Google Pixel 2 XL Wi-Fi Sorunları Nasıl Onarılır

Google Pixel 2 XL harika bir cihaz olsa da, her seferinde bir sorunla karşılaşabilirsiniz. Bu yeni telefonun kullanıcıları çeşitli konular hakkında şikayete başlamasına rağmen, Wi-Fi sorunu yaygın olanlardan. Bu makalede, Google Pixel 2 XL Kablosuz sorunlarının nasıl giderileceği ayrıntılı olarak açıklanmaktadır. Ancak, devam etmeden önce, aşağıda belirtilen hususları kontrol etmeyi unutmayın:

  • Google Pixel 2 XL'de Wi-Fi açık.
  • Uçak modu kapalı.
  • Ve Wi-Fi diğer cihazlara bağlanıyor.

Şimdi, bunu kontrol ettikten sonra, aşağıda belirtilen ipuçlarını yerine getirmek için devam edin.

Ayrıca bkz: Google Pixel 2'nin en iyi özellikleri

Google Pixel 2 XL Wi-Fi Sorunları Nasıl Onarılır

Telefonu yeniden başlat

Yeniden başlatma en basit ve en güçlü çözümlerden biri olarak bilinir. Yan düğmeye sert basın ve Google Pixel 2 XL kapanacaktır. Birkaç saniye bekleyin ve telefonunuzu tekrar açın. Bu şekilde birçok hataları çözebilirsiniz. Dahası, cihazınız hızlı bir şekilde ferahlayacak ve daha iyi performans gösterecektir.

Modemi yeniden başlat

Bir sonraki adım modem ve yönlendiriciyi yeniden başlatmaktır. Yönelticiyi fişten çekin, birkaç saniye bekleyin ve tekrar takın. Ayrıca, yönlendiricinin arkasında bulunan sıfırlama düğmesine dokunun ve yönlendiriciniz sıfırlanır. Şimdi, Google Pixel 2 XL'nizdeki Kablosuz sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

Wi-Fi ve Uçuş modunu değiştir

Wi-Fi anahtarını bir kez değiştirin ve kapatın. 15-20 saniye bekleyin ve tekrar açın. Ayrıca, Uçak modunu açın ve birkaç saniye sonra tekrar kapatın. Bu bağlantı, tüm bağlantı seçeneklerini yeniden başlattığı için çok faydalıdır.

Kablosuz şifreyi kontrol edin

Girdiğiniz şifrenin doğru olup olmadığını kontrol edin. Bu, Ayarlar'a giderek kontrol edilebilir. Böylece, Ayarlar> Kablosuz'a gidin ve ardından Kablosuz ağ adına dokunun. Şimdi 'şifreyi göster' seçeneğine dokunun ve şifreyi gösterecektir. Wi-Fi şifresinin doğru olup olmadığını kontrol edin.

Wi-Fi ağını kaldırın ve yeniden bağlayın

Sorunlu Wi-Fi ağını kaldırmak ve geri eklemek, Google Pixel 2 XL Kablosuz sorunlarını düzeltmenize yardımcı olabilir. Ayarlar> Wi-Fi> Kablosuz ağın adına dokunun> Unut öğelerine gidin. Şimdi tekrar Ayarlar> Wi-Fi> Ağ ekle'ye giderek yeniden ağa ekleyin.

Ağ ayarlarını sıfırla

Google Pixel 2 XL Kablosuz sorunlarını çözmenin bir başka yararlı yolu da ağ ayarlarını sıfırlamaktır. Bu tüm ağ ayarlarını silecek ve sıfırdan ayarlamanız gerekecek. Ayarlar> Kablosuz ve Ağ> Diğer> Ağ ayarları sıfırla> Ayarları sıfırla'ya gidin ve işte bu kadar. Ağ bağlantısını kurmak için tüm detayları tekrar girmeniz gerekir.

Google Pixel 2 XL'yi güncelleyin

En yeni yazılım güncellemeleri her zaman hata düzeltmeleriyle birlikte gelir ve bu da Wi-Fi sorunlarını düzeltebilir. Bu yüzden, herhangi bir yazılım güncellemesini Ayarlar> Telefon hakkında'ya gidip bir güncelleme mevcutsa kontrol edin, bunun için gidin.

Telefonu güvenli modda önyükleme

Bazı durumlarda, bir üçüncü taraf uygulaması sorunu Wi-Fi ile neden olabilir. Yani, yapmanız gereken şey, telefonunuzu tüm üçüncü taraf uygulamalarının devre dışı bırakıldığı güvenli modda önyükleme yapmaktır.

  • Önce, güç düğmesine dokunun ve ardından güç kapatma seçeneğine uzun basın.
  • Ekranda güvenli mod seçeneği için boot göreceksiniz
  • Tamam'a dokunun ve telefonunuz güvenli moda girecektir.

Wi-Fi iyi çalışıyorsa, o zaman bir uygulama soruna neden oluyor demektir. Yakın zamanda yüklediğiniz uygulamaları kaldırabilir veya fabrika ayarlarına sıfırlayabilirsiniz.

Fabrika ayarları

Hiçbir şey işe yaramazsa, fabrika verilerine sıfırlama işlemi için gidebilirsiniz. Bu, cihazınızdaki her şeyi sileceğinden önce dosyalarınızı yedekleyin. Fabrika ayarlarına sıfırlandığında, telefonu sıfırdan ayarlamanız gerekir. Bu, telefonunuzu yeni bir başlangıç ​​verecek

 

Ayrıca bkz: Google Pixel 2 Wi-fi sorunları nasıl düzeltilir?