Google Pixel 2 cihazım neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]

Google’dan Google Pixel 2 olarak adlandırılan en yeni Pixel serisi gibi yüksek güçlü varyantlarla yeni cihazlarda güç sorunları nadiren ortaya çıkar, ancak bu, beklenenden daha kısa sürede bu sorunu yaşamayacağınızın garantisi değildir. güç sorunlarının kaçınılmaz hale geldiği durumlar. Hatalı uygulamalar da ana tetikleyici olabileceğinden, bir mobil cihaz açılmayı reddettiğinde donanım sorununun her zaman suçlanacağı sorun olmadığını unutmayın. Ve yeni cihazınızda kullanmak için her zaman yeni uygulamalar eklemek istediğinizi göz önünde bulundurarak, bu sorunla karşılaşmanız mümkündür. Aslında, zaten sorun yaşıyorsanız ve yeni Android cihazınızı tekrar hayata geçirmenin yollarını bulmaya çalıştığınız için bu içeriği okuyor olabilirsiniz. Google Pixel 2’nizde açılmayacak benzer bir sorunu gidermek isterseniz, bu sayfanın altındaki vurgulanan geçici çözümleri denemekten çekinmeyin. Sorunun hangi faktör tarafından nasıl tetiklendiği hakkında daha fazla bilgi edinmek ve sonunda altta yatan nedeni çözmek için okumaya devam edin.

Ancak devam etmeden önce, farklı bir soruna çözüm arıyorsanız, bu telefonla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Google Pixel 2 sorun giderme sayfamıza uğrayın. Sizinkine benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri veya geçici çözümleri kullanın. Hala daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bize ulaşmak için gönder’i tıklayın.

Olası nedenler

Çeşitli faktörler cihazın dönmesini engelleyebilir. Arızalı bir donanım nedeniyle veya hatalı çalışan bir uygulama veya yazılım hatası nedeniyle oluşabilir. İkinci faktörler suçlanıyorsa kendinizi bir şekilde şanslı sayın, çünkü servis için ekstra ödeme yapmak zorunda kalmadan bunu düzeltme şansınız daha yüksektir. Google Pixel 2’nizin açılmasını neyin önleyebileceğine dair bazı ipuçları vermek için, mobil cihazlardaki güç sorunlarının bağlı olduğu tüm olası faktörlerin bir özeti.

  Yazılım arızası. Mobil cihazlarda geçen bazı güç sorunları bir yazılım arızasına bağlanmıştır. Bu genellikle bir uygulama çöktüğünde veya hileli olduğunda oluşur. Aynı şey, cihazınıza bozuk bir içerik yüklendiğinde ve / veya çalıştırıldığında da olabilir. Başlıca yazılım güncellemeleri, özellikle bazı hatalarla birlikte geldiklerinde en yaygın tetikleyiciler arasında da bulunur. Özellikle cihazınız ilgili belirtileri göstermeye başlarsa veya yeni bir yazılım güncellemesi yükledikten sonra açılmazsa bunu temel neden olarak düşünün. Tüm bu faktörler yazılımla ilgilidir, bu nedenle bazı geçici çözümler ile düzeltilebilir. Çoğu insanın düşündüğü gibi, olası tetikleyiciler arasında kötü bir pil de düşünülebilir. Bununla birlikte, özellikle de sahip olduğunuz yeni bir cihaz olduğu için bunu durumunuzdaki olası nedenlerden hariç tutabilirsiniz. Piyasaya sunulmadan önce bir dizi kalite güvence testinden geçmiş olmalıdır. Telefon ıslanmadığı ve sıvı hasarı pili bozmadığı sürece. Aynı şey telefon düşürüldüğünde de olabilir ve ilgili bileşenlere fiziksel hasar verir. Ne yazık ki, donanımla ilgili sorunlar zaten çözüm olarak hizmet gerektirecektir.

Açılmayan Google Pixel 2’nizle başa çıkmak için olası çözümler ve geçici çözümler

Mümkün olduğunca yeni Pixel telefonunuzda verilen faktörlerden hangisinin soruna neden olduğunu anlamaya çalışın. Bunu yapmanın bir yolu, ilk belirtinin ne zaman meydana geldiğini veya cihazın istendiği gibi önyüklemeyi durdurduğunu hatırlamaktır. Bir uygulamayı yükledikten veya belirli bir içeriği indirdikten sonra ortaya çıkarsa, o uygulamanın veya içeriğin telefonunuzdan kaldırılması veya silinmesi büyük olasılıkla onu düzeltebilir. Sorunu gidermede daha fazla yardımcı olmak için, deneyebileceğiniz olası çözümlerin ve geçici çözümlerin bir özeti. Sorunun giderilip giderilmediğini belirlemek için her yöntemi tamamladıktan sonra cihazınızı test ettiğinizden emin olun. Gerekirse, bir sonraki uygulanabilir çözüme geçin.

Google Pixel 2’nizi yeniden başlamaya zorlayın.

Zorla yeniden başlatma veya yeniden başlatma, cihazın açılmamasına, siyah veya boş ekrana yapışmasına veya açılmasına rağmen hemen kapanmasına neden olan bir yazılım sorununun ortadan kaldırılmasına yardımcı olabilir. Telefonda depolanan verileri etkilemez, bu nedenle güvenlidir.

  Henüz yapmadıysanız, Google logosu ekranda görünene kadar Güç düğmesini en az 30 saniye basılı tutarak Pixel cihazınızda yeniden başlatmaya zorlayın.

Hala açılmıyorsa, şarj cihazına bağlayın, birkaç dakika şarj etmesini bekleyin ve ardından açmayı deneyin.

Güvenli Modda önyükleme yapın (mümkünse).

Cihazınız açılırsa Güvenli Modda yeniden başlatmayı deneyin. Bunu yapmak, cihazınızın açılmamasına neden olan olasılığı veya bir uygulamayı (muhtemelen en son indirme) göz ardı edecektir. İndirilen tüm uygulamalar Güvenli Mod’da geçici olarak devre dışı bırakılır, bu nedenle sorunun üçüncü taraf bir uygulamada izole edilip edilmediğini anlamanız daha kolay olacaktır.

  Google Pixel 2’nizi güvenli moda başlatmak için Güç düğmesini basılı tutun. Ekranınızdaki Güç Kapalı simgesine dokunun ve basılı tutun.

Ekranınızın altında Güvenli Mod etiketini gördüğünüzde, cihazınız güvenli modda başlatılır.

Cihazınız kapalıyken Google Pixel 2’nizi güvenli moda getirmeyi de deneyebilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Google logosu görünene kadar telefonunuzdaki Güç düğmesine basın. Animasyon başladığında, telefonunuzdaki Sesi Kısma düğmesini basılı tutun. Animasyon sona erene ve telefonunuz güvenli modda başlayıncaya kadar basılı tutun.

Yine, ekranın altında etiketi görürseniz zaten güvenli modda çalışıp çalışmadığını bileceksiniz.

Google Pixel 2’nizi güvenli modda başlatabileceğinizi varsayarsak, şarj cihazına bağlayın ve şüpheli uygulamaları silmeyi deneyin:

  Ana ekrandan, Uygulamalar Listesini görüntülemek için Ok simgesini (altta bulunur) yukarı kaydırın. Ayarlar-> Uygulamalar seçeneğine gidin ve uygun uygulamayı seçin. Sistem uygulamaları görünmüyorsa, Menü simgesine (sağ üstte bulunur)> Sistemi göster’e dokunun. Durmaya zorla’ya dokunun, Tamam’a dokunun. Depolama’ya dokunun. Bu seçenek, özellikle önceden yüklenmiş uygulamalar için bazı uygulamalar için geçerli olmayabilir. Bir uygulamayı sıfırlamak veya veri deposunu silmek uygulama içindeki kayıtlı bilgileri silebilir (örneğin, takvim etkinlikleri kaybolabilir).

Şüpheli uygulamaları güvenli modda teşhis edip kaldırdıktan sonra, cihazınızı yeniden başlatarak normal moda geri dönebilirsiniz.

Google Pixel 2’nizi bir bilgisayara bağlayın.

Aygıtınızı daha ayrıntılı bir şekilde gidermek için bir bilgisayar da kullanabilirsiniz. Denemek isterseniz, işte böyle yapılır:

  Kabloyu güç adaptöründen çıkarın. Bilgisayarınızın açık olduğundan ve bir güç kaynağına bağlı olduğundan emin olun. Google Pixel 2’nizi verilen USB kablosunu kullanarak bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlayın. 15 dakika kadar bekleyin. , kabloyu telefonunuzdan çıkarıp tekrar takın. 10 saniye içinde yapın. 1 dakika içinde bir pil simgesi görürseniz, telefonunuzun kapalı ve şarj olduğu anlamına gelir. Kırmızı ışık görürseniz, pilinizin tamamen boşalmış veya boşalmış olduğu anlamına gelir. yanıp sönen kırmızı ışık, cihazınızın açmak için yeterli güce sahip olmadığı anlamına gelir. telefonunuzu en az 30 dakika şarj edin. 30 dakika şarj ettikten sonra, Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun, ardından ekranınızda Yeniden başlat öğesine dokunun. .

Not: Ekranda Yeniden Başlat seçeneğini görmüyorsanız, cihaz yeniden başlatılana kadar Güç düğmesini yaklaşık 30 saniye daha basılı tutun. Hala açılmıyorsa, sonraki önerileri göz önünde bulundurun.

Diğer öneriler

  Şarj olması için daha fazla zaman verin. Telefonunuzu bir güç kaynağına bağlayın ve yaklaşık 30 dakika veya gerekirse bir saat kadar şarj olmasını bekleyin. Bazen, bir güç sorunu hakkında düşündüğünüz şey aslında cihazınızdaki bir şarj sorunudur. Bazı uygulamaların telefonun pilini o kadar hızlı tüketmesi de şarj cihazına bağlı olmadıkça açılmayabilir. Ayrıca şarj kablonuzu, adaptörünüzü ve elektrik prizinizi inceleyin ve her birinin çalıştığından emin olun.Android kurtarma / onarım araçlarını deneyin. Zaten seçenekleriniz tükendiyse ve Google Pixel 2’niz hala açılmıyorsa, şansınızı Android kurtarma / onarım araçlarıyla deneyebilirsiniz. Bu araçlardan herhangi birini çevrimiçi olarak indirebilirsiniz. Bu seçeneğe gitmek isterseniz, yorumları okuyun ve bilgisayarınızın ve Pixel cihazınızla uyumlu olduğundan emin olmak için minimum sistem gereksinimlerini kontrol ettiğinizden emin olun. Tercih ettiğiniz yazılımı bilgisayarınıza indirip yükledikten sonra, Android kurtarma ve / veya onarım işlemine devam etmek için ekrandaki talimatları izleyin. Google Pixel 2 hala garanti kapsamındaysanız, cihaz operatörünüzle iletişim kurmalı, sorunu artırmalı ve / veya garanti için uygun olmalıdır (yine de uygunsa). İlk önce bunu yapmayı düşünün, özellikle yeni cihazınızı aldıysanız ve daha sonra ne kadar denediğinize bakılmaksızın gücün açık olmadığını öğrendiniz. Ayrıca, sorunu gidermeyle ilgili daha fazla yardım için Google Destek ile iletişim kurma seçeneğiniz de vardır.

Donanım değerlendirmesi ve / veya gerekirse onarımı için cihazınızı bir teknisyene götürün. Cihazınız artık garanti kapsamında değilse ve soruna bir donanım hasarının neden olduğundan şüpheleniyorsanız bu seçeneği göz önünde bulundurun.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.