Google Pixel 2 İpuçları Ve Püf Noktaları

Google Pixel 2 giderek daha popüler hale geliyor. Zarif işlevsellikten Pixel Launcher'a kadar, Google Pixel 2'nin sunabileceği çok şey var. Serin, modaya uygun ve sofistike ve bazıları için, bir tane almak için yüzlerce dolar ödemek için ana sebebi. Şık görünümüne benzer şekilde, Pixel 2'deki Android diğer yeni ve güçlü telefonlarda olduğu gibi etkili ve özelleştirilebilir. Piksel 2, küçük bükülmeler ve revizyonlar ile her türlü özellik ile donatılmıştır. Aşağıda, telefonunuzdan en iyi şekilde yararlanabilmeniz için birkaç Google Pixel 2 ipucu ve püf noktası verilmiştir.

Ayrıca oku – Google Pixel 2'nin En İyi Özellikleri

Google Pixel 2 İpuçları

Fotoğraf depolama

Google Fotoğraflar'da 2020'ye kadar sınırsız bulut fotoğraf depolama alanında istediğiniz kadar orijinal çözünürlükte fotoğraf kaydedebilirsiniz. 2020'nin sonunda, Google fotoğrafları 'yüksek kaliteli' çözünürlüğe indirir. Google Pixel ayrıca, telefonunuzdaki depolama kapasitesini kaydeden yeni Android Oreo ayarına sahiptir. Fotoğrafları ve videoları Google Fotoğraflar bulut hesabınıza aktarıldıktan sonra otomatik olarak silmenizi sağlar.

Masaüstü Özelleştirme

Telefonunuzun ana ekranını açın, ardından herhangi bir simge olmadan boş bir noktaya dokunun ve basılı tutun. Bu sırada üç seçenek görünecektir – duvar kağıdını değiştirin, widget'ları ve masaüstü ayarlarını ekleyin. İlk ikisi hiç şüphesiz faydalıdır ve üçüncü kişi Google uygulamalarını kapatmanıza ve başka değişiklikler yapmanıza olanak tanır.

Gece lambası

Gece geç saatlerde telefonunuzu çalışırken telefonun mavi ışığından rahatsızsanız, 'Ayarlar'a gidip' Ekran'ı seçip 'Gece Işığı'nı seçin. Burada ışığı açabilir veya kapatabilir, ışığın yoğunluğunu ayarlayabilir veya günün belirli saatlerinde otomatik olarak açılmasını sağlayabilirsiniz.

Karanlık tema

İsterseniz herhangi bir karanlık duvar kağıdını seçebilir ve uygulama çekmeceniz ile kısayollar temayı eşleştirmek için karanlığa dönüşür.

Şimdi OynamaMüzik Tanıma Özelliği

Bu özellik, cihaza yakın olan şarkıyı veya melodiyi tanır ve ekranın altındaki şarkının ve sanatçının adını gösterir ve ayrıca çevrimdışı çalışır. Google Asistan'ı değiştirin – Google Pixel 2, Google Asistan ile donatılmış olarak gelir ve bu uygulamayı cihazın yan tarafındaki bir tuşla başlatabilir veya Ana Sayfa düğmesine uzunca basabilirsiniz. İsterseniz asistanı, özellikle Cortana'yı da değiştirebilirsiniz.

Google Pixel 2 Hileleri

Google Lens

Google Lens, fotoğraflarınızdaki şeylerle ilgili ayrıntıları gösterir. Fotoğraflar uygulamasında bir fotoğraf açmanız ve fotoğraftaki nesneler hakkındaki bilgileri görmek için Google objektif logosuna dokunmanız yeterlidir.

Hareket Fotoğrafları Özelliği

Hareket halindeki bir şeyin fotoğrafını çekerken, Pixel 2 kameranız da kısa bir video kaydeder. Videoyu görmek istiyorsanız, fotoğrafı açıp fotoğraf veya Hareketli fotoğraf olarak kaydedebilirsiniz. Ancak bundan sonra videoyu kaybedersiniz. Bu özelliği açmak veya kapatmak için, kamera uygulamasının ekranının üst kısmında bulunan Hareket düğmesine dokunmanız gerekir.

Android Oreo Easter Egg ile oyna

Bu, ekranın her yerinde hareket edebileceğiniz tuhaf bir ahtapot şekilli şey. Özel bir işlevi yoktur, ancak ona erişmek istiyorsanız, 'Ayarlar'a gidin ve' Telefon hakkında 'seçeneğini seçin. Bundan sonra, Oreo ekranına dönene kadar sürekli Android formuna dokunun. Ardından 'O' şekilli sembol üzerine birkaç kez dokunun, basılı tutun ve Ahtapot ile suya batırılırsınız.

Google Haritalarınızı Float

Google Pixel 2'de, Google Haritalar size hareketli navigasyon haritası sağlayabilir. Bu, haritadan yürüme yollarını izlerken sosyal medya hesabınıza göz atabileceğiniz anlamına gelir. Zaman kazandıracak ve haritayı görmek için uygulamaları değiştirmenize gerek kalmayacaktır. Tek yapmanız gereken Google Haritalar'da yön bulma sürecinize başlamak ve ardından ana ekran düğmesine basmanız ve Haritalar'ınızın ekranda istediğiniz herhangi bir yere konumlandırabilen hareketli bir işletim penceresine dönüşmesidir.

Geliştirici Ayarlarına Erişin

Geliştirici ayarlarını etkinleştirmek için ana menüde 'Ayarlar'a gidin, ardından' Telefon Hakkında'yı seçin, ardından ekranı aşağı doğru kaydırın ve Yapı numarası üzerine sürekli olarak dokunun. Birkaç musluktan sonra geliştirici ayarlarının kilidini açabileceksiniz.

Takviminizi ve Seyahat Bilgilerinizi Ana Ekranınızın Üstünde Alın

Google Pixel 2, 'Bir Bakışta' yeni bir özellik ile donatılmıştır. Bu özellik, takvim girişlerinizi ve Google ile ilgili ayrıntıları ana ekranınızın üst kısmına taşımanıza olanak tanır. Böylece, bunlara kolayca erişebilirsiniz. Ana ekranınızdaki duvar kağıdını basılı tutun ve ardından 'Ana Ekran Ayarları'na dokunun. Orada istediğiniz bilgileri açma seçeneğini göreceksiniz.

Ayrıca okuyun – Ortak Google Piksel Sorunları Ve Onları Nasıl Düzeltirim