Google Pixel 2 Performans Sorunlarını Düzeltme

Google'ın Pixel 2XL, bazı harika özelliklerle yüklü olan son teknoloji ürünü bir telefon. Telefonunuzu Android Oreo 8.0 ile birlikte kutudan çıkarın. Sadece birkaç ay önce başlatılan telefon, 4GB RAM ile Snapdragon 835 üzerinde çalışıyor. Bu kadar güçlü bir işlemci ile telefonun kusursuz çalışmasını bekleyebilirsiniz. Bununla birlikte, Pixel 2XL'in performansı ile ilgili sorunlarla karşılaşan bazı kullanıcılar var. Google Pixel 2 performans sorunlarını nasıl düzeltebileceğimize bir göz atalım.

Ayrıca okuyun – Google Pixel 2 ve Pixel 2XL'yi Fabrikaya Sıfırlama

Google Pixel 2 Performans Sorunlarını Düzeltin

Bir akıllı telefon çok yakında yavaşlamayacak. Ancak, uygulamaların ve oyunların sevgilisiyseniz, telefonunuzun şansının düşme olasılığı vardır. Yine de, bu önlenemez bir şey değildir. Birkaç puan aklınızda tutarsanız, telefonunuzun performansını artırabilirsiniz.

 • Her zaman arka planda çalışan uygulamaların sayısını kontrol edin. Sadece enerjiyi değil, interneti de tüketecekler.
 • Gün içerisinde olağandışı bir pil boşalmasına neden olan belirli bir uygulama olduğu olasılığı vardır. Enerji tüketen bir uygulama varsa Pil ayarlarınızı kontrol edin.
 • Cihazınızın Google Pixel 2 performans sorunlarını düzeltmenin bir diğer yolu, telefonunuzu kullanılmayan uygulamalar için kontrol etmektir. Birkaç uygulama yüklediniz ve çoğu zaman çoğu zaman unutuldu. Bu uygulamalar yer ve pil kullanır. Bu tür uygulamaları kaldırmak, cihazınızın performansını artırabilir.
 • Telefonunuzun saklanmasını kontrol edin. Depolama alanınız% 90'dan fazlaysa, karşı karşıya kaldığınız performans sorununu iyileştirmek için biraz alan temizlemeyi düşünmelisiniz.
 • Her uygulamanın kendi önbelleği vardır ve bu arttığında sistem gecikmeleri veya donmuş ekranlarla karşılaşabilirsiniz. Bu yöntemi uygulayarak uygulamaların önbelleğini temizleyebilirsiniz.

Ayarlar> Uygulamalar ve Bildirimler> Uygulama bilgisi> Tüm sistem uygulamalarına bakın> Uygulamayı tıklayın> Depolama> Önbelleği Temizle

Önbellek bölümünün temizlenmesi ayrıca Google Pixel 2 Performans Sorunlarının iyileştirilmesine yardımcı olur.

 1. Cihazı kapat
 2. Telefon titreşene kadar Güç ve Sesi Kısma düğmelerini basılı tutun
 3. Telefonunuz Android logosunu gösterecek
 4. Kırmızı yazılan Kurtarma Modunu görene kadar Ses Seviyesi Düğmesine basın
 5. Güç düğmesini kullanın ve kurtarma modunda yeniden başlatın
 6. Önbellek Bölümünü Sil seçeneğini vurgulamak için Ses düğmelerini kullanın ve seçmek için Güç düğmesini kullanın.
 7. İşlemi onaylamalısınız, Evet'i seçmek için Ses düğmelerini bir kez daha kullanın ve onaylamak için Güç düğmesini bir kez daha kullanın.
 8. Önbellek bölümünün temizlenmesi işlemi biraz zaman alacaktır.
 9. Bir kez daha Ses düğmelerini kullanın ve Sistemi Şimdi Yeniden Başlat seçeneğine ilerleyin ve Güç düğmesini kullanarak onaylayın.

Telefonunuzun önbellek bölümünün temizlenmesi, daha hızlı hale getirecek ve hatalar ve sorunları da ortadan kaldıracaktır.

 

Ayrıca oku – Google Pixel 2 XL Bluetooth Sorunlarını Düzeltme