Google Görüş Görüşmeleri için bildirimler nasıl alınır

Bazı ücretsiz Google Play Store kredisi almanın en kolay yolunun Google Opinion Rewards uygulamasını indirmek olduğunu duydunuz demektir. Haklısın! Uygulamayı indirdin, ancak cevaplanacak bir anket almadığınız hiç görünüyor mu? Bazı potansiyel düzeltmelerimiz var.

  • Android'de para kazanmak için en iyi uygulamalar
  • En İyi Android Uygulamaları

İlk önce şunu düşünün: Google Opinion Rewards, farkında olmayanlar için, bir miktar kredi karşılığı bir periyodik olarak bir dizi anketi (bazen tek bir soru da) cevaplamanızı isteyecek bir "anket" uygulamasıdır; Google Play Store'da olmasını istiyorsunuz. Kulağa harika geliyor değil mi? Ancak birden fazla kullanıcıdan (ve kendim deneyimli), herhangi bir anketi almadığını veya nadiren görmediğini duydum.

Normalde yapmanız gereken ilk şey, uygulamaya çalıştırılabilmesi için gereken tüm izinleri uyguladığınızdan emin olmak için kontrol etmektir – Google Opinion Rewards'ın özel izinlere ihtiyacı yoktur. Önceki bir sürümde, uygulamanın kişilerinize ve konumunuza erişmek için özel izni olması gerekiyor, ancak artık geçerli değil. Her ne kadar telefonunuzun tüm ayarlarının uygulamanın yanında iyi oynadığını kontrol etmeniz gerekiyor.

Bildirim seslerini etkinleştir

Bu, daha fazla anket alacağınızın bir garantisi olmakla birlikte, yeni bir anketin mevcut olduğuna dair uygun bir bildirim alma şansınızı artırır. Ayarlar'a gidin -> ve Bildirim sesleri üzerine dokunun .

Activate the Notification sounds to make sure you don’t miss a survey. / © ANDROIDPIT

Pil optimizer'ı kapat

Arka planda pil optimizer'in açık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Android Marshmallow'ı çalıştıran telefonlar ve belirli koşullar altında uygulamaların arka planda çalışmasını engelleyen bir hata vardı. Batarya kurulumu, kullandığınız telefonun markasına bağlı olarak biraz farklıdır. Çoğu durumda, özelliği tek tek uygulamalar için ayrı ayrı etkinleştirebileceksiniz.

Turning off the battery optimizer on a Samsung Galaxy A5. / © ANDROIDPIT

Opinion by Georg SeebodeI don’t mind selling off my location history in exchange for Google Play store creditWhat do you think?5050196 participants

Google Konum geçmişi

Görüşler ödül uygulaması, konum geçmişinizi özellikle talep etmese de, ayarlarda "Google Fikri Ödüller, ziyaret ettiğiniz yerleri sormak için konumunuzu kullanır …" şeklindedir.

Google Konum geçmişinizin açık olduğundan veya en azından fikir ödülleri için açık olduğundan emin olun. Bu özelliği açmak istiyorsanız Opinion Rewards Settings -> Google Konum geçmişi -> Açık'a gidin .

İlginçtir, aynı hesapla bağlantılı birden fazla Android cihazınız varsa, tüm konum geçmişlerini de hesaba katacaktır.

Make sure your Location History is turned on. / © ANDROIDPIT

Seyahat!

Çok açık olmayabilir (veya belki de aslında), ancak eviniz ve işyeriniz arasında hareket ederseniz, büyük olasılıkla herhangi bir anketi tetiklemeyeceksinizdir. Google konumunuzu kaydeder, alışveriş yaptıklarınızı biliyor (veya yalnızca pencereye gözatıyor) ve buna göre müşterilerin (yani bulunduğunuz dükkanlardan) anketler tetikleyecektir.