Google Haritalar'ın hafif sürümünü kullanan Google Haritalar Go'u kullanma

YouTube Git ve Dosyalar Gittikten Sonra, Google şimdi yaklaşık 70 ülke için Google Haritalar'ın yeni bir sürümünü başlatıyor. Google Maps Go uygulaması, Google Haritalar'ın sunduğu servislerin çoğunu kullanmanızı sağlar ve iyi haber, veri kullanımı ve pil ömrü gibi telefonunuzun kaynaklarının birçoğunu gerektirmesidir.

  • Google haritaları ipuçlarını ve hileler
  • "İşte neden Google Haritalar'ı yanlış kullanıyorum"

Google Haritalar Go nedir?

Eski veya yavaş cihazınız var mı? Google Go uygulaması uygulamaları, bu akıllı telefonların yanı sıra sınırlı bir ağ altyapısına sahip ülkeler için de tasarlanmıştır. Operasyonda basittirler ve çok az veri kullanırlar; bu, çoğu insanın yararlanabileceği pratik bir çözümdür; nerede bulunduğunuz ya da hangi cihaz kullandığınızdan bağımsız olarak. Google Haritalar Git, özgün uygulamanın daha açık bir versiyonudur ve bu, Google Haritalar'ı kullanırken karşılaştığınız en büyük sorunlardan bazılarını çözmelidir.

Google Haritalar'ı Android'de nereden indirmek istersiniz?

Merak ediyorsanız, uygulamayı bulmak için Google Play sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ne yazık ki, Google Maps Go teknik olarak tüm Android cihazlarında mevcut değildir, yalnızca Android Go'dur.

  • Google Haritalar Git'i indirin

Google Maps GO is the light version of Google Maps. © Google Play

Google Maps Go nasıl kullanılır?

AndroidPolice'teki meslektaşlarımız bir uygulama buldu ve böylece uygulamayla deneme yapabildiniz. Uygulama, Google'ın sunucularında Aşamalı Web Uygulaması (PWA) olarak sunuldu. Google Haritalarım zaten yüklüyse, bu bağlantıyı kopyalayıp Google Chrome'a ​​yapıştırmanız yeterlidir. Araba, toplu taşıma veya yaya olarak seyahat ediyorsanız, ilgi alanlarını keşfederseniz ve konumunuzu başkalarıyla paylaşıyorsanız, navigasyonun etkinleştirilmesi gibi özellikleri kullanmaya devam edebilirsiniz.

Google Maps Go via Chrome. © AndroidPIT

Son olarak, Google Chrome bağlantısını ana sayfanıza diğer PWA'larla kısayol olarak ekleyebileceğinizi unutmayın.

Google Haritalar Git'i denediniz mi? Bunun hakkında ne düşündüğünü bize söyle!