Google Pixel 2 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Onarılır

Bir Google Pixel 2 satın aldınız ve çok sık ısınıyor mu? Eh, yeni akıllı telefonunuzu kusurlu olarak düşünmeyin, çünkü bu çok yaygın bir sorundur ve hemen hemen tüm akıllı telefon kullanıcıları tarafından karşı karşıya geliyor. Telefonu çok uzun bir süre kullanmaya devam edersek ya da HD oyunları uzun süre oynamayı sürdürürsek, problemle karşılaşmak oldukça yaygındır. Bu makalede, Google Pixel 2'nin aşırı ısınma sorunlarının nasıl giderileceği açıklanmaktadır.

Ayrıca Bakınız: Google Pixel 2 ipuçları ve püf noktaları

Google Pixel 2 Aşırı Isınma Sorunları Nasıl Onarılır

Telefonu yeniden başlat

İlk tavsiye telefonunuzu yeniden başlatmaktır. Bu, birçok küçük ve hatta büyük sorunları çözebilecek en basit ama güçlü ipucu. Sadece yan düğmeye sertçe basın ve Google Pixel 2 kapatılacak. Birkaç saniye bekleyin ve sorunun hala devam edip etmediğini görmek için açın. Aşırı işleme, aşırı ısınmanın temel nedenlerinden biridir ve cihaz yeniden başlatıldığında, tüm çalışan işlemler durdurulur. Dolayısıyla, telefonun doğal olarak soğumasını sağlayacak ve kayda değer performans iyileştirmeleri ile karşılaşacaksınız.

 

Ekran parlaklığını azalt

Ekran parlaklığını olabildiğince azaltın. Tüm görevlerinizi yerine getirebileceğiniz minimum bir düzey koruyun. Daha fazla pil tüketirken daha yüksek ekran parlaklığı da aşırı ısınmadan sorumludur. Peki, neden pili boşa harcıyor ve cihazı ısıtıyor?

Gücün aç olduğu uygulamaları sil

Cihazımız bir çok uygulama ile doludur, birçoğu ise kurulumdan beri kullanılmamaktadır. Yani, sadece gereksiz uygulamaları kaldırın ve ekstra yükü kaldırın. Ayarlar> Pil bölümüne gidin ve tüm uygulamaların daha fazla güç tüketip çekmediğini kontrol edin. Olağandışı pil miktarını kullanan herhangi bir uygulama fark ederseniz, onu kaldırın. Uygulamanın bir tane olması durumunda, kaldırma işlemi mümkün olmayabilir, bu durumda uygulamanın önbelleğini ve verilerini temizlemek için gidin.

Orijinal şarj cihazını kullanın

Telefon çalışırken şarjı kullanmak, aşırı ısınmanın başka bir güçlü nedenidir. Bu nedenle, yeni Google Pixel 2'nizi şarj ederken kullanmaya çalışmayın. Ayrıca, başka bir nokta da telefonu şarj etmek için orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullanmaktır. Bazen, diğer kabloların ve şarj cihazlarının kullanımının akıllı telefonunuzu aşırı ısınabileceği görülmüştür, bu yüzden her zaman Google Pixel 2 cihazınızla birlikte gelen orijinal şarj cihazını ve kabloyu kullanmanız önerilir.

Telefonu güvenli modda önyükleme

Google Pixel 2 aşırı ısınma sorunlarını düzeltmenin bir başka yararlı yolu da güvenli modda bir önyükleme gerçekleştirmektir. Bu sorunun gerçek nedenini bulamıyorsanız ve hiçbir şey bu sorunu çözemiyorsa, üçüncü taraf bir uygulamanın bu soruna neden olup olmadığını öğrenmek için bu adımı uygulayın. Telefonu güvenli modda önyüklemek için:

  • Önce, güç düğmesine dokunun ve ardından güç kapatma seçeneklerine uzun basın.
  • Ekranda güvenli mod seçeneği için bagajı göreceksiniz. Tamam'a dokunun ve telefonunuz güvenli moda girecektir.

Şimdi, aşırı ısınma sorununun devam edip etmediğini kontrol edin. Değilse, o zaman bu bir suçlu bir uygulamadan başka bir şey değildir. Son indirdiğiniz uygulamaları kaldırın veya fabrika verilerine sıfırlama işlemini gerçekleştirin.

Fabrika ayarları

Tüm gerekli adımları gerçekleştirdiyseniz ve yine de aynı bıraktıysanız, son çare fabrika ayarlarına sıfırlama yapmaktır. Ancak, bu adım Google Pixel 2'nizden her şeyi sileceğinden önce bir yedek alın. Ardından, telefonu sıfırdan ayarlamanız gerekir.

Bataryayı kontrol et

Fabrika ayarlarına sıfırlama seçeneği sorunu çözmediyse, pil düzgün çalışmıyor olabilir ve bu arızalıdır. Bu yüzden perakende satış mağazasına veya operatörünüze başvurun.

 

Ayrıca bkz: Google Pixel 2 pil ömrü sorunları nasıl düzeltilir?