Google Haritalar Artık Gelecekteki Bir Seyahatin Ne Kadar Süreceğini Size Anlatıyor

“Şimdi yola çıkmazsan, asla zamanında varamayacaksın.”


Bir yere gitmek için en mükemmel zamanı bilmek zordur, çünkü kargo ve dolmuş sürücülerinin dışında hiç kimse şehirinizde trafiğin tam olarak ne zaman iyi olduğunu bilmez. Google Haritalar hariç 🙂 Milyonlarca kullanıcıya günlük trafiklerini gerçek zamanlı olarak grafikte görmelerine yardımcı oluyor, peki nasıl? Google Haritalar, kullanışlı yeni bir grafikle yola çıkmak için en iyi zamanın ne zaman olduğunu söylüyor.

Grafik, yeşil çubuk son yarım saati ve gri ise sonraki iki saatteki ortalama süreleri gösteriyor. Bu zamanlarda yola çıkarsanız yolculuğunuzun ne kadar süreceğini söyler. Bu, trafiğin şu anda ortalamanın üzerinde olup olmadığını ölçmenize yardımcı olur ya da trafik yoğunluğu daha düşük olduğunda daha sonra gitmeyi planlamanızı sağlar.

İşe gideceğiniz saayi ya da gezi planlanırken bu çok yardımcı olur, ancak nispeten küçük bir bakış olduğu için, bu grafiğin daha geniş kapsamlı olduğunu görmek güzel olurdu, bu yüzden sabah ya da öğleden sonraya gitmek daha iyi olup olmadığını görebilirdik, ancak yine de güzel bir gelişme . Şu anda yalnızca ABD ve İngiltere’de mevcut, ancak umarız yakında diğer ülkelerde de aktif hale gelecektir.