Google Her Android kullanıcısı için ipuçları ve püf noktaları oynayın

Google Play Store, bir Android cihaza sahip olmanın büyük bir avantajıdır. Size aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli uygulamalar sunar. Alışveriş deneyiminizden en iyi şekilde yararlanmak için, sürücü uygulamalarını test etmenize, paradan tasarruf etmenize ve daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak bazı Google Play Store ipuçları ve püf noktalarını topladık. Onları aşağıda kontrol edin!

  Tüm ihtiyaçlarınız için en iyi Android uygulamaları Google Play Store’u nasıl yükleyebilirim?

Atlamak:

  Menüyü açmak için kaydırın Bölge kilitli uygulamaları yükleyin Uygulamalarınızı yönetin Ebeveyn kontrollerini kullanın Satın alımlarınızda geri ödeme alın

1. Play Store menüsünü açmak için kaydırın

İlk şey ilk. Aşağıdaki ipuçlarından birkaçında, Play Store menüsünü açmanız istenir. Bu aslında iki şekilde yapılabilir. İlk ve en belirgin olanı sol üst köşedeki “3 bar” simgesine tıklamaktır. Ancak daha hızlı ve daha uygun bir yol var. Google Play Store’dayken, mağazanın çeşitli bölümlerine ve kendi hesap ayarlarınıza erişebileceğiniz menüyü açmak için ekranın sol tarafından kaydırın.

2. Ülkenizde bulunmayan bir uygulama yükleyin

Ülkenizde bulunmayan bir uygulamayı gerçekten kullanmak istiyorsanız, bir VPN kullanarak hala elinize alabilirsiniz. ‘VPN’ ‘sanal özel ağ’ anlamına gelir. Mevcut ağınızın dışındaki konumlarda size özel ağlar üzerinden güvenli bir internet bağlantısı sağlar.

Temel olarak, bir VPN servisi, İnternete farklı bir konumdan erişiyormuşsunuz gibi görünmesini sağlayabilir. Güvenilir bir VPN seçmeniz önemlidir. Düşük bir fiyata iyi bir fiyat arıyorsanız, düzenli olarak AndroidPIT Mağazamızda VPN fırsatları sunuyoruz.

Bir VPN indirdikten sonra, VPN uygulamasında erişmek istediğiniz ülkenin Play Store’unu seçin, VPN’i çalıştırın ve çalıştırın, ardından Play Store uygulamasını açın. Seçtiğiniz ülkenin Play Store ana sayfasına girmelidir. Şimdi aradığınız uygulamayı alabilirsiniz.

ANDROIDPIT vpn 3

3. Uygulamalarınızı Google Play Store’da yönetin

Google Play mağazasında Uygulamalarım ve oyunlarım adlı bir alan var. Buradan, hangi uygulamaları indirdiğinizi, hangilerinin önceden yüklendiğini ve güncellemeniz gereken uygulamaları görebilirsiniz. Bu, Google Play Store’daki uygulamalarınızı yönetmek ve kolayca erişmek için mükemmel bir yerdir.

  Android cihazınızda Google Play Store’u açın. Menüyü açın (ekranınızın sol üstündeki üç yatay çizgi). Uygulamalar ve Oyunlar bölümünün altında, Uygulamalarım ve oyunlarım bağlantısını göreceksiniz. Buraya dokunun. Şimdi kurulu uygulamalarınızın bir listesini görmelisiniz.

Buradan, ekranınızın sağ üst köşesindeki Tümünü Güncelle düğmesine basabilirsiniz. İndirdiklerinizi izleyebilir ve bu uygulamaları yönetebilirsiniz. Tüm bölümlerine girerseniz, cihazınızda hangi uygulamaların bulunduğunu ve hangilerinin kaldırılabileceğini görebilirsiniz.

AndroidPIT google play tips tricks 8186

4. Google Play’de bir ebeveyn kilidi yerleştirin

Çocuğunuzun veya Google Play Store’dan uygunsuz uygulamalar indirmesini istemiyorsanız, Android cihazınızın kötüye kullanılmasını önlemek için ebeveyn denetimleri ayarlayabilirsiniz. Bu, çok fazla şiddet içeren şiddete sahip veya şiddetli oyunların yanı sıra, konumlarını belirleyen uygulamalar veya sohbetler gibi onları tehlikeye atabilecek uygulamalar içerebilir.

Google Play Store’a bir ebeveyn kilidi koymak kolaydır.

  İlk önce, Play Store’u açın ve menüyü açın. Ayarlar’a git Ebeveyn kontrolleri’ne dokunun ve ‘Açık’ yazana kadar kaydırıcıya basın. Oradan bir ebeveyn kilidi PIN kodu oluşturmanız istenecektir. Bir tane oluşturun ve sonra Google Play Store’dan indirebileceğiniz şeyler listesine göz atın ve sınırlamaları belirlemek istediğinizlere dokunun.

Kısıtlamalar yapıldıktan sonra, çocuğunuzun veya bağımlıınızın, kısıtlamayı tetikleyen bir şey indirmeye çalıştığında PIN kodunuzu girmesi gerekir. Yaşlandıkça ve daha fazla içerik işleyebildiklerinde, geri dönebilir ve ayrıcalıklarını değiştirebilirsiniz.

AndroidPIT google play tips tricks 8182

5. Google Play Store’dan geri ödeme alın

Uygulamayı satın aldıktan sonraki iki saat içinde yaptığınız sürece Play Store satın alımlarında tek bir dokunuşla geri ödeme alabilirsiniz. Bu yeni hava durumu uygulamasının gerçekten işe yarayıp yaramadığını ya da bu oyunun garish resimlerin yaptığı kadar eğlenceli olup olmadığını öğrenmek için çok zaman olmalı.

  Bir uygulamayı satın aldığınızda, Play Store sayfasında Install veya Open seçeneklerini göreceksiniz. Ek olarak, bir Geri Ödeme seçeneği de solunda görünmelidir. Paranızı geri almak için, hiçbir soru sorulmadan, satın alma işleminizden sonraki iki saat içinde geri ödeme düğmesine dokunun.

Bir çocuğun bu satın alma işlemini izinsiz yaptığını fark ederseniz, ayrıcalıklarını her zaman değiştirebilirsiniz.

  Sadece Play Store’a girin, menü simgesine dokunun ve Ayarlar’a basın. Geçiş Satın alma işlemleri için kimlik doğrulaması iste Sonra Bu cihazda Google Play üzerinden yapılan tüm alışverişler için seçeneğini belirleyin.

AndroidPIT google play tips tricks 8174

6. ‘Indie Corner’ı kontrol edin

Hem büyük hem de küçük geliştiriciler, canlı bir Android uygulaması ekosistemi için önemlidir. Büyük geliştiriciler mücadele etmiyor, zorluk çeken küçük geliştiriciler.

Sorunun bir kısmı, bağımsız uygulamalar bulmanın zor olabileceğidir. Ancak Google Play Store’da özel bir Indie Corner olduğunu biliyor muydunuz? Indie Corner Play Store’un içinden bulunamıyor, ancak mobil cihazınız için bulabileceğiniz en iyi oyunlardan bazılarını içeriyor. İşte onu nasıl bulacağınız:

  Android cihazınızda bir web tarayıcı açın ve ‘Indie Corner’ı arayın. İlk sonuç, Google Play’den ‘Discover Indie Corner’ olmalıdır. Giriş yapın ve her ay yeni uygulamalarla yenilenen listeyi görmelisiniz.

AndroidPIT google play tips tricks 8188

7. Otomatik güncellemeleri durdur

Google Play Store, uygulamalarınız için yanlış zamanda güncellemeleri indirme eğilimindedir: Dikkatli olmazsanız, 3G / 4G veri paketinize hızlı bir şekilde veda edebilirsiniz.

  Google Play Store’dan, Ayarlar bölümüne gidin, Uygulamaları Güncelle öğesini tıklayın. Uygulamaları otomatik güncelleme. Uygulamalarınızı ne zaman veya nerede güncellemek istediğinizi seçmek size kalmıştır!

Tarafından görüşNicholas MontegriffoVerilerimi başka bir şeyle meşgulken Google otomatik bir güncelleme başlattığında nefret ediyorum.What do you think?5050166 katılımcı

8. Ana ekrana bir kısayolun otomatik eklenmesini devre dışı bırakın

Yeni bir uygulama yüklediğinizde, Google Play’de sistematik olarak ana ekranınıza bir kısayol ekleme alışkanlığı vardır. Bu bazen pratik ise, özellikle de her zaman kullanmadığınız birçok uygulamayı indirirseniz, hızla sinir bozucu hale gelebilir.

home

Bu otomatik eklemeyi devre dışı bırakmak için basit bir yöntem var:

  Google Play Store’dan Ayarlar’a gidin. Ana ekrana simge ekle onay kutusunun işaretini kaldırın.

9. Sipariş geçmişinize bakın

Google Play Store’daki uygulamalara dokunmak ve satın almak çok kolaydır ve sahip olduğunuzu takip etmek çok kolaydır, özellikle de pek çok uygulama ve oyun ücretsiz (en azından indirmek için). Ancak, birkaç hızlı dokunuşla, ücretsiz indirmeler dahil olmak üzere Play Store satın alma geçmişinize erişebilirsiniz. İşte nasıl:

  Play Store’u açın Menüye girin (üç çubukla veya soldan kaydırarak) Hesap öğesine, ardından Sipariş geçmişi öğesine dokunun ve ardından hesabınızın tüm satın alma / indirme geçmişini kaydırabilirsiniz

playstoreorderhistory

10. Bilgisayarınızı kullanarak uygulamaları indirin

Birkaç kişinin bu küçük numarayı ne kadar iyi bildiği şaşırtıcı. Evet, PC’nizden seçtiğiniz Android cihazınıza uygulama indirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Google hesabınıza giriş yapmak ve Google Play’i açmak. Oradan, sadece istediğiniz uygulamayı bulun ve yükle düğmesine tıklayın. Google hesabına bağlı Android cihazlarınızı içeren bir açılır menü göreceksiniz.

installtelegram

Bu yöntemi kullanmak, özellikle aynı uygulamayı birden fazla cihaza kurmak istiyorsanız veya yeni bir telefon aldıysanız faydalıdır. Elbette, PC’nizin ekranı da daha büyük, doğru uygulamaya daha hızlı göz atmanızı ve bulmanızı sağlar.

En sevdiğiniz Play Store ipuçlarından ve püf noktalarından bazıları nelerdir? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşın.