Google Pixel 2 XL GPS Sorunlarını Düzeltme

GPS herhangi bir akıllı telefonun en önemli özelliklerinden biridir. Android cihazlarımız birkaç yıl önce hayal bile edilemeyen fonksiyonlar elde ettiler ve bunlar arasında GPS: dünyanın herhangi bir yerinde bizi konumlandırabilen bir sistem ve haritalar ya da endikasyon uygulamaları ile birlikte çok kullanışlıdır.

Pixel 2 XL, son teknoloji ürünü bir cep telefonu ve sadece yeni bir Google temsilcisidir, aynı zamanda Android 8.0'ı ilk kez çalıştırır. Ancak, diğer akıllı telefonlarda olduğu gibi, Pixel 2 XL de GPS ile ilgili olanlar da dahil olmak üzere bazı hatalar ve sorunlarla birlikte gelir.

Burada Google Pixel 2 XL GPS Sorunlarını nasıl düzeltebileceğimiz konusunda hızlı bir rehber verdik. Bu yüzden, düzeltmeleri öğrenmek için makaleyi okuyun.

Ayrıca bkz: Google Pixel 2 XL Bluetooth sorunları nasıl düzeltilir?

Google Pixel 2 XL GPS Sorunlarını Düzeltme

Google Haritalar veya Google Pixel 2 XL'de GPS navigasyonu ile ilgili sorun yaşıyorsanız – Yazılımınızda veya cep telefonunuzdaki GPS anteni ile ilgili sorun olmalı.

Başka bir şey yapmadan önce GPS’i değiştirin. Kapatın, birkaç saniye bekleyin ve tekrar açın.

Ardından, aşağıdakileri yapın:

  • Ayarlar> Konum'a git
  • Mode” üzerine dokunun
  • Yüksek Hassasiyet” i seçin

Ayrıca Google Haritalar için önbelleği de temizlemelisiniz. İşte nasıl yapılacağı:

  • Ayarlar> Uygulamalar'a dokunun
  • Listede "Haritalar" ı bulun ve üzerine dokunun
  • Şimdi “Depolama” ve ardından Temizle Önbelleği ” tıklayın.

Bu prosedürden sonra cep telefonunuzu yeniden başlatın. Google Haritalar ve GPS’in iyi çalışıp çalışmadığını kontrol edin.

Ayrıca, yeni bir yazılım sürümü varsa, indirmeli ve yüklemelisiniz. Cihazınızın şarj edildiğinden emin olun. Bir Wi-Fi ağına bağlanın. Ayarlar> Sistem> Sistem Güncellemeleri'ne gidin. Güncelleme için kontrol et'e dokunun. Yeni bir sürüm mevcutsa İndir'e dokunun.

Google Play Store'dan indirebileceğiniz GPS Durumu ve araç kutusu adlı kullanışlı bir uygulama var. GPS doğruluğunu artırmaya kesinlikle yardımcı olacaktır.

Yukarıdaki işlemden sonra Google Pixel 2 XL GPS’i bulamıyorsa, donanımla ilgili bir sorun olmalıdır. Telefonu veya taşıyıcınızı satın aldığınız mağazaya başvurun.

Ayrıca bkz: Google Pixel 2 performans sorunları nasıl düzeltilir?