Google Pixel 2 ekranı siyah kalıyor ve açılmıyorsa ne yapmalısınız [sorun giderme kılavuzu]

Telefonlarının ekranı karardığında ve yanıt vermediğinde ne yapacağını merak eden çok sayıda # GooglePixel2 kullanıcısı var. Bugünün makalesinde, bu senaryo için sorun giderme adımlarını ve çözümlerini getiriyoruz.

Devam etmeden önce, #Android sorununuza yönelik çözümler arıyorsanız, bu sayfanın altındaki bağlantıyı kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Sorununuzu açıklarken, lütfen ilgili bir çözümü kolayca bulabilmemiz için olabildiğince ayrıntılı olun. Yapabilecekleriniz varsa, lütfen bize nereden başlayacağınıza dair bir fikir vereceğiniz kesin hata mesajlarını ekleyin. Bize e-posta göndermeden önce bazı sorun giderme adımlarını zaten denediyseniz, bunları yanıtladığımızdan emin olun.

içindekiler

 • Sorun # 1: Google Pixel 2 ekranı siyah kalıyor ve açılmıyorsa ne yapmalısınız?
   • Zorla yeniden başlat
   • Şarj kablosu ve / veya adaptörü arızalı
   • Şarj portu fonksiyonel değil
   • Kırık ekran montajı
   • Üçüncü taraf uygulaması
   • Pixel 2'nizi bir bilgisayar kullanarak şarj edin
   • Android bozuk olabilir
   • Donanım arızası
  • Sorun # 2: Islak Google Pixel 2'deki fotoğraflar nasıl kurtarılır?
  • Bizimle meşgul

  Sorun # 1: Google Pixel 2 ekranı siyah kalıyor ve açılmıyorsa ne yapmalısınız?

  Ben piksel 2 ile çok mutsuzum. Bazen şarj etmek için kapattıktan sonra bir süre için geri gelmeyecek. Kocam yandaki iki düğmeyle bir şey yaptı ve onu tekrar kapatmaya çalışıyorum, böylece kapatmayı yerine zaman zaman yeniden başlatacağım.

  Bu sabah yeniden başlatmak zorunda kaldım, bu yüzden yeniden başlatma düğmesine bastım ve hiçbir zaman geri gelmedi. Bu çılgınca! Bu telefon için 400 dolar ödedim ve henüz bir yıl bile almadım. Dışarı çıkıp yeni bir telefon alabilmek için fazladan param olduğu gibi değil. Bunu elde etmek için kurtardım ve kurtardım. Beni ara diyebilirim ama yapamazsın, lütfen birisinin e-posta adresi geri dönmesini rica ederim. Bu çılgınlıktır ve google'da sizden daha fazla para kazanmanızı sağlayacak birileri bulabiliriz. Telefonum hakkında bir şeyler yapabilmelisin. Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim ve en kısa zamanda ASAP'tan haber almayı umuyorum.

  Çözüm: Pixel cihazınızın artık açılmasının bir dizi olası nedeni vardır. Bu nedenlerden bazıları, tamir edebilmek için diğerlerine göre düzeltilebilir. Bu olası nedenlerin her birini ve onlar hakkında yapabileceğiniz şeyleri görelim.

  Zorla yeniden başlat

  Sorunun olası nedenlerini ele almadan önce, zorunlu bir yeniden başlatmanın ardından telefonu yeniden açıp açamayacağınızı deneyin. Bu genellikle işletim sisteminin donmuş olduğu durumlarda veya cihaz açıkken yanıt vermeyen durumlarda etkilidir.

  Pixel 2'nizi yeniden başlatmak için:

  1. Güç düğmesini en az 30 saniye veya Google logosu görünene kadar basılı tutun.
  2. Google logosu göründüğünde, düğmeyi serbest bırakın.

  Şarj kablosu ve / veya adaptörü arızalı

  Bu, bir akıllı telefonun neden ücretlendirilse bile açılmamasının yaygın nedenlerinden biridir. Başka bir resmi şarj kablosu ve adaptör setiniz varsa, Pixel'inizi bunları kullanarak şarj etmeyi deneyin ve ne olduğunu görün.

  Şarj portu fonksiyonel değil

  Sizinki gibi bir sorunun yaygın bir nedeni de kötü şarj limanıdır. Dikkatsiz kullanıcılar bazen yanlış şarj kablosu kullanarak bağlantı noktasındaki metal konektörlere zarar verir veya kabloyu takılıyken kabloyu yanlara doğru hareket ettirir. Eğer mümkünse, herhangi bir açık fiziksel hasar olup olmadığını anlamak için bağlantı noktasını incelemek için bir büyütme aracı kullanın. bükülmüş pim.

  Kir veya cep tiftiği bazen bağlantı noktasında birikebilir, bu da daha sonra şarj kablosunu etkileyebilir. Bağlantı noktası incelendiğinde kirliyse, temizlemek için bir kutu basınçlı hava kullanarak deneyin. Metal konektörlere zarar vermemek için herhangi bir şey yapmayın.

  Kırık ekran montajı

  Pixel 2'niz tamamen ölmediyse ve hala LED ışığı, sesler veya titreşimler gibi işaretler gösteriyorsa, sorun büyük olasılıkla ekrandır. Birçok kullanıcı, No Power sorunu için hatalı bir Ekran sorunu tespit etme eğilimindedir. Telefonunuz ses çıkarır, titreşir veya zaman zaman LED yanıp sönerse, sorun yalnızca ekrana izole olabilir. Bu genellikle telefonu düşürdükten sonra veya suya maruz kaldıktan sonra olur. Telefonunuzun ekranı siyah kalıyor ancak tamamen ölmemiş olsa da, aşağıdaki diğer sorun giderme işlemlerini atlayıp yerine Google'a onarım için göndermelisiniz.

  Üçüncü taraf uygulaması

  Nadiren de olsa, bir üçüncü taraf uygulamasının yeniden başlatıldığında Android'e müdahale etme şansını tamamen ortadan kaldıramayız. Durumun böyle olup olmadığını görmek için telefonu güvenli modda yeniden başlatmak istersiniz. İşte nasıl:

  1. Google logosu görünene kadar Güç düğmesine basın.
  2. Animasyonun tetiklendiğini gördüğünüzde, cihazınızdaki Sesi Kısma düğmesini basılı tutun.
  3. Ekranın alt kısmında Güvenli Mod etiketi görünene kadar Ses düğmesini basılı tutun.

  Tüm üçüncü taraf uygulamaları güvenli modda geçici olarak devre dışı bırakılmıştır. Dolayısıyla, telefonunuzu güvenli modda başarılı bir şekilde önyükleyebiliyorsanız, bu, indirdiğiniz uygulamanızdan birinin sorununun arkasında olduğu anlamına gelir. Uygulamalarınızın hangilerinin soruna neden olduğunu belirlemek için, telefonu tekrar güvenli modda başlatmanız ve şu adımları uygulamanız gerekir:

  1. Güvenli moda önyükleme yapın.
  2. Sorunu kontrol et.
  3. Bir üçüncü taraf uygulamasının sorumlu olduğunu onayladıktan sonra uygulamaları tek tek kaldırmaya başlayabilirsiniz. Eklediğiniz en yakın olanlarla başlamanızı öneririz.
  4. Tek bir uygulamayı kaldırdıktan sonra, telefonu normal moda sıfırlayın ve sorunu kontrol edin.
  5. Cihazınız hala sorunluysa, suçluyu anlayana kadar 1-4 arasındaki adımları tekrarlayın.

  Pixel 2'nizi bir bilgisayar kullanarak şarj edin

  Kullanabileceğiniz bir bilgisayarınız varsa, cihazınızı gidermek için bunu kullanabilirsiniz. Bilgisayar Google Pixel 2 XL'nizi tanıyabiliyor ve iletişim kurabiliyorsa, telefonunuzun hala canlı olduğu ve muhtemelen siyah ekranda takıldığı anlamına gelir. İşte böyle yapıldı:

  1. Kabloyu güç adaptöründen çıkarın.
  2. Bilgisayarınızın açık ve bir güç kaynağına bağlı olduğunu kontrol edin.
  3. Ürünle birlikte verilen USB kablosunu kullanarak Google Pixel 2 XL'nizi bilgisayarınızın USB bağlantı noktasına bağlayın.
  4. Yaklaşık 15 dakika bekleyin.
  5. Geçen süreden sonra, kabloyu çıkarın ve yeniden bağlayın. 10 saniye içinde yap.
  6. 1 dakika içinde bir pil simgesi görürseniz, telefonunuz kapalı ve şarj oluyor demektir.
  7. Kırmızı bir ışık görürseniz, pilinizin tamamen boşaldığı veya boşaldığı anlamına gelir.
  8. Yanıp sönen kırmızı bir ışık görürseniz, cihazınızın açılması için yeterli güce sahip olmadığı anlamına gelir.
  9. Telefonunuzun en az 30 dakika şarj olmasına izin verin.
  10. 30 dakika şarj edildikten sonra, Güç düğmesine birkaç saniye basın ve basılı tutun, ardından ekranınızda Yeniden Başlat öğesine dokunun.

  Android bozuk olabilir

  Android birkaç nedenden ötürü bozulabilir. Telefonunuzun tam geçmişine sahip değiliz. Bu nedenle, şu anda sorunun tam olarak nedenini tam olarak belirleyemiyoruz. İşletim sisteminin bir hatayla karşılaşıp karşılaşmadığını görmek ve önyükleme yapmamak için, bunu fabrika ayarlarına sıfırlayabilmeniz için Kurtarma Moduna ön yüklemeyi deneyin. Telefonun açık olduğunu göstermesi durumunda bu çözümü deneyin. Eğer herhangi bir LED ışığı yoksa, ses çıkarmıyorsa veya titreşmiyorsa, aşağıdaki adımları uygulayarak zaman kaybetmeyin.

  1. Telefonun kapalı olduğundan emin olun. Normalde kapatamazsanız, pil boşalana kadar bekleyin. Ardından, devam etmeden önce telefonu 30 dakika şarj edin. Bu durumda Kurtarma Moduna erişemeyeceğiniz için telefonu açmaya çalışmayın.
  2. Önyükleyici modu görününceye kadar Güç ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun ve bırakın. Üstte Start etiketli bir Android bot görüntüsü ile temsil edilir.
  3. Kurtarma modunu seçmek için Sesi Kısma düğmesine basın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Bunu yaptıktan sonra, telefonunuz anlık olarak Google başlangıç ​​ekranını yanıp sönecek ve ardından Kurtarma Modunda yeniden başlayacaktır.
  4. Altında bir Komut Etiketi bulunmayan kırmızı bir üçgenin içinde bir ünlem işaretiyle Android bot görüntüsünü gördüğünüzde, Güç düğmesini basılı tutun.
  5. Sesi Yükselt düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini serbest bırakın.
  6. Android Kurtarma ekranından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğini seçmek için Ses düğmesini kullanın.
  7. Onaylamak için Evet'i seçin.
  8. Fabrika verilerine sıfırlama işlemi bitene kadar bekleyin.
  9. Şimdi Sistemi Yeniden Başlat'ı seçin.

  Donanım arızası

  Pixel 2'niz Kurtarma Moduna önyükleme yapmıyorsa veya fabrika ayarlarına sıfırlandıktan sonra hiçbir şey olmuyorsa, sorun düzeyinizde düzeltilemez. Bu durumda, bir profesyonelin sorunu çözmesine izin vermelisiniz. Telefonu Google'a göndererek onarabilirler.

  Sorun # 2: Islak Google Pixel 2'deki fotoğraflar nasıl kurtarılır?

  Çözülecek sorun. Fotoğrafları kurtar. Telefon için açma – büyük olasılıkla değil. Bu telefonu yumuşak sıfırlama için açmanın yolu yok. suya telefon düştü. Hemen kapatılmadı. sonra aşağı doğru yaklaşık 2 hafta boyunca pirinç paketlenmiş. USB'ye şarj cihazına takıldığında, şarj simgesi ekranda görüntüleniyor, şarj belirtisi yok, sonra sönüyor. Geri dönmez. Dokunmatik ekranın üzerindeki yeşil ışık (kamera merceği olduğu varsayılmıştır). Telefon kurtarma için imha edilebilir. Telefonda, fotoğrafları saklayan ve kaldırılabilen, daha sonra erişilebilen bir cihaz olduğunu varsayalım.

  Çözüm: Telefonunuzun mantıksal kartı büyük olasılıkla kızartılmıştır, bu yüzden erişim dosyası kurtarma mümkün olmayabilir. Evet, her akıllı telefonun yazılımı ve verileri saklayan bir dahili depolama aygıtı vardır, ancak bunlara erişmek için iyi bir çalışma sistemi gerektirir. Hafızayı anakarttan ayıramaz ve ikinci bir cihazın o çipteki içeriği okumasına izin veremezsiniz. Son kullanıcılar için böyle bir teknoloji mevcut değildir. Bazı gelişmiş kanun uygulayıcı kurumlar bu tür adli kabiliyetlere sahip olabilirler, ancak veriyi çıkarmaya yarayan araçlar (çipin kendisinin sudan zarar görmediği varsayılarak), tescillidir ve tüketiciler için mevcut değildir.

  Kurtarmaya çalıştığınız veriler çok değerliyse, veri kurtarma konusunda uzmanlaşmış şirketleri arayabilirsiniz. Telefonunuzdan bir şeyler kurtarabilecekleri bir şansın olup olmadığını size söyleyebilmeli.

   

  Bizimle meşgul

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.

  Cihazınızla ilgili bir sorunla karşılaşan kullanıcılardan iseniz, bize bildirin. Android ile ilgili sorunlar için ücretsiz çözümler sunuyoruz. Bu nedenle, Android cihazınızla ilgili bir sorununuz varsa, bu bağlantıdaki kısa anketi doldurmanız yeterlidir. Yanıtlarımızı bir sonraki yayınlarda yayınlamaya çalışacağız. Hızlı bir yanıt vermeyi garanti edemeyiz. Bu nedenle, sorununuzun zamana duyarlı olması durumunda, lütfen sorununuzu çözmek için başka bir yol bulun.

  Bu gönderiyi yararlı bulursanız, lütfen arkadaşlarınıza kelimelerinizi yayarak bize yardımcı olun. TheDroidGuy'un sosyal ağ varlığına sahip olmasının yanı sıra, Facebook ve Google+ sayfalarımızda topluluğumuzla etkileşim kurmak isteyebilirsiniz.