Google Pixel 2 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır

Qualcomm'un Snapdragon 835 işlemcili bir 4GB RAM ile çalışan ve 64/128 GB depolama alanı sunan Google'ın Pixel 2 akıllı telefonu, dikkat çeken bir çok özelliği olan son teknoloji ürünü güçlü bir telefon. Hızlı işlemci, yüksek pil tüketimi ile sonuçlanır ve kullanıcılar Pixel 2 cep telefonlarının pil ömrü ile ilgili sorunlarla karşılaşıyor gibi görünmektedir. Her soruna bir çözüm var ve pil ömrü problemini çözebileceğiniz bazı kolay olanlar var. Google Pixel 2 pil ömrü sorunlarını nasıl düzeltebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Ayrıca Bakınız: Google Pixel 2 ipuçları ve püf noktaları

Google Pixel 2 Pil Ömrü Sorunları Nasıl Onarılır

Parlaklığı azalt

Başlamak için muhtemelen Pixel 2 ekranınızın parlaklığı maksimum değerine sahip değilse çok yüksek tutulur. Parlaklığı% 40'a getirin veya biraz enerji tasarrufu için otomatik seçin.

Isıtmalı bir akıllı telefon bataryayı boşaltır

Sıcak veya ısıtılmış bir cihaz da şarjı üzerinde kaybedecek. Cihazınız için olmayan ve kalitesiz olan bir kılıf kullanmak da telefonunuzun ısınmasına neden olur. Telefonunuzu doğrudan güneş ışığı altında tutmayın. Sürekli olarak oyun oynamak veya video oynatmak da ısınmasına neden olabilir. Uygulamayı veya videoyu bir süre soğuyana kadar duraklatmanız ve ardından etkinliğinize devam etmeniz gerekir. Bu, pil şarjının daha uzun bir süre korunmasını sağlar.

Kullanılmayan Uygulamalar Kaldırılmalı

Kullanıp kullanmayacağınızı, uygulamaların enerji tüketmeye devam edeceğini unutmayın. Birçok uygulamayı indirmeye eğilimliyiz, ancak yakında bunları ele geçirip farklı bir şeye geçiyoruz. Kullanılmayan uygulamalar pil ömrüne zarar verme eğilimindedir. Kullanmadığınızları kaldırın ve ardından kontrol edin, telefonunuzun pil ömrü kesinlikle artacaktır.

Canlı Duvar Kağıtlarını Kullanmaktan Kaçının

Hepimiz ekranımızdaki küçük hareketleri severiz, ancak Canlı duvar kağıtları pil ömrünü uzatır. Statik duvar kağıtları pil ömrünüzü korur ve Google Pixel 2 pil ömrü sorunlarını çözmenize yardımcı olur.

Hangi Uygulamanın Pil Ömrünü Boşalttığını Kontrol Edin

Piksel 2, 'Doze' olarak bilinen bir pil tasarrufu işlevini kullanır. Bu özellik, tüm uygulamaları ve sistemle birlikte, telefon boştayken pili korumanıza yardımcı olan düşük güç durumunda çalışır. Çoğu durumda, uygulamalar uygulamaları uyurken uygulamaları yönetebilir ve bildirim gönderebilir. Bununla birlikte, bazı kötü kodlanmış uygulamalar sistemi uyandırmaya ve böylece pilinizi tüketmeye eğilimlidir. Hatalı bir uygulama sisteminizde kolayca bulunabilir:

  • Ayarlar> Pil> Son şarjdan beri kullan ve bunun altında belirtilen uygulamaları kontrol et.

Çoğunlukla bunun altında ne bulacaksınız, yaygın olan Android OS, ekran, sesli aramalar veya Bluetooth. Çok az kullanılan, ancak kullanım yüzdesi daha yüksek olan bir uygulama bulabileceğiniz şansınız var. Telefonunuzun performansını artırmak için bu tür uygulamaları kaldırın.

Ekran Uyku Zamanını Azalt

Google, varsayılan olarak 1 dakika sonra Pixel 2'yi uyku moduna geçirdi. Uyku zaman sınırını düşürmek de bir pil tasarrufu.

  • Ayarlar> Ekran> Ekran Ayarları> Uyku – saatine gidin, saati ayarlayın, 15 saniyeye ayarlayabilirsiniz, bu da oldukça iyi bir zaman sınırıdır. Ayarlarınızdaki küçük bir değişiklik, Google Pixel 2 pil ömrü sorunlarını çözmenize yardımcı olabilir.

Pil Tasarrufu Özelliği Çok Yardımcı Olabilir

Bir geçiş, Pixel 2'nin pil ömrüne eklemede size yardımcı olabilir. Özellik açıksa, Google Haritaları Gezinme, arka plan verileri, e-posta / iletilerin güncellenmesi, uygulama senkronizasyonu, konum hizmetleri vb. Kullanılamayan veya çalışmayan bazı özellikler. Bu yüzden birçok kullanıcı onu kullanmayı tercih eder. Ancak, bu özellik telefonunuzdaki pilin bir miktarını kaydetmenizi sağlar. Pil tasarrufu modunun açılmasını istediğiniz yüzdeye göre ayarlayabilirsiniz -% 5 veya% 15 size en uygun olanı seçin. Pixel 2'yi şarj ettikten sonra Pil Tasarrufu modu otomatik olarak kapatılır. Özelliği şu şekilde kullanabilirsiniz:

  • Ayarlar> Pil> Pil Tasarrufu> Otomatik Olarak Aç seçeneğine gidin ve seçiminizi yapın.
  • Telefonunuzun ekranını yukarıdan aşağı doğru kaydırırsanız, pil koruyucuyu buradan herhangi bir zamanda yönetebilirsiniz. Açmak veya kapatmak için Pil Tasarrufu simgesine dokunmanız yeterlidir.

Her Zaman Açık Ekran Pil Hayatınızı Engeller

Kısmen aydınlatılmış ekran da enerjiye ihtiyaç duyar ve piliniz hala kullanılmaya devam eder. Ayarlar> Göster> Her zaman açık seçeneğine gidin ve geçiş yapın. Bunun yerine, telefonunuzu kaldırdığınızda telefonun ekranını aydınlatan Telefonu Kontrol Et seçeneğini kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki ipuçları kesinlikle Pixel 2 telefonunuzun pil ömrüne eklenecektir.

 

Ayrıca Bakınız: Google Pixel 2'nin en iyi özellikleri