Google Now Of Yardım ile Ses By Bir Şarkı Nasıl Bululur

Dinlerken müzik tanımlayabilen birkaç uygulama olduğunu duymuş olmalısınız. Ancak aynı işlevin Google Asistan ile de dolu olduğunu biliyor musunuz? Google Asistan birçok ilginç özellik barındırıyor ve Sound Search kullanarak bir şarkı buluyor bunlardan sadece bir tanesi. Bu harika Google Asistan'ın sesli arama özelliğini zaten bilen bazılarınız, bu uygulamanın da geçmiş keşifleri bulmaya yardımcı olduğunu bilmeyebilir. Evet, hepsi kurtarıldı; sadece nereye bakacağını bilmek zorundasın. Android'in bu harika özelliği birçok kullanıcı tarafından bilinmemektedir.

Bir şarkı bulmak için "Ok Google" deyin veya Google Now Launcher'ı kullanıyorsanız arama alanına dokunun. Çevrenizdeki herhangi bir müzik çalınırsa bir müzik simgesi açılır. Android cihazınızda görünen müzik simgesine ve birkaç dakika sonra albüm, şarkı, sanatçı bilgileri ve Google Play Müzik'e ait bir bağlantı gibi tüm detaylar size gösterilecektir. Ancak, geçmiş bulgularınızı takip etmek istiyorsanız, aşağıdaki adımları okuyun ve şarkı geçmişini bulun.

Android'inizde “Ok Google” sorununu çözmüyorsanız, bu bağlantıyı tıklayın ve çözümleri alın.

Ayrıca okuyun – Android ana ekranından Google Arama çubuğunu nasıl kaldırabilirsiniz?

Android'de Google Now'ı kullanarak geçmiş şarkı geçmişini takip etme adımları

Görüntü kaynağı – lifehacker.com

Bu özelliğin android cihazınızda çalışması için, telefonun ana ekranına Ses Arama widget'ının eklenmesi gerekir. Bunun için, Android'de ana ekrana dokunun ve bir süre tutmaya devam edin. Sonra widget bölümünü seçin ve size Sesli Arama seçeneğini gösterene kadar kaydırmaya devam edin. Almak için bu seçeneğe dokunun ve basılı tutun, ardından ana ekranda boş bir alana sürükleyin.

Şimdi widget android cihazınızın ana ekranında gösterilecektir. Orada bir saat simgesi göreceksiniz. Geçmişteki tüm müziklerin geçmişini görüntülemek için bu simgeye dokunun. Bir şarkıya dokunarak, Google Play Müzik uygulamasında sizi seçmesine götürür. Abone iseniz, o zaman Play Müzik'te müzik dinlemek için bir seçenek gösterecektir. Ancak, bu sadece aboneler için kullanılabilir. Abone değilseniz, Play Müzik uygulamasında bu şarkıyı aramak zorunda kalacaksınız.

İsterseniz arama geçmişi silinebilir. Silmek istediğiniz şarkıya dokunup basılı tutun ve ardından çöp kutusuna dokunun.

Web'de şarkı geçmişini almanın yolları

Görüntü kaynağı – www.androidcentral.com

Daha önce web üzerinde android cihazınızda aradığınız müzikleri izlemenin veya bulmanın bir yolu da vardır. İlk olarak, Google Play için Ses Arama'ya gitmelisiniz. Size, Sound Search'ün bulduğu tüm şarkıların bir listesini gösterecek ve bir Google Play müzik web uygulaması oynatma listesi olarak kaydedilir. Listeyi görmek için hesabınızda oturum açmanız gerekecek. Play Müzik'in bir abonesiyseniz, birçok seçenek sizin için kullanılabilir. Kütüphaneye bir şarkı eklemek, farklı bir oynatma listesi veya Google Play Müzik'ten satın alma seçeneği vardır.

Artık geçen hafta dinlediğiniz bir şarkı tarihini nasıl bulacağınızı biliyorsunuz, geçen hafta oynadığınız inanılmaz şarkıyı merak etmek zorunda değilsiniz.