Google kişileri Xiaomi ve MIUI ile nasıl senkronize edilir?

Google’ın hizmet verdiği uluslararası firmware’e sahip Xiaomi cihazlarına ve Çin’deki meslektaşlarının aksine Google Play Store’a rağmen, yine de kişileri senkronize etmede bazı sorunlar yaşanıyor. Sorun MIUI’nin müdahalesinden kaynaklanıyor ve neyse ki bir çözüm var. İşte Google kişilerinizi senkronize etmenin yolu.

MUIU ve Google Rehber ile ilgili sorun

Yukarıda söylediğimiz gibi, bazen Çin’den ithal edilen akıllı telefonları kullanarak Google uygulamaları ve hizmetleriyle ilgili bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Gerekli tüm uygulamaları kurmuş olsanız veya Xiaomi akıllı telefonunuz için global / uluslararası bir firmware sürümüne sahip olsanız bile, bazı nedenlerden dolayı, kişiler düzgün bir şekilde senkronize olmak istemeyebilir. Google Play Store ve diğer tüm servisler tamamen işlevsel olabilir, ancak kişiler olmayabilir.

    Google Play Store’un en son sürümünü buradan indirebilirsiniz.

Xiaomi akıllı telefonlarındaki bu sorun beklediğinizden daha yaygın ve bu akıllı telefonların kullandığı özel Android sürümünden kaynaklanıyor. MIUI, Android’i derinlemesine kişiselleştiren bir cilt ve pastel renkleri ve küratörlüğünü seviyorsanız, ona aşık olamazsınız. Bazen sistem batarya ömrünü korumak veya RAM’den tasarruf etmek konusunda biraz aşırı davranır ve işe yaramaz gördüğü işlemleri engelleme eğilimindedir. Xiaomi’nin MIUI’sındaki iletişim senkronizasyonunun kilidini açma.

    Xiaomi, örnek güncellemeleriyle hepsini geride bırakıyor

Güncel teknik konular hakkında daha fazla videoyu video sayfamızda bulabilirsiniz.

Xiaomi MIUI’de Google kişileri nasıl senkronize edilir?

Prosedür düşündüğünüzden daha basittir. İlk önce, cihazınızda yüklü kişileri senkronize etmek için doğru uygulamanın olduğundan emin olmanız gerekir. İşte nasıl kontrol edeceğiniz:

    Ayarlar bölümüne gidin Listenin en altına gidin ve Yüklü uygulamalar’ı seçin. Listede, Google Rehber Senkronizasyonunu bulun.

Bulamıyorsanız, bu bağlantıdan indirip yükleyebilirsiniz. Sadece başka bir APK dosyası gibi kurun ve yönergelere ihtiyacınız olursa, APK’ları buraya yüklemek için ayrıntılı kılavuzumuzu bulun.

xiaomi contacts sync

Şimdi, sorunu çözdüğümüz yer burası. Bu uygulamanın barış içinde senkronize edilmesine izin vermek için MIUI’ye söylemeliyiz:

    Uygulama ayarlarında Google Contacts Sync uygulamasını bulmak ve yukarıdakileri seçmek için yukarıdaki adımları izleyin. Görüntülenen ekranda Autostart’ı etkinleştirin İzinler adlı alt menüde şu girişleri etkinleştirin: Kişileri değiştirme ve silme Rehberinizi okuyun Cihazdaki erişim hesaplarının Arka planda başla Pil tasarrufu altında, Kısıtlama yok seçeneğini belirleyin.

Şimdi sadece cihazı yeniden başlatmanız ve her şeyin doğru şekilde senkronize edilip edilmediğini kontrol etmeniz gerekiyor. Adres defterinizi Google’ın sunucularından indirmek için birkaç dakika verdikten sonra işiniz bitecek!

    Google Play Hizmetlerinin en son sürümüne de sahip olduğunuzdan emin olun

Tarafından görüşLuca ZaninelloÇin’den ithal edilen telefonların her zaman Google hizmetleriyle sorunları vardır.What do you think?5050245 katılımcı

Bu işlem sorununuzu çözdü mü? Xiaomi akıllı telefonunuzla başka bir probleminiz oldu mu?