Google Keep’te Hatırlatma Tonunu Değiştirme (Ve Diğer İpuçları)

Google birkaç ay önce özel bir görev yönetimi uygulaması başlatmış olsa da, birçok kişi hala görevler ve hatırlatıcılar için Google Keep’i kullanıyor. Bununla birlikte, Google her şey için varsayılan bildirim tonunu kullanır ve bu nedenle hatırlatıcıların tonunu değiştirmek, bunları bildirim barajından ayırmaya yardımcı olabilir.

Change Reminder Tone Google Keep Fi

Bazı kullanıcılar, her uygulama için farklı bir ton ayarlama zahmetinden kurtarır. Bu arada, birçokları (benim gibi) hatırlatıcılar için farklı bir ton istiyor. Çünkü varsayılan ton genellikle hafiftir ve rastgele bir bildirim olduğunu düşünerek dikkat etmeyiz.

Bu nedenle, önemli şeyler için vurgu tonu tercih ediyorum. Google Keep Notes’ta hatırlatıcıların varsayılan bildirim sesini de değiştirmek istiyorsanız, doğru yerdesiniz.

Keep’te hatırlatma tonunun nasıl değiştirileceğini bulalım. Bonus olarak, Keep hatırlatıcıları için birkaç ipucu da öğreneceksiniz.

Google Keep’te Hatırlatma Tonunu Değiştirme

Google Keep Notes, WhatsApp gibi uygulamalarda fark etmiş olmanız gerektiği için hatırlatma sesini değiştirmek için uygulamada yerel bir ayar sunmuyor. Ancak, telefon ayarlarından değiştirebilirsiniz. Bunun için şu adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzda Ayarlar’ı açın ve telefonunuzda bulunan seçeneğe bağlı olarak Uygulamalar ve bildirimler veya Uygulamalar’a gidin.

Change Reminder Tone Google Keep 1

2. Adım: Tüm uygulamalar (varsa) altında Notları Sakla’ya dokunun.

Change Reminder Tone Google Keep 2

3. Adım: Bildirimler üzerine dokunun. Burada Hatırlatıcılar, Paylaşılan notlar ve daha fazlası gibi çeşitli bildirim kategorileri bulacaksınız. Tipik olarak, bir kullanıcı bunlara dokunulmaz olduğunu ve yalnızca kapatılabileceğini veya açılabileceğini düşünür. Ancak, şaşırmaya hazır olun. Herhangi bir bildirim kategorisinin ardından dikey çubuk (boru), yani | ses, titreşim ve bildirim noktası gibi çeşitli özelleştirilebilir ayarlar sunar.

Change Reminder Tone Google Keep 3Change Reminder Tone Google Keep 4

Adım 4: Hatırlatıcılar ve ardından Ses üzerine dokunun. Bazı cihazlarda Ses seçeneğini Gelişmiş altında bulabilirsiniz. Varsayılan tonu gösterecektir.

Change Reminder Tone Google Keep 6Change Reminder Tone Google Keep 5

5. Adım: Mevcut tonlardan tonunuzu seçin veya özel bir ton ayarlayın. Kilit ekranı içeriği, yanıp sönen ışık ve geçersiz kılma gibi hatırlatıcılar için diğer ayarları özelleştirebilirsiniz.

Profesyonel İpucu: Google Assistant reminders are different from Keep. You can change reminder tone for Assistant.

Android 7.1 Nougat ve üstünü çalıştıran telefonlarda, uygulama kısayollarını ortaya çıkarmak için uygulama simgesini ana ekranda veya uygulama çekmecesinde tutabilirsiniz. Bunlardan biri sizi doğrudan yukarıdaki 3. adıma götüren uygulama bilgisi simgesi (i).

Change Reminder Tone Google Keep 7ANot: You can change the reminder ringtone sound on Android phones only. The feature isn’t available on iPhone.

İşte size bazı bonus ipuçları.

İpucu 1: Yaklaşan Hatırlatıcıları Görüntüleyin

Keep bir notlar uygulaması olsa da, yaklaşan hatırlatıcıları listelemek için özel bir bölüm sağlar. Bu onu iyi bir hatırlatma uygulaması veya aynı bir yedek yapar.

