Google Pixel 2 ve 2 XL için en iyi ipuçlarımızı ve püf noktalarımızı

İşte, yeni akıllı telefonun sonunda geldi. Oturdunuz, kutuyu açtınız, koruyucu filmi çıkardınız ve şimdi yeni Pixel 2 veya Pixel 2 XL'inizi kullanmaya hazır durumdasınız. İşte Google'ın sunduğu bu yeni üst düzey akıllı telefonlarda size yardımcı olabilecek birkaç ipucu.

 • Yalnızca Pixel 2 telefonlarının sahip olduğu 6 özellik
 • Google Pixel 2 XL incelemesi: Hepsi optimizasyonda

Her iki akıllı telefon da stok Android 8.0 Oreo ile donatılmıştır ve Google'ın geleneği gibi şifreleme özelliğini ve özellikleri ayrıntılı bir şekilde ayarlamışlardır. Pixel ve Pixel 2 ile Mountain View şirketi akıllı telefonlarında biraz şaşkınlık yaşattı ve gizledi.

İpuçlarına geç:

 • Şarkı bilgisi her zaman elinizin altında
 • Sık kullanılan uygulamanızı başlatmak için akıllı telefonunuzun yanını sıkıştırın
 • Fotoğrafların otomatik olarak akıllı telefonundan kaybolmasını önleyin
 • Karanlık modda pil ömründen tasarruf edin
 • Gece modunu etkinleştirin (mavi ışık filtresi)
 • Kablosuz bağlantısını otomatik olarak bağlayın ve bağlantısını kesin
 • Kamerayı bir adımda (ve diğer hareket hileleriyle) etkinleştirin
 • HDR + modunu devre dışı bırak

Şarkı bilgisi her zaman elinizin altında

Google Pixel 2, Shazam'ı ve diğer müzik tanıma uygulamalarını değiştirebilecek ilginç bir özelliğe sahiptir. Özel Google teknolojisi sayesinde, yeni Pixel, sanatçının adını ve şarkı adını Doğrudan Her Zaman Açık ekranında doğrudan gösterecek şekilde 10.000 şarkıya kadar tanıyabiliyor.

There’s something almost magical about music recognition. / © AndroidPIT

Tanıma teknolojisi, akıllı telefonda depolanan bir çevrimdışı klasörden çalışır; bu nedenle, bir şarkıyı tanımak için İnternet bağlantınızın olması gerekmez. Bu klasör, kullanıcı Kablosuz'a bağlandığında ve ülkeye göre değişirse otomatik olarak güncellenir. En kullanışlı özellik, Her Zaman Açık ekranında görüntülenen şarkının adına dokunmanıza ve şarkıyla ilgili bilgi sağlayan Google Asistanı'nı hemen açmanıza ve Google Play Müzik'de çalmanıza izin vermenize izin verir.

İşlevi nasıl etkinleştireceğiniz (veya devre dışı bırakacağınız) aşağıda açıklanmıştır:

 • Ayarları
 • Ses bölümüne girin
 • Gizli menüleri görüntülemek için Gelişmiş'e dokunun
 • Listenin altındaki Şimdi Yürütülürken üzerine dokunun
 • Buradaki özelliğini etkinleştirebilir (veya devre dışı bırakabilir)

Bu işlev pil üzerinde hiçbir etkiye sahip değildir ve ortam gürültüsünü her 60 saniyede (yalnızca kalıcı olarak değil) dinler. Özellikle arka plan gürültüsünün çok olduğu ortamlarda, bu müzikal tanınmadan oldukça etkilendim.

Sık kullanılan uygulamanızı başlatmak için akıllı telefonunuzun yanını sıkıştırın

HTC U11'de olduğu gibi, Google'ın yeni akıllı telefonları sıkılabilir taraflarla donatılmış durumda. Ancak HTC akıllı telefonunun aksine Google Pixel, Samsung'un Bixby için yaptığı gibi, Google Yardımcısının etkinleştirilmesi için bu işlevi sınırlıyor. Bixby kadar kötü olmasa da, bu özellik şu an için yararsızdır.

Başka bir uygulamayı başlatmak için bu özelliği kullanmak istiyorsanız, bu mümkündür! Geliştirici flar2 , bunu düşündü ve uyumluluğunu, XDA Geliştiricileri üzerinde Active Edge ile Button Mapper uygulamasına ekledi.

Bununla birlikte, Google Assistant'ın başlatılmasını sağlayan özellik, telefon sistemiyle derin bir şekilde bağlantılı olarak, herhangi bir değişiklik yapmayı zorlaştırıyor. Geliştirici, bu nedenle, ses asistanının ne zaman faaliyete geçmesini durdurmak için etkin olduğunu bilmek için bir hüner kullanır ve onu seçtiğiniz uygulama veya özellikle değiştirir. En zarif çözüm değil, ama kökünüz yoksa hiçbir şeyden daha iyidir. Açıkçası, bu özellik Google Asistan'ı devre dışı bırakacaktır. Sitedeki geliştiricinin özel öğreticisini izlemeye karar vermeden önce düşünmek için zaman ayırın.

Fotoğrafların otomatik olarak akıllı telefonundan kaybolmasını önleyin

Google akıllı telefonlar inanılmaz özellikleriyle ve Google Fotoğraflar'daki fotoğraflar ve videolar için sınırsız depolama alanı ile yüksek kalitede fotoğraflar sunacak şekilde tasarlanmıştır.

Piksellerin ayrıca, Google'ın bulutunda depolanıyorsa, fotoğrafları akıllı telefonunuzun dahili belleğinden 90 gün sonra silen Akıllı Depolama adlı bir özelliği vardır. Bazıları çevrimdışı görüntüleyebilmek için fotoğraflarını tutmak isteyeceği için her kullanıcının beğenisine göre değil. Bu özelliği devre dışı bırakma ile ilgili bir kılavuz:

 • Ayarlar'a gidin
 • Depolama menüsünü seçin
 • Akıllı Depolama işlevini devre dışı bırak

It’s highly important to have the choice of enabling and disabling this feature, in order to avoid pictures from disappearing after 90 days without asking for them to be deleted! / © AndroidPIT

İşte aldın. Bu özelliği Google Fotoğraflar'dan manuel olarak ayarlayabilir ve uygulamanızın yan menüsünden boş alanınızı yönetebilirsiniz.

Karanlık modda pil ömründen tasarruf edin

İki yeni Google Pixel 2 akıllı telefonu, ekrandaki her siyah pikselin kapalı bir piksel olduğu anlamına gelen bir OLED ekranıyla donatılmıştır. Bu, özellikle birçok siyah piksel olduğu zaman enerji tasarrufu sağlar (fark da o kadar da etkileyici değildir).

Will you be attracted to the dark side of the force? / © AndroidPIT

Koyu temayı aktive ederek, Hızlı Toggle'ların karanlıkta, karanlık ve yarı saydam renklerde bir dizi uygulama ve koyu renkli bir arka plan ekranının keyfini çıkarabilirsiniz. Ne yazık ki, temalar diğer uygulamalarda aktif değil, hatta ayarlara girilmiyor. Koyu modu etkinleştirmek için, sadece bir çok siyah tonuyla bir arka plan ayarlamanız yeterlidir. Ayrıca Canlı Duvar Kağıdı ile de çalışır.

Gece modunu etkinleştirin (mavi ışık filtresi)

Mavi ışık filtresi, karanlıkta akıllı telefon kullanırken gözlerimizi korur. Bu özelliği otomatikleştirerek gün batımından şafak vakti aktive ederek gözlerimizin rahatlamasına ve uykuyu kolaylaştırmasına (tabii ki biraz renk doğruluğu kaybetmenin pahasına) ilginç olması nedeni budur.

 • Her zamanki gibi, Ayarlar'a gidin
 • Ekrana dokunun
 • Gece Işığı seçeneği burada bulunur
 • Program menüsünde, gün batımı gün doğumundan veya özel bir saatte seçeneği aktive etmeyi seçebilirsiniz.

Although the display looks very yellow on the picture, the effect is actually lighter and your eyes will thank you for it.  / © AndroidPIT

Kablosuz bağlantısını otomatik olarak bağlayın ve bağlantısını kesin

Yeni akıllı telefonunuzla evden çıktığınızda Wi-Fi bağlantısını kesmekten veya işinize geldiğinizde veya üniversite kütüphanenizde yeniden etkinleştirmekten endişelenmeniz gerekmez. Google Pixel 2, otomatik olarak bağlantı kurmak veya bağlantısını kesmek için bilinen ve kullanılmış bir Wi-Fi ağının (evde veya işyerinde olduğu gibi) yakınlığını tanıyabiliyor.

Artık hatırlamak zorunda kalmazsınız, Wi-Fi'nizi her seferinde açıp kapatabilirsiniz: Pixel tek başına yapar. Bu devrimci değil, ama kesinlikle faydalıdır. Özelliği etkinleştirmek için aşağıdaki adımları uygulayın:

 • Ayarlar'a gidin
 • Ağ ve İnternet'e dokunun
 • Wi-Fi üzerine dokunun
 • En alttaki Wi-Fi Tercihleri menüsünü bulun
 • İlk seçenek, otomatik olarak Wi-Fi'yi açmamız gereken seçenektir

Bu seçenek varsayılan olarak etkindir, ancak emin olmak istiyorsanız yukarıda açıklanan adımları izleyebilirsiniz.

Sürüş sırasında otomatik Rahatsız Etme modu

Akıllı telefonların seyahat sırasında giderek daha dikkat dağıtıcı hale geldiğinden bahsettik, bu yüzden yoksul okuyucularımıza tekrar ders vermeyeceğim. Bununla birlikte, akıllı telefon tarafından rahatsız edilmesinin, araç kullanırken olduğu gibi tehlikeli olabileceği durumlar da vardır. Bu nedenle Google, akıllı telefonu, bir araç kullanırken otomatik olarak "rahatsız etmeyin" moduna geçecek şekilde yapılandırma imkanı sunar. Bu özelliği etkinleştirmek için şu işlemi uygulayın:

 • Ayarlar'a gidin
 • Ses menüsüne girin
 • Rahatsız Etmeyin tercihlerini seçin
 • Özellik için hazır ayarların bir listesini bulacaksınız, ancak ilgilendiğimiz şey Sürüş (sonuncusu)
 • Bu seçeneğe dokunduktan sonra, normal anahtarı kullanarak etkinleştirebilirsiniz.

It’s possible to set the Do Not Disturb mode for other occasions. / © AndroidPIT

Artık, tekerleğin arkasında olduğunuzda her zaman, işinizden, e-posta uygulamalarınızdan ve gelen çağrılardan gelen sürekli bildirimler sizi cezbetmeyecek. Ancak, sürüş esnasında telefonunuzu kullanmamanızın çoğunlukla bunu yapmak isteğinize bağlı olduğunu unutmayın.

Kamerayı bir adımda (ve diğer hareket hileleriyle) etkinleştirin

Herkes Google Pixel 2'nin kamera için pratik jestler sunduğunu bilmiyor. Aralarındaki ilk ve en tanınan şey, kamera uygulamasını hızlı bir şekilde başlatmak ve potansiyel olarak kariyerinizin en iyi atışını kaçırmamak için telefonun açma / kapama düğmesine iki kez basmanıza izin veren biridir.

These features are enabled by default. / © AndroidPIT

Biraz selfie almak istiyorsan? Kamera uygulaması açıldıktan sonra, arka ve ön fotoğraf makinesi arasında geçiş yapmak için bilekinizi iki defa hızlıca bükün. Biraz aptalca görünüyorsun, ama ona alıştığında, durdurmak zor!

HDR + modunu devre dışı bırak

Google'ın HDR + modu, Pixel 2'nin parlaklık dinamikleri açısından çoklu sonuçlar elde etmesine, birden fazla fotoğraf çekilmesine ve fotoğraflarınızı bilmediğiniz her birinden en iyi sonucu seçmesine olanak tanır. Bu modda çekilen resimler dikkat çekicidir, ancak her şeyi bir resimde görmek istemezsiniz. Bazen sadece arka plan aydınlatmasıyla siyah siluetler gösteren bir resim çekmek istiyorsunuz … Bu gibi durumlarda, HDR + istenen efekti bozabilir, bu nedenle bu işlevi devre dışı bırakmak mümkün.

 • Kamera uygulamasına git
 • Sol üstteki menüyü açın (üç çizgi simgesiyle birlikte)
 • Ayarlar'a dokunun
 • Fotoğraf kategorisinde Gelişmiş'e dokunun.
 • Burada, kamera uygulamanızın ana ekranında bir düğme yerleştirilecek HDR + kontrolünü etkinleştirebilirsiniz.

Take full control over what’s happening in your camera. / © AndroidPIT

Anahtar ile, HDR + üzerinde zorlamak kapatmak veya varsayılan olan oto üzerinde bırakabilirsiniz.

Yeni Google akıllı telefonlar için başka ipucu ve hileler biliyor musunuz? Yorumlarınızda bize bildirmekten çekinmeyin!

Google Pixel 2'yi nereden satın alabilirim?

Best price

Google Pixel 2 – 64GB – Kinda Blue (Unlocked) Smartphone

£475.00

£475.00 total

Check Offer

NEW Google Pixel 2 64GB Unlocked Smartphone – Just Black

£480.00

£480.00 total

Check Offer

Google Pixel 2 64GB 4GB Unlocked Smartphone – Clearly White/ Just Black

£537.95

£537.95 total

Check Offer

NEW Google Pixel 2 64GB 4GB Unlocked Smartphone – Clearly White UK SHIP

£543.90

£543.90 total

Check Offer

Google Pixel 2 64gb SIM FREE/UNLOCKED – Black

£579.99

£579.99 total

Check Offer

Compare prices