Google Haritalar’ı düzeltmek Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor | “Maalesef, Google Haritalar durdu” sorununu gidermek için kolay adımlar

Google Haritalar Galaxy S10’unuzda çökmeye devam ederse, bu makale yardımcı olacaktır. Çoğu zaman, bu sorun iç uygulama hatası nedeniyle oldu. Sorun devam ederse ve bir süre sonra kendi kendine kaybolmayacaksa ne yapabileceğinizi öğrenin.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak isteriz. Sorununuzu tarif ederken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınız konusunda bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, bunlardan bahsettiğinizden emin olun, böylece cevaplarımızda atlayabilirsiniz.

Google Haritalar’ı düzeltmek Galaxy S10’da çökmeye devam ediyor | “Maalesef, Google Haritalar durdu” sorununu gidermek için kolay adımlar

Google Haritalar’ı tamir etmek, çökme sorununu basitleştirmiyor. Sorunun nereden geldiğini bilmek için yapmanız gereken birkaç sorun giderme adımı vardır. Aşağıdaki adımları izleyerek ne yapacağınızı öğrenin.

Google Haritalar # 1 numaralı çökmeyi sürdürüyor: Güncellemeleri kontrol et

Haritalar da dahil olmak üzere tüm popüler Google uygulamaları, olabildiğince hatasız kalmaları için düzenli güncellemeler almaktadır. Google Haritalar konusundaki tecrübemiz söz konusu olduğunda, uygulama genellikle istikrarlıdır ve çoğu zaman çalışmaktadır. İlk sorun giderme adımınız olarak, Google Haritalar’ın mümkün olduğunca güncel olduğundan emin olmak istersiniz. Google Play Store üzerinden uygulama güncellemelerini bir nedenden dolayı beklemeye alıyorsanız, şimdi izin verme zamanı. Google Play Store’u tekrar açın ve Google Haritalar’ın ve uygulamalarınızın geri kalanının güncellendiğinden emin olun.

Google Haritalar # 2 numaralı çökmeye devam ediyor: Google Haritalar’ı yeniden başlat

Google Haritalar’ın Android sürümü çok uzun bir süre için nispeten kararlıdır, ancak zaman zaman yine de hatalarla karşılaşabilmektedir. Bunun nedeni, Android’de her zaman olası birçok başarısızlık noktası olmasıdır. Bazen, bir güncellemeden sonra bir uygulamada veya işletim sistemindeki kodlama değişikliklerinde geçici hata oluşabilir. Bu hatalar, bir uygulama olsa yenilendiğinde ortadan kalkabilir. Sorunun geçici olup olmadığını kontrol etmek için Google Haritalar’ı yeniden başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin.

  Ekranınızda, Son Uygulamalar ekran tuşuna dokunun (Giriş düğmesinin solunda üç dikey çizgiye sahip olan) .En Son Uygulamalar ekranı göründüğünde, Instagram uygulamasını aramak için sola veya sağa kaydırın. Daha önce çalıştırmayı başardıysa burada olmalı. Ardından, kapatmak için uygulamayı yukarı kaydırın. Bu, onu zorlamaya zorlamalıdır. Orada değilse, tüm uygulamaları da yeniden başlatmak için Tümünü Kapat uygulamasına dokunun.

Bir uygulamayı kapatmaya zorlamanın başka bir yolu şudur:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Uygulamaları .Daha fazla ayar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst).

Google Haritalar, # 3 numaralı çökmeyi önlüyor

Bu durumda yapabileceğiniz bir sonraki sorun giderme adımı S10’unuzu yeniden başlatmanızdır. Uygulamalar zaman zaman hatalarla karşılaşabilir gibi, cihazın kendisi de yapabilir. Telefonunuz uzun süre çalışmaya kalmaya devam ederse, hatalar da gelişebilir. Bu nedenle, telefon kullanıcılarının telefonlarını düzenli olarak yeniden başlatmaları teşvik edilir. S10’unuz birkaç günde bir basit bir yeniden başlatmadan faydalanabilir.

Bir sorun giderme adımı olarak, yazılım sıfırlama adı verilen başka bir yeniden başlatma yöntemi yapmanızı öneririz. Temel olarak, geleneksel “batarya çekme” prosedürünün etkilerinin bir simülasyonu. Daha önce denemediyseniz, çalışma şekli şu şekildedir:

  Güç + Sesi Kısma düğmelerini yaklaşık 12 saniye veya aygıtın gücü dönene kadar basılı tutun. Not: Bakım Önyükleme Modu ekranının görünmesi için birkaç saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranından Normal Önyükleme’yi seçin. Not: Mevcut seçenekler arasında dolaşmak için ses seviyesi düğmelerini ve seçmek için sol alt tuşu (ses seviyesi düğmelerinin altında) kullanın. Sıfırlamanın tamamlanması için 90 saniye bekleyin. Bakım Önyükleme Modu ekranı görünmüyorsa, cihazınızda bulunmuyor demektir. Cihazın tamamen kapanmasını bekleyin.

Google Haritalar, 4. no.lu düzeltmeyi engelliyor: Uygulama önbelleğini temizle

Google Haritalar bu noktada hala çökmeye devam ediyorsa, yapabileceğiniz bir sonraki şey önbelleğinin yenilenmesini sağlamaktır. İşte bunun nasıl yapılacağı:

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst). Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Maps uygulamasını bulun ve dokunun. sorun.

Google Haritalar, # 5 numaralı düzeltmeye devam ediyor: Uygulama verilerini sil

Bir uygulamanın önbelleğini temizlemek bir fark yaratmazsa, yapabileceğiniz bir sonraki şey uygulamayı sıfırlamaktır. Uygulamanın verilerini silerek yapılır. Adımlar genellikle öncekiyle aynıdır.

  Ayarlar uygulamasını açın.Tap Apps’a dokunun.Diğer ayarlar simgesine dokunun (üç nokta simgesi, sağ üst). Sistem uygulamalarını göster öğesine dokunun. Google Maps uygulamasını bulun ve dokunun. sorun.

Google Haritalar # 6 numaralı çökmeyi sürdürüyor: Uygulamayı yeniden yükleyin

Google Haritalar önceden yüklenmediyse, yani İşletim Sistemiyle birlikte gelen orijinal uygulama kümesine dahil edilmediyse, bir sonraki adım yeniden yüklemek. Yeniden yükleme, uygulamaya özel hataların düzeltilmesinde genellikle etkilidir. Henüz denemediyseniz, kesinlikle emin olun. Yapmak istediğiniz, uygulamayı silmek, cihazı yeniden başlatmak ve Google Haritalar’ı yeniden yüklemek.

Google Haritalar # 7 numaralı çökmeye devam ediyor: Ağ ayarlarını sıfırla

Samsung Galaxy cihazının daha eski olduğu bazı durumlarda, ağ ayarları sıfırlanarak Google Haritalar sorunları giderildi. Yardımcı olup olmadığını görmek için bunu denediğinizden emin olun.

  Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim öğesine dokunun. Sıfırla öğesine dokunun.

Yukarıdaki adımlar wifi, mobil veri ve bluetooth ayarlarını sıfırlayacaktır. Bu, wifi şifrelerini girmeniz, Bluetooth cihazlarını yeniden eşleştirmeniz veya VPN kimlik bilgilerini tekrar girmeniz gerektiği anlamına gelir.

Google Haritalar # 8 numaralı çökmeyi sürdürüyor: Önbellek bölümünü sil

Uygulamaları hızlı bir şekilde yüklemek için Android, sistem önbelleği adı verilen bir dizi geçici dosya kullanır. Bazen, bu önbellek performans sorunlarına ya da hatalara neden olarak bozulabilir veya eskimiş hale gelebilir. Kötü bir önbellek sorununuz olup olmadığını görmek için, aşağıdaki adımları izleyerek sistem önbelleğini silmeyi deneyin:

  Cihazı kapatın. Sesi Açma tuşunu ve Bixby tuşunu basılı tutun, ardından Güç tuşunu basılı tutun. Yeşil Android logosu göründüğünde, tüm tuşları bırakın (‘Sistem güncellemesini yükleme’ yaklaşık 30 – 60 saniye boyunca gösterilecektir. Android sistem kurtarma menüsü seçeneklerini gösterme.) ‘Önbellek bölümünü sil’i vurgulamak için Ses kısma tuşuna birkaç kez basın. Seçmek için Güç düğmesine basın.’ Evet ‘vurgulanıncaya kadar Ses kısma tuşuna basın ve Güç düğmesine basın. önbellek bölümü tamamlandı, “Sistemi şimdi yeniden başlat” vurgulanıyor. Cihazı yeniden başlatmak için Güç tuşuna basın.

Önbellek bölümünün temizlenmesi güvenli bir şekilde yapılabilir ve kişisel verilerinizin kaybolmasına neden olmaz. Şu anda önemli verilerinizi kaybetme konusunda endişelenmenize gerek yok.

Google Haritalar # 9: Fabrika ayarlarına sıfırlamayı engelliyor

Cihazınızda yapabileceğiniz son sorun giderme adımı, fabrika ayarlarına sıfırlama ile silmektir. Yapmadan önce kişisel verilerinizi yedeklediğinizden emin olun:

Başvuru için, cihazınızı fabrika ayarlarına sıfırlamanın iki yolu:

Yöntem 1: Samsung Galaxy S10’da Ayarlar Menüsü ile nasıl sıfırlanır

  Kişisel verilerinizin yedeğini alın ve Google hesabınızı kaldırın. Ayarlar uygulamasını açın. Genel yönetim seçeneğine gidin ve dokunun. aksiyon.

Yöntem 2: Donanım düğmelerini kullanarak Samsung Galaxy S10 üzerinde sıfırlama nasıl yapılır

  Mümkünse, önceden kişisel verilerinizin bir yedeğini alın. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, bu adımı atlayın. Ayrıca, Google hesabınızı kaldırdığınızdan emin olmak istersiniz. Sorununuz bunu yapmanızı engelliyorsa, sadece bu adımı atlayın. Cihazı kapatın. Bu önemli. Kapatamazsanız, hiçbir zaman Kurtarma Moduna ön yükleme yapamazsınız. Cihazı Gç düğmesi üzerinden düzenli olarak kapatamıyorsanız, telefonun pili bitene kadar bekleyin. Ardından Kurtarma Moduna geçmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Ses Açma ve Bixby tuşlarını aynı anda basılı tutun. Sesi Açma ve Bixby tuşlarını basılı tutarken, Güç düğmesini basılı tutun. menü şimdi görünecektir. Bunu gördüğünüzde, düğmeleri serbest bırakın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’ seçeneğinin üzerine gelinceye kadar Ses Kısma düğmesini kullanın. ‘Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçmek için Güç düğmesine basın. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemini onaylamak için

Google Haritalar # 10 numaralı çökmeye devam ediyor: Hatayı bildir

Google Haritalar, fabrika ayarlarına sıfırlama ile cihazı temizledikten sonra hala çökmeye devam ediyorsa, sorunun nedenini çözme yeteneğinizin ötesinde olmalıdır. Bu uygulama ile bir kodlama sorunu olabilir ve bunu deneyimleyen yalnız olmayabilir. Google Haritalar forumunu ziyaret etmeye çalışın ve sizinle aynı deneyime sahip başkalarının olduğunu görün. Alternatif olarak, bu bağlantıyı kullanarak hatayı doğrudan Google’a da bildirebilirsiniz.

 


Bizimle meşgul

Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu yüzden Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir ve cevaplarımızı sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemiyoruz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. DroidGuy sosyal ağ varlığına da sahip olduğundan Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşimde bulunmak isteyebilirsiniz.