Keep Notes’ta yaklaşan hatırlatıcıları görüntülemek için şu adımları izleyin:

1. Adım: Telefonunuzda Notes’u Tut uygulamasını (Android veya iOS) açın.

2. Adım: Sol üst köşedeki üç çubuk simgesine dokunun. Anımsatıcılar’ı seçin.

Change Reminder Tone Google Keep 7Change Reminder Tone Google Keep 8

Adım 3: Yakında hatırlatıcı olan tüm notları bulacaksınız.

Change Reminder Tone Google Keep 9

2. İpucu: Yinelenen Hatırlatıcılar Oluşturun

Genellikle yiyecek satın almak, birini aramak, fatura ödemek, vb. Gibi bir kerelik hatırlatıcılar oluştururuz. Bazen, günlük veya aylık yaptığımız belirli görevler vardır. Bu tür hatırlatıcılara yinelenen hatırlatıcılar denir. Bu hatırlatıcıları doğum günleri için de saklayabilirsiniz.

Keep’te yinelenen bir hatırlatıcı oluşturmak için aşağıdaki adımları izleyin:

1. Adım: Keep uygulamasını açın. Yeni bir not oluşturun veya hatırlatıcı oluşturmak istediğiniz mevcut bir notu açın.

2. Adım: Üst taraftaki hatırlatıcı simgesine hafifçe vurun.

Change Reminder Tone Google Keep 10

Adım 3: Açılır kutuda Tekrarlama üzerine dokunun. Ardından, mevcut seçeneklerden yinelenen zamanı seçin. Özel’e dokunarak özel bir süre bile ayarlayabilirsiniz.

Change Reminder Tone Google Keep 11Change Reminder Tone Google Keep 12

3. İpucu: Hatırlatıcı Varsayılan Zamanını Değiştir

Keep’te hatırlatıcılar oluştururken, sabah, öğleden sonra, akşam ve gece için önceden tanımlanmış zamanlar sunduğunu fark etmiş olmalısınız. Yalnızca belirli zamanlarda hatırlatılmasını istiyorsanız, zamanı ayarlama görevini yerine getirmeniz gerekmez.

Bazı insanlar için, bu aralıklarda verilen zaman, seçtikleri zamanla eşleşir. Ancak Android telefonunuzun veya tabletinizin birden fazla kullanıcısı olabilir ve diğerleri bununla rahat olmayabilir. Neyse ki Keep, bu aralıkların zamanlamalarını değiştirmek için yerel bir ayar sunar. Bunun için şu adımları izleyin:

Adım 1: Keep uygulamasını açın ve üç çubuk simgesine dokunun. Ayarları şeç.

Change Reminder Tone Google Keep 15Change Reminder Tone Google Keep 16

Adım 2: Hatırlatma Varsayılanları altında, değiştirmek istediğiniz saate dokunun. Hatırlatıcılar oluştururken gelecekte tüm notları yansıtacaktır.

Change Reminder Tone Google Keep 17

İpucu 4: Hatırlatıcıyı Sil

Sadece hatırlatmasını silmek için notun tamamını silmek zorunlu değildir. Bir hatırlatıcıyı bağımsız olarak da silebilirsiniz. Bunun için nottaki hatırlatma zamanına dokunun. Ardından açılır kutudaki Sil’e basın.

Change Reminder Tone Google Keep 13Change Reminder Tone Google Keep 14

Hepsi ya da hiçbiri

Umarım, artık Keep Notes’ta hiçbir hatırlatıcıyı kaçırmayacaksınız. Ancak, Zil sesini koru hatırlatıcısını değiştirmek için yukarıdaki yöntemin her türlü hatırlatıcı için çalıştığını unutmayın. Bireysel hatırlatıcılar için ayrı bir ton ayarlayamazsınız.

Sonraki konu: Google Keep Notes klasörlerden yoksundur. Ancak notları düzenlemenin başka yollarını sunar. Onlar neler? Bir sonraki gönderimizde bulabilirsiniz.