Google Pixel 2 Android sürümünün eski sürümüne geçme adımları

Herkes yükseltmelere düşkün değil. Her zaman en son Android sürümünü beğenmeyen kullanıcılardan biriyseniz, # GooglePixel2 cihazınızda Android’in nasıl eski sürüme geçirileceğini merak ediyor olmalısınız. Bu kısa sorun giderme makalesinde, bunun nasıl yapılacağı hakkında genel adımlar sunuyoruz. Bu kapsamlı bir rehber değil, bu yüzden hala kendi başınıza tonlarca araştırma yapmanız gerekiyor. Sadece evet, tüm umutların kaybolmadığını doğrulamak istiyoruz. Pixel 2’niz zaten güncellenmiş olsa bile, hala önceki sürüme dönmenin bir yolu var.

Bu yazıda, bu cihazdaki diğer bazı yaygın sorunları da ele alıyoruz. Çözümlerimizi faydalı bulacağınızı umuyoruz.

Devam etmeden önce, kendi #Android sorununuza çözüm arıyorsanız, bu sayfanın altında verilen bağlantıyı kullanarak bizimle iletişime geçebileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabiliyorsanız, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir verdiğiniz hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını denediyseniz, yanıtlarımızdan atlayabilmemiz için bunlardan bahsettiğinizden emin olun.

Sorun # 1: Açılmayacak bir Google Pixel 2 XL’den veri kurtarma

Google Pixel 2 XL (model G011C) kilitlendi ve şimdi önyükleme sırasında “G” ekranında kaldı. “G” nin altındaki küçük çubuk sonsuza dek başka hiçbir işlem yapmadan çalışır. “Kurtarma Moduna” girmeye çalıştım ve küçük Droid adamı kırmızı bir ünlem ve “komut yok” ile ölü görünüyor. “Güvenli Mod” a defalarca girmeye çalıştım ve güvenli moda geçemiyorum (atılan adımlar: güç açma, Google ekranında, animasyon duruncaya ve “G” ekranı görünene kadar sesi basılı tutun.) Tercih ederim görev sırasına göre öldürülen bir Amerikan kahramanının cihazında fotoğraf olduğu için fabrika ayarlarına sıfırlanmamalı ve çocukları babalarıyla fotoğraf istiyor. (Üzücü bir hikaye, ama çok gerçek.) Telefon köklü değildi. Önbelleği temizle komutunu kontrol ettim ve telefonun belleği yetersiz olduğunu düşünen birini bulamadım. Belleği silmeden TWRP ile herhangi bir şey yapabilir miyim? YARDIM!

Çözüm: Her şeyden önce, herhangi bir Android depolama cihazına içerik erişimi yalnızca telefon normal çalışıyorsa, yani işletim sisteminin hala çalışır durumda olması ve dokunmatik ekranın çalışıyor olması gerekir, böylece komutlarınızı girebilirsiniz. Durumunuzda, işletim sistemi (Android) artık önyükleme yapmıyor, bu yüzden tekrar normal çalışmasını sağlayamazsanız, bu dosyalar gittikçe iyi.

İkinci olarak, sorunu yaşamadan önce yazılımınızın bir yedeğini oluşturduysanız TWRP sorunun düzeltilmesine yardımcı olabilir. Dosyalarınızı kurtarma kadar şanssız. TWRP, başarısız bir sistemden dosyaları kurtarmak için bir araç değildir. Sorun ortaya çıkarsa bir kullanıcının bir yedekleme oluşturmasına ve bu tür bir yedeği geri yüklemesine izin verir, ancak bu durumda ihtiyacınız olan yazılım türü değildir.

Üçüncüsü, ana endişeniz dosya kurtarma gibi göründüğünden, bu alanda uzmanlaşmış şirketlerden yardım almayı düşünmelisiniz. Bu durumda veri veya dosya kurtarma zor ve garantisizdir. Pahalı olabilmesi için özel araçlar gerektirir. Bu verilerin paha biçilmez olduğunu düşünüyorsanız veya para bir sorun değilse, cihazda herhangi bir şey yapmaktan kaçının (sadece kapatın) ve kontrol edebilen bir şirkete gönderin. Bir şeyleri kurtarma şansları olup olmadığını size söyleyeceklerdir.

Sorun # 2: Google Pixel 2 wifi sorunu nasıl düzeltilir: ev wifi’ye bağlanmaz

Merhaba. Hemen hemen her şeyi denedim, ama nedense Pixel 2 evimdeki wifi’ye bağlanmak istemiyor. Yönlendiricileri, telefonu yeniden başlattım, ayarları sıfırladım ve hatta telefonumu fabrika ayarlarına sıfırladım. Ben ilk 2 hafta çalıştı ve wifi diğer yerlerde çalışıyor, ama nedense ev wifi sevmez. Ancak, evdeki diğer tüm cihazlar gayet iyi ve bağlantı sorunları yok.

Çözüm: Sorun fabrika ayarlarına sıfırlandıktan hemen sonra kaybolduysa, ancak bir süre sonra geri döndüyse, bunun üçüncü taraf bir uygulama veya yönlendiricinin yanlış yapılandırılmasından kaynaklanması olasılığını göz önünde bulundurmalısınız.

Güvenli Modda Gözlemleyin

Bir uygulama sorununuz olup olmadığını kontrol etmek için, telefonu güvenli moddayken gözlemlemeyi deneyin. Bu modda, eklediğiniz tüm uygulamalar askıya alınır ve yalnızca önceden yüklenmiş uygulamaların çalışmasına izin verilir. Herhangi bir fark olup olmadığını görmek için telefonunuzun en az 24 saat kesintisiz güvenli modda çalıştığından emin olun. Güvenli modda her şey yolunda giderse, üçüncü taraf bir uygulama sorununuz olduğunu bilirsiniz. Cihazı güvenli moda başlatmak için:

    Cihazınızın güç düğmesine basın ve basılı tutun. Ekranınızda Güç kapalı düğmesine dokunun ve basılı tutun. Ekranınızın altında “Güvenli mod” mesajını gördükten sonra sorunun giderilip giderilmediğini görmek için bekleyin.

Wifi normal çalışıyorsa ve hiçbir şey tam bir gün için yanlış görünüyorsa, soruna neden olan kötü bir uygulama olduğunu varsayabilirsiniz. Hangi uygulamaların soruna neden olduğunu belirlemek için telefonu güvenli moda geri başlatmalı ve şu adımları izlemelisiniz:

    Güvenli moda önyükleme yapın.Sorunu kontrol edin.Bir üçüncü taraf uygulamasının suçlanacağını onayladıktan sonra, uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. En son eklediğiniz uygulamalarla başlamanızı öneririz. Bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda yeniden başlatın ve sorunu kontrol edin. Pixel 2’niz hala sorunluysa, 1-4. Adımları tekrarlayın.

Ağ Ayarları Sıfırlama

Pixel 2’deki wifi veya mobil veri sorunları ile uğraşırken, ağ ayarlarını da temizlemek iyi bir fikirdir. Durumunuz farklı değil, bu nedenle ağ kurulumunu temizlemek için aşağıdaki adımları izlediğinizden emin olun:

    Tüm uygulamaları görüntülemek için Ana ekrandan Yukarı Ok simgesine dokunun. Ayarlar’a gidin. Sistem’e dokunun. Sıfırla’ya veya Sıfırla simgesine dokunun. Ağ ayarları sıfırla’ya dokunun. Ayarları Sıfırla’ya dokunun. İstenirse devam etmek için doğru şifreyi girin. işlemi onaylamak için tekrar basın.

Yönlendiricinizle ilgilenin

Yukarıdaki her iki öneri de yardımcı olmazsa ve ev wifi bağlantısı hala mevcut değilse, yönlendiricinizde buna neden olan bir şey olup olmadığını kontrol etmenin zamanı geldi. Yönlendiricinizin yöneticisi olduğunuzu varsayıyoruz, bu nedenle Pixel 2’nizin internete bağlanmadığının veya kısıtlanmadığından emin olun. Ev wifi’nizi yöneten biri varsa, cihazınıza bağlandığında internetin kullanılmasına izin verilip verilmediğini iki kez kontrol etmesini söylediğinizden emin olun.

Nereden başlayacağınızı bilmiyorsanız, yönlendirici üreticisine veya İnternet Servis Sağlayıcınıza (yönlendiriciyi sağladılarsa) başvurun ve yardım isteyin. Kontrol edilecek şeylerin bir listesi var, bu nedenle ekipmanı bilen destek ekibiyle konuşmanız akıllıca.

Sorun # 3: Google Pixel 2 Android sürümü nasıl eski sürüme geçirilir

Son zamanlarda yazılımımı güncelledim ve çıktı kalitesinin önemli ölçüde düştüğünü hayal kırıklığına uğrattım. Galerideki resimlerimin kalitesi düştü ve yüklü tüm uygulamalar için video resimleri artık düşük. Telefonun genel görünümü gerçekten iç karartıcı. Önceki yazılıma dönebilmemin bir yolu var mı veya Google Pixel 2’ye uygun bir yazılım güncellemesi sunmam mümkün mü? Telefonumdaki yazılım güncellemesi bölümünde en son sürüm var, ancak buna inanmıyorum!

Çözüm: Fiziksel telefonların kendisi gibi, Android İşletim Sistemi de gelişiyor ve bununla birlikte değişiklikler geliyor. Cihazınızda çalışan Android sürümünün görünümünü ve izlenimini beğenmezseniz, ürün yazılımını manuel olarak yükleyerek önceki sürüme geri dönebilirsiniz. Bu seçenek Google tarafından desteklenmemektedir ve bu nedenle bunu yapmanın resmi bir yolu yoktur.

Android’i Pixel 2 cihazında eski sürüme geçirmek kolay değildir, bu yüzden yapmadan önce biraz araştırma yaptığınızdan emin olun. Ayrıca, eski sistemlerin hacklenmesi yeni sistemlerden daha kolay olma eğiliminde olduğu için de bir güvenlik riski oluşturur.

Yedek oluşturma

Android cihazınızla geriye doğru gitme riskini almaya karar verdiyseniz, yapmanız gereken ilk şey kişisel verilerinizi yedeklemektir. Telefonunuzda çok sayıda fotoğraf, video, belge vb. Tutarsanız, bunları ikinci bir cihaza veya buluta kopyaladığınızdan emin olun. Android’i cihazınıza manuel olarak yüklemek, telefonun temiz bir şekilde silinmesini gerektirir.

Aletlerinizi hazırlayın

Pixel 2’nizin yanıp sönmesi bir bilgisayar gerektirir. Bilgisayarınıza, ADB ve Fastboot adlı iki yardımcı program da yüklemeniz gerekir. Resmi sürümleri Google sitesinin kendisinden alabilirsiniz. Bilgisayarınıza bağlı olarak, sizin için doğru bağlantıyı seçin:

    Windows için ADB ve Fastboot’u indirinMac için ADB ve Fastboot’u indirinLinux için ADB ve Fastboot’u indirin

İyi bir yanıp sönen kılavuz bulun

Pixel 2’niz için bir bellenimi flashing veya manuel olarak kurmak bu durumda önemli bir adımdır. Bunu yapmak için saygın bir kılavuzu izlediğinizden emin olmak istersiniz. Google arama ile yaratıcı olmak için ne yapmanız gerektiği konusunda size adım atabilecek birçok çevrimiçi forum var. Rehber aramaya başlamak için iyi bir site XDA Developers Forum’dur.

Önyükleyicinin kilidini açın

Yapmanız gereken bir sonraki adım, cihazınızın önyükleyicisinin kilidini açmaktır. Bazı Pixel 2 cihazlarının kilidi açık önyükleyici ile gelebilir, bu nedenle doğrulamadan sonra bu adımı atlamanız gerekebilir. Bunun nasıl yapıldığına dair her ayrıntıyı vermek için burada değiliz, işte bu görevle ilgili araştırmanıza başlıyoruz. Adımlarda size yol gösterecek iyi bir rehber bulmak için Google’ı kullanın.

Ürün yazılımını flash

Şu anda iyi bir yanıp sönen kılavuz bulduğunuzu varsayıyoruz. Önyükleyicinin kilidini zaten açtıktan sonra, seçtiğiniz bellenimin gerçekte yanıp sönmesine geçebilirsiniz.

özet

Gerçek yanıp sönme prosedürü oldukça kolaydır ve 5 dakika içinde tamamlanabilir. Ancak, kılavuzları ve ürün yazılımını aramak için saatlerce araştırma yapmanız gerekecektir. Talimatları izlememeniz durumunda veya uyumsuz bir ürün yazılımı sürümü kullanıyorsanız, telefonu tuğlalama riskiniz olduğundan bahsetmiyorum bile. Tüm bu sorunlar ve riskler, eksik olanı elde etmek için kabul edilebilirse, devam edin. Unutmayın, kendi sorumluluğunuzdadır telefonunuzu flaş.

 


Bizimle etkileşime geçin

Cihazınızla bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan biriyseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlara ücretsiz çözümler sunuyoruz, bu nedenle Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurun ve cevaplarımızı sonraki yazılarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt garanti edemeyiz, bu nedenle sorununuz zamana duyarlıysa, lütfen sorununuzu çözmenin başka bir yolunu bulun.

Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen kelimeyi arkadaşlarınıza yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy’un sosyal ağ varlığı da var, bu yüzden Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.