Google Home ile ilgili şüphelerinizi gidermek için 7 önemli ipucu

Google Home ve Google Home Mini evrenine zaten aşina olup olmadığından emin değilim. İki akıllı konuşmacı gittikçe daha popüler hale geliyor ve her gün daha fazla yaşam odası, mutfak ve yatak odasına giriyorlar (Mini'yi evimin etrafında aylarca geziyorum), ama aynı zamanda yetenekleri konusunda şüpheler uyandırıyorlar. İşte bilmeniz gereken bazı önemli özellikler!

  • Google Home Mini incelemesi: Ekonomik bir asistan
  • Wi-Fi hoparlörler: Bugün ve gelecek için sistemler

Akıllı telefon olmadan bile çalışır

Google Home (ve Mini versiyonu) bir akıllı telefondan bağımsız olarak çalışır. Bu, yapılandırıldıktan sonra, cihazınızı kapatsanız bile hoparlörün sesli komutlara yanıt vereceği anlamına gelir. Bu aynı zamanda, kendi akıllı telefonlarına sahip olmayan ailenizin bir üyesi (büyükannen gibi) için satın alabileceğiniz anlamına da gelir. Bu durumda, cihaza adanmış bir uygulama üzerinden onu yapılandırmanız gerekir, ve bu kadar.

  • Google Home (Mini) ve diğer yararlı ipuçları nasıl kurulur?

Google Home also works without a smartphone! / © AndroidPIT

Google Asistan bir akıllı telefon ve ev hoparlörü üzerinde etkinse, hangi cihaz yanıt verir?

Hem akıllı telefonunuzda Asistan'ı etkinleştirdiyseniz hem de Google Home'u evinizde bulundurursanız, her iki cihaz da 'Tamam, Google' komutuna yanıt verir. Hoparlör asistanı ikisi arasında önceliğe sahiptir: Akıllı telefonunuzdaki asistanın uyku moduna geçmesi için birkaç saniye beklemeniz gerekir.

Akıllı telefonunuzun 'Tamam, Google' komutuyla uyanmayacağı belirtilmelidir. Aynı odada birden fazla Google akıllı hoparlörü varsa, size en yakın olanı etkinleştirecektir.

Farklı hesaplarda farklı sesler

Google Home, 6'ya kadar farklı sesi tanımaya yetecek kadar akıllıdır. Aynı zamanda, Ses Eşleştirme seçeneğini belirleyerek de farklı Google hesaplarını kurabilirsiniz: konuşmacı altı kullanıcının tüm komutlarına yanıt verir (ve örneğin Spotify'da farklı takvimlere ve çalma listelerine de erişebilir) ve bunu otomatik olarak yapar. , karşılık gelen hesabı manuel olarak seçmek zorunda kalmadan.

Google Assistant recognizes up to 6 different voices with Voice Match. / © Tink

Hayır, OK Google komutunu özelleştiremezsiniz

Şu anda Google Asistan'ı etkinleştirmek için yalnızca iki sihirli formül var: 'Tamam, Google' ve 'Hey, Google'. Bu iki evrensel komut herkes için geçerlidir ve hala özelleştirilemez, ama umarım gelecekte olacaklardır.

Opinion by Jessica MurgiaGoogle should offer the option of customizing the ‘Okay, Google’ command.What do you think?50503 participants

Onlar da Bluetooth hoparlörler

Google Home'u ve Google Home Mini'nin de Bluetooth hoparlörlerini unutmayın. Bu, akıllı akıllı işlevlerinin ötesinde, bir film izliyor veya video oynatıyorsanız basit hoparlörler olarak da kullanılabilir.

Akıllı telefonunuzu bulmak bir parça kek

Odalarınız arasında dolaşırken akıllı telefonunuzu evinizde kaybetme eğiliminde iseniz, Google Ana Sayfa'yı sizin için bulmasını isteyebilirsiniz. İsterseniz, “Hey Google, akıllı telefonumu bul” deyip, Android telefonunuz veya iPhone'unuz olursa olsun cihazınız çalmaya başlar. Yani evden çıkmadan önce mutfak ve oturma odası arasında koşmaya devam etmek zorunda kalmayacaksınız!

  • Telefonum nerede? Kaybolan (veya çalınan) akıllı telefonunuzu nasıl bulabilirsiniz?

You can also control a Chromecast with your voice! / © AndroidPIT

Chromecast için mükemmel bir arkadaş

Chromecast'i evinizin TV'sine bir HDMI çıkışı üzerinden bağlayın ve filmleri, TV şovlarını, YouTube videolarını veya TV'nizi Google Home ile oynayabilirsiniz. Akıllı telefonunuzu ve hoparlörü aynı Wi-Fi ağına bağlayarak, Chromecast'i ekleyerek ve kullandığınız uygulamadan uygulamada oynatmak istediğiniz şarkıyı seçerek favori şarkılarınızı Google Home ve Google Home Mini'de de oynatabilirsiniz.

  • Bu sesli komutlarla Google Asistan'dan en iyi şekilde yararlanın

Google Home ve Google Home Mini'nin özellikleriyle ilgili başka şüpheleriniz var mı? Bu sayfada, Google'ın akıllı ev cihazının yapabileceği her şeyin bir listesini bulacaksınız, ancak başka şüpheleriniz olup olmadığını bize sormaya çekinmeyin!

Which do you prefer?

“Google Home” veya “Google Home Mini” yi seçin.

closeYou picked undefined!
What would your friends choose?
shareVS

  • 0 OyOops! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yapmak yardımcı olabilir.Google Ana Sayfası
  • 1 OyOops! Bir şeyler ters gitti gibi görünüyor. Yeniden yükleme yapmak yardımcı olabilir.Google Ev Mini