Google Pixel 2 Nasıl Sesler Arama Sırasında Tıklanma

Google Pixel 2 kullanıcıları sesli arama yaparken tuhaf bir sorunla karşı karşıya. Arama yaparken Pixel 2 kullanıcısı tarafından duyulabilecek bir tıklama sesi var. Bu ses, aramanın yapılmakta olan kişinin telefonu seçmesinden önce bile duyulabilir. Tıklama sesi, Piksel 2'nin kulaklığından gelir. Ayrıca, çağrı bağlandığında ve bir konuşma gerçekleştiğinde ve ses ekranın altına taşınırsa, ses hala üstten gelir. Kullanıcılar bunu bir uğultu sesi olarak tanımladılar. Arama sırasında Google Pixel 2'yi tıklayarak sesi düzeltmek için yapmanız gereken şey.

Ayrıca bakınız: Google Pixel 2 GPS Sorunlarını Düzeltme

Google Pixel 2'yi Düzeltmek İçin Olası Yollar Arama Sırasında Sesin Tıklanması

Google'ı Kurtarma

Google bu hatayı kabul etti ve bir topluluk yöneticisi Google adına Pixel Kullanıcı Topluluğu Forumu'nda bir ileti gönderdi. Ekim ayında, şirketin yakında bu uğultu veya uğultu sorununun el cihazından kaldırılmasına yardımcı olacak bir yazılım güncellemesi yayınlayacağını belirtti.

Google'ın bir güncelleme gelmesini beklerken, Google Pixel 2'nin arama sırasında sesi tıklatması için alternatif bir düzeltme var.

NFC'yi devre dışı bırak

Bir tıklama sesi, bazı RF müdahalesini gösterir ve NFC veya Bluetooth yüzünden olabilir. Ancak, Bluetooth'u kapatmak, işleri daha iyi yapmakla kalmaz, NFC'nin devre dışı bırakılmasını sağlar.

NFC'yi kapatın ve tıklama sesi anında kaybolur. İşte adımlar:

  • Ayarlar> Bağlı Cihazlar> NFC anahtarına gidin ve KAPALI konumuna getirin.

Şimdilik, bu tıklama gürültüsünden kurtulmak için kullanabileceğiniz tek bir çözümdür. Ancak, cihazlarınızı bağlamak için NFC'ye ihtiyaç duyduğunuzu da biliyoruz, bu da kalıcı bir şey değil. Google'ın kullanıcılarına vaat ettiği bir yazılım güncellemesi, kalıcı bir çözüm elde etmenin tek yoludur.

Ayrıca bakınız: Google Pixel 2XL Ekran Sorunlarını Düzeltme