Google Pixel 2 Kablosuz sorunları nasıl düzeltilir?

Google telefonlar, Android Oreo'dan yararlanan ilk akıllı telefonlar. Son lansmanları arasında birçok kullanışlı özelliğe sahip son teknoloji bir telefon olan Pixel 2 bulunuyor. Telefonun geri bildirimi iyi olsa da, kullanıcıların Wi-Fi kullanırken karşılaştıkları bazı genel sorunlar var. Google Pixel 2 Kablosuz sorunlarını nasıl düzeltebileceğinizi öğrenin.

Ayrıca oku – Google Pixel 2 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Düzeltilir

Google Pixel 2 Wi-Fi sorunlarını gidermek için Potansiyel Çözümler

 1. Pixel 2'nizin ve diğer uygulamaların yazılımının güncel olduğundan emin olun.
 2. Yönlendiricinin ürün yazılımı da önemli bir rol oynar ve güncel değilse, bağlantı sırasında sorunla karşılaşabilirsiniz.
 3. Wi-Fi'nizi kolayca değiştirin. Birçok kullanıcı, bu basit adımı izlediklerinde Wi-Fi'lerinin mükemmel bir şekilde çalıştığını söylemişlerdir.
 4. Google Pixel 2 Wi-Fi sorunlarını düzeltmek için Pixel 2 akıllı telefonunuzu ve yönlendiricinizi yaklaşık 20 saniye kapatmayı deneyebilir ve ardından tekrar açabilir ve ardından sorunun çözülüp çözülmediğini görmek için Wi-Fi bağlantısını bağlayabilirsiniz.
 5. Telefonunuzun MAC adresini kontrol edin ve yönlendiricinizin Mac filtresinde izinli olup olmadığını kontrol edin. Telefonunuzun MAC adresini kontrol etmek için Wi-Fi> Ayarlar> Gelişmiş seçeneğine gidin ve cihazınızın MAC adresini not edin.
 6. Güç Tasarrufu modunu etkinleştirdiyseniz Ayarlar'a bakın. Açıksa, Wi-Fi'niz bu modda çalışmayacağı için onu kapatır.
 7. Başka bir çözüm, Wi-Fi bağlantınızı unutmak ve ardından ayrıntıları en baştan yeniden girmek olabilir. Ayarlar> Wi-Fi'ye gidin ve unutmak istediğiniz bağlantıya uzun basın ve ardından “Unut” u seçin. Bundan sonra bilgilerinizi girin ve Wi-Fi kullanmayı deneyin.
 8. Bazen kanal oldukça kalabalıktır ve bu yüzden Wi-Fi'niz size sorun yaratıyor olabilir. Wi-Fi Analyzer uygulamasını Google Play Store'dan indirebilir ve kullandığınız kanalı kontrol edebilirsiniz. Kanalınızın aşırı kalabalık olma olasılığı vardır, bu nedenle Kablosuz bağlantınız gerektiği gibi çalışmıyor. Farklı bir kanala geçmeyi deneyin.

Yukarıdaki düzeltmelerin hiçbiri işe yaramazsa, Uygulama Önbelleği ve Sistem Önbelleği'ni son çözümler olarak temizlemeyi deneyebilirsiniz.

Uygulama Önbelleğini Temizle

Kullanıcı adı, şifreler diğer geçici verilerle birlikte uygulamada saklanır. Bu durumda, Google Pixel 2 Wi-Fi sorunlarını gidermek için uygulama önbelleğini temizlemeniz gerekir. Uygulama önbelleğini temizlemek için talimatları izleyin:

 • Ayarlar> Depolama> Önbelleğe Alınmış Verileri Seçin ve tüm uygulama önbelleğini bir seferde temizleyin.

Sistem önbelleğini temizle

Wi-Fi ile sorun hala devam ederse, sistem önbelleğini temizlemeyi deneyebilirsiniz.

 • Telefonunuzu kapatın
 • Telefon titreşene kadar Güç düğmesine ve Sesi Kısma düğmesine birlikte basılı tutun
 • Android kurtarma ekranını görebileceksiniz
 • Sesi Kısma düğmesini kullanarak, Kurtarma Moduna gelene kadar aşağı inin
 • Seçeneği seçmek için Güç Düğmesine basın ve telefon Kurtarma Modunda başlayacaktır.
 • Wipe Cache Partition öğesini kaydırmak ve bulmak için Sesi Yükselt ve Azalt düğmelerini kullanın ve seçeneği belirlemek için Güç düğmesini kullanın.
 • Sistem, Güç düğmesini kullanarak Evet olarak seçmeniz gereken bir onay mesajı isteyecektir.
 • Sistem önbelleğini temizleme işlemi yaklaşık 5 dakika sürecektir.
 • Bir kez daha Sistemi Yeniden Başlat seçeneğine gitmek için Ses düğmelerini kullanın ve Güç düğmesiyle seçin.

Yukarıdaki çözümler Google Pixel 2 Wi-Fi sorunlarını çözmenize yardımcı olacaktır.

Ayrıca oku – Google Pixel 2 İpuçları Ve Püf Noktaları