Google Pixel 2 XL’nizdeki ses ve yüksek frekans frekansı sorunlarını nasıl düzeltirim? [Sorun giderme kılavuzu]

Ekim ayının sonundan, geçen yılın Kasım ayına kadar, bir dizi Google Pixel 2 XL kullanıcısı, kendi telefonlarından yapılan telefon görüşmeleri sırasında garip bir ses ve yüksek frekanslı gürültü ile ilgili bir sorundan şikayet etti. Google daha sonra hemen gerekli düzeltmeyi içeren bir güvenlik düzeltme eki sunarak yanıt verdi. Bu, birçok insanın uğultulu gürültü sorununa resmen son vermesine rağmen, bazı nedenlerden dolayı bazı Pixel 2 ve Pixel 2 XL cihazlarda sorun devam etti.

Ve bu nedenle, bazı insanlar hala geçici bir çözümle bile sorunu nasıl çözecekleri konusunda başka yollar bulmaya çalışıyorlar. Bu yazıda, telefon görüşmeleri sırasında gürültü sorunları ile başa çıkmak için kullanılabilecek bazı yararlı geçici çözümleri haritaladım. Aynı nedenden dolayı buradaysanız ve düzeltme düzeltme ekini içeren güncelleştirmeyi henüz yüklemediyseniz, önce bunu yapmalısınız. Güncellemeyi yükledikten sonra, sorunun giderilip giderilmediğini görmek için cihazınızı gözlemleyin ve test edin. Pixel 2 XL el cihazınızda hala bazı uğultu veya tıklama sesi duyuyorsanız, devam edip sonraki geçici çözümlerden birini deneyebilirsiniz.

Sorun gidermeye devam etmeden önce, telefonunuzla ilgili başka endişeleriniz varsa, bu cihazla ilgili en yaygın sorunlardan bazılarını zaten ele aldığımız için Google Pixel 2 sorun giderme sayfamızı ziyaret edin. Sizinkine benzeyen ve çözümlerimizi kullanmaktan çekinmeyin sorunları bulmak için sayfaya göz atın. Hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçin.

Google Pixel 2 XL’nizdeki ses sorunlarıyla başa çıkmak için olası çözümler ve yardımcı çözümler

Aşağıda genel olarak Android cihazlarda görülen çeşitli ses sorunlarına genel çözümler verilmiştir. Pixel 2 XL’niz için geçerli olduğunu düşündüğünüz yöntemlerden herhangi birini deneyebilirsiniz. Ancak bunların özellikle sorun bir yazılım hatasından kaynaklanıyorsa yalnızca geçici çözümler olduğunu lütfen unutmayın. Ayrıca, cihazınızın bir damladan kaynaklanan fiziksel hasar veya sıvıya maruz kalmadan kaynaklanan sıvı hasarı gibi herhangi bir hasar almadığından emin olun. Söylemeye gerek yok, bu prosedürler yalnızca cihazdaki yazılımla ilgili ses sorunları için geçerlidir. Google Pixel 2 XL’nizdeki tıklama gürültüsü veya vızıltı ses sorununun bazı hasarlı bileşenlerden (donanım) kaynaklandığından şüpheleniyorsanız, cihazınızı doğrudan yetkili bir servis merkezine götürerek ve bunun yerine bir teknisyene teşhis ettirerek zaman kazanabilirsiniz. . Aksi takdirde, aşağıdaki sorun giderme yöntemlerinden herhangi birine devam edebilirsiniz:

Telefonunuzu yeniden başlatın (yazılımdan sıfırlama).

Cihazın yeniden başlatılması, çeşitli mobil cihaz türlerinde meydana gelen küçük yazılım hataları için ilk önerilen çözümdür. Akıllı telefonlarda yumuşak sıfırlama olarak da adlandırılan bu basit prosedür, ani kilitlenme ve donma gibi bir uygulama arızasından kaynaklanan sorunların düzeltilmesine yardımcı olabilir. Yazılımdan sıfırlama yapmanın en iyi yanı, basit olmasının yanı sıra, cihazınızın dahili deposunda depolanan kişisel verilerinizi etkilememesidir. Bunu zaten yapsanız da yapmasanız da, bu sefer tekrar yapın. Hala bir faydası olmazsa, o zaman ikinci, hatta üçüncü bir girişimde bulunun ve ne olduğunu görün.

Pixel 2 XL’nizde NFC’yi kapatın.

Birçok kişi bunu, özellikle düzeltme ekinin hala Google tarafından yayınlanmadığı zamanlarda geçici ama yararlı bir çözüm buldu. NFC özelliği Google Pixel 2 XL’nizde etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

NFC veya Yakın Alan İletişimi özelliği, cihazınızın yakındaki diğer cihazlara veri aktarmasına olanak tanır. Buraya yakınlarda, dosya aktarımının başarılı olması için her iki cihazın (Google Pixel 2 XL’niz ve diğer cihazınız) birkaç santimetre arayla veya genellikle arka arkaya olması gerektiği anlamına gelir. NFC tabanlı uygulamalar, cihazınızda düzgün çalışması için NFC’nin etkinleştirilmesini gerektirir. Ancak, gerektiğinde telefonunuzda NFC’yi devre dışı bırakmayı veya kapatmayı tercih edebilirsiniz. Bu durumda, bu geçici düzeltme şansınızı kullanabilirsiniz. İşte böyle yapılır:

  Tüm uygulamaları göstermek için Ana ekrandan Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar’a gidin. Bağlı cihazlar öğesine dokunun. Özelliği kapatmak veya açmak için NFC anahtarına dokunun. Açıksa, özelliği geçici olarak kapatmak için anahtara dokunun.

Pixel 2 XL’nizde NFC’yi kapattıktan sonra, cihazınızı bir kez daha başlatın ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edin.

HD Sesi etkinleştirin.

Google Pixel 2 XL’niz, LTE Üzerinden Ses (VoLTE) teknolojisiyle desteklenen bir hizmet paketi olan HD Voice’u destekler. VoLTE, geleneksel ses ağı yerine 4G LTE ağı üzerinden sesli çağrılar sunmaktadır. Bu, telefon görüşmeleri sırasında aramaları alım, daha net ve daha doğal sesli ses açısından daha iyi hale getirir. Hesabınızda HD Voice’un desteklendiğini ve kullanılabilir olduğunu doğrulamak için operatörünüze veya servis sağlayıcınıza başvurabilirsiniz. HD Sesli arama yapmak için yapılan ücretler geçerli olabilir, bu nedenle bir sonraki faturalandırma ekstrenizde ekstra ücret ödemekten kaçınmak için öncelikle bu konuda operatörünüze danışın. Google Pixel 2 XL telefonunuzda HD Voice’u nasıl açacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Hesabınızda HD Ses’in etkinleştirildiğini doğrulayın ve doğrulayın. Emin değilseniz operatörünüzle iletişim kurun.Ardından tüm uygulamaları göstermek için Ana ekrandan Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar’a gidin.Ağ ve İnternet’e dokunun. Mobil Ağ’a dokunun. Özelliği açmak için Gelişmiş Arama Anahtarına dokunun. ve faturalandırma ve veri kullanımı ile ilgili sorumluluk reddi mesajını gözden geçirin.

Şimdi telefonunuzu gözlemleyin ve son ayar değişikliklerinin olumlu bir sonuca yol açıp açmadığını görün.

Güvenli moda geçin.

Güvenli moda önyükleme, sorunun üçüncü taraf bir uygulama tarafından izole edilip edilmediğini veya tetiklenip tetiklenmediğini belirlemenin en iyi yoludur. Cihazınızı güvenli moda önyüklediğinizde, yalnızca beraberinde gelen orijinal yazılımla başlar, böylece indirdiğiniz tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır veya kullanılamaz. Bu, bir üçüncü taraf uygulamasının suçlu olup olmadığını öğrenmek için gereklidir. Sorun güvenli moddayken giderildiyse, indirdiğiniz uygulamalardan herhangi birinin Google Pixel 2 XL’nizde uğultu veya tıklama gürültüsüne neden olduğunu söylemek güvenlidir. Aksi takdirde, cihaz yazılımınızla ilgili daha fazla sorun gidermeniz gerekir. Google Pixel 2 XL’nizi güvenli moda başlatmak için aşağıdaki adımları izleyin:

  Telefonunuz açıkken Güç düğmesini birkaç saniye basılı tutun. Ekranda Kapat seçeneğine dokunun.

Ekranınızın sol alt tarafında, cihazınızın zaten güvenli modda olduğunu gösteren bir Güvenli Mod etiketi görünecektir.

Alternatif olarak, Pixel 2 XL’niz kapalıyken güvenli moda girmek için şu adımları uygulayabilirsiniz:

  Güç düğmesine birkaç saniye basın. Google logosu göründüğünde ve animasyon başladığında, telefondaki Sesi Kıs düğmesini basılı tutun. Animasyon bitene kadar düğmeyi basılı tutun.

Ardından telefonunuz güvenli modda başlar. Ekranın altında Güvenli Mod etiketinin görünüp görünmediğini bileceksiniz.

Bu noktada, cihazınız güvenli modda çalışırken vızıltı veya tıklama sesinin hala meydana gelip gelmediğini gözlemlemeye çalışın. Değilse, sorunu çözmek için sorunlu uygulamaları bulmaya çalışın. Bunu yapmak için telefonunuzu yeniden başlatın ve indirilen uygulamalar listenize gidin ve son indirilen uygulamaları tek tek kaldırın. Her uygulamayı kaldırdıktan sonra cihazınızı normal şekilde yeniden başlatmayı unutmayın. Bir uygulamanın kaldırılmasının sorunu çözüp çözmediğine bakın.

Soruna neden olmadıklarını tespit ederseniz geri ekleyebilmeniz için kaldırdığınız uygulamaları not ettiğinizden emin olun.

Kurtarma Modu ile fabrika ayarlarına sıfırlama / Ana ayarlara sıfırlama

Google Pixel 2 XL’nizdeki garip ses sorununun olasılığı daha karmaşık yazılım sorunları tarafından tetiklendiğinde, ana sıfırlama yapmak büyük olasılıkla düzeltebilir. Bu sistem sıfırlaması cihazınızı tamamen silecek ve fabrika varsayılanlarına geri yükleyecektir. Bununla birlikte, tüm kişisel bilgileriniz, indirdikleriniz ve diğer verileriniz işlem sırasında silinecektir. Özellikle cihazınızda zaten çok fazla veri depolanmışsa sıkıcı bir süreç olabilir. Yine de, herkesin sorunu çözememesi durumunda denemeye değer olabilir. Fabrika ayarlarına sıfırlama işlemine devam etmek istiyorsanız, cihazınızda depolanan tüm kritik verileri yedeklediğinizden emin olun, ardından sıfırlamaya her ayarladığınızda bu adımları izleyin.

Cihazınız açıkken ve giriş komutlarına dokunmaya uygun şekilde yanıt verirken fabrika ayarlarına sıfırlama yapabilirsiniz. Bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Tüm uygulamaları göstermek için Ana ekrandan Yukarı ok simgesine dokunun. Ayarlar’a gidin. Sistem’e dokunun. Sıfırla’yı seçin. Fabrika verilerine sıfırla’ya dokunun. Bu, üçüncü taraf uygulamalarda sorun gidermeye devam ediyorsanız yapılmalıdır. Telefonu Sıfırla’ya dokunun. İstenirse, cihazınızın kilidini açmak için mevcut PIN’i, şifreyi veya deseni girin.

Ana sıfırlama tamamlanana kadar bekleyin. Ardından telefonunuz bittiğinde yeniden başlatılır. Telefon açıldıktan sonra, tıklama veya vızıltı sesinin hala duyulup duyulmadığını veya zaten gittiğini kontrol edin. Daha sonra ilk kuruluma devam edebilirsiniz.

Pixel 2 XL telefonunuzun yanıt vermemesi durumunda, donanım tuşlarını kullanarak kurtarma modunda alternatif ana sıfırlamayı yapabilirsiniz. Telefon ayarları aracılığıyla olağan sıfırlama işlemi sorunu çözemezse, kurtarma modu sistemi sıfırlaması önerilir. Bu sıfırlama seçeneğine gitmeniz gerektiğinde, işlem şu şekilde yapılır:

  Telefonunuz kapalıyken Sesi kısma tuşunu basılı tutarak başlayın. Daha sonra Sesi kısma tuşunu basılı tutarken Güç düğmesini basılı tutun.Android ekranı göründüğünde, her iki tuşu da bırakın. seçimini vurgulayın ve vurgulayın, ardından seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Komut yok mesajı görünürse, Güç düğmesini basılı tutun.Güç düğmesini basılı tutarken Sesi Açma tuşuna basın ve bırakın. Android Kurtarma ekranı açılır. Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçeneğine gitmek ve bu seçeneği vurgulamak için Sesi Kısma tuşuna basın.Sonra seçimi onaylamak için Güç düğmesine basın. Tamamlandığında, Şimdi sistemi yeniden başlat seçeneği vurgulanır. Cihazınızı yeniden başlatmak için Güç düğmesine basın.

Yeniden başlattıktan sonra, sorunun giderilip giderilmediğini kontrol edin ve Pixel 2 XL’niz artık telefon görüşmeleri sırasında veya belirli uygulamaları kullanırken tıklatma veya vızıltı gibi garip sesler çıkarmıyor.

Daha Fazla Yardım için Google Destek ile iletişim kurun

Böylece, yukarıda belirtilen prosedürler de dahil olmak üzere olası tüm çözümleri tükettiniz, ancak boşuna. Google Pixel 2 XL’nizi tıklatma ve uğultu konusunda aynı soruna sahip olduğunuz bu noktaya ulaştığınızdan, sizin için kalan tek daha iyi seçenek Google Destek’ten daha fazla yardım istemektir. Özellikle cihazınıza yeni bir ürün yazılımı yükledikten sonra ortaya çıkan diğer güncelleme sonrası sorunlar veya sorunlar arasında etiketlenebiliyorsa, onları arayın.

Ancak, yanlışlıkla telefonunuzu düşürdükten veya ