaki seçeneklerden birini seçebilirsiniz:

· Her iki klasörü de senkronize etmek için iki yönlü

· Yalnızca buluta cihaz klasörleri eklemek için yükleyin

· Görüntüleri yükledikten sonra PC’den silmek için yükle, sonra sil

· Bir aygıt klasörünün tam olarak bir kopyasını buluta oluşturmak için yansıtmayı yükle

· Sadece yeni eklenen görüntüleri buluttan cihaza almak için indirin

· İndirme işleminden sonra sil görüntüleri buluttan cihaza indirir ve bulut klasöründen siler

· İndirme aynası, bir bulut klasörünün tam bir kopyasını bir aygıta dönüştürecek

Upload OptionsSave

Burada, verileri iki klasör arasında eşzamanlı olarak senkronize edecek İki yönlü seçeneğine gidiyorum.

Şu andan itibaren, ne zaman Facebook’tan fotoğraf indirirseniz, Google Drive’daki Google Foto klasörüne otomatik olarak yüklenecek. Benzer şekilde, Kamera için Google Foto, Ekran Görüntüleri Google Foto vb. İçin daha fazla klasör çifti oluşturabilirsiniz. Tüm veriler cihaz klasörüne gelir gelmez Google Foto klasörüne yüklenir.

Data Uploaded

Tavsiyem kamera klasörü için İki yönlü senkronizasyonla gitmek, böylece PC’den yüklenen tüm görüntüler cihaz kamerası klasörüne gelebilir. Diğer cihaz klasörleri için, Sadece Yükle seçeneğiyle devam edin.

Ne Zaman Başlayacağınızı ve Senkronizasyonu Gecikmeli

Autosync for Drive uygulamasında, Ayarlar> Autosync seçeneğine gidin, senkronizasyon işleminin nasıl başlatılacağını seçmek için çeşitli seçenekler göreceksiniz. Sadece cihaz şarj olurken resim yüklemek istiyorsanız, şarj cihazını güç kaynağı olarak seçin. Pil ve şarj cihazı seçeneğini tercih ederseniz, senkronizasyon işlemini durdurmanız gerekirse hangi pil seviyesinde seçebilirsiniz.

Battery Options

Autosync servisi sizin için güvenilir değilse, Servisi ön planda seç seçeneğini açın. Hizmeti aktif tutacak ve kalıcı bir bildirim simgesi gösterecektir. Son seçenek, Wi-Fi, Ethernet veya mobil bağlantıdaki klasörleri senkronize etmeyi seçmenizi sağlar.

Güvenlik hakkında Autosync, güvenli erişim için parola veya parmak izi doğrulamasını açmanıza olanak sağlar. Ayarlar> Güvenlik’e gidin ve Parola seçeneğini etkinleştirin. Ayrıca Şifre zaman aşımını seçebilir ve yalnızca ayarlar menüsüne erişmek için bir şifre belirleyebilirsiniz.

Yedekleme ve geri yükleme

Telefonları değiştirirken, yeni cihazda bir kez daha klasör çiftleri ayarlamak istemezsiniz. Sorunu çözmek için, uygulama ayarlarını Settings (Ayarlar)> Yedekle’den yedekleyin, cihaz klasöründe yedek dosyayı oluşturacaktır. Klasör çiftlerini otomatik olarak eklemek için bu dosyayı yeni cihazda geri yükleyin.

Backup

Fiyat

Tahmin edebileceğiniz gibi, uygulama freemium modelini takip ediyor. Ücretsiz sürüm reklamları gösterir ve yalnızca bir klasör çifti oluşturmanıza izin verir. Uygulamayı tüm potansiyelinde kullanmak için tüm işlevleri kilidini açmak için 5 $ ödeyin.

Pro gibi senkronize edin

Yukarıda önerilen yöntemi uygulayın; Google Foto kitaplığını Google Drive ile kolayca senkronize edebilirsiniz. İlk başta kafa karıştırıcı ve karmaşık görünebilir, ancak ilk işlemden sonra günlük olarak oldukça faydalı bulacağınızdan eminim.

Sonraki: Android klasörlerini Dropbox ile de senkronize edebileceğinizi biliyor musunuz? Kurulum neredeyse aynı. Nasıl yapıldığını görmek için aşağıdaki yazıyı okuyun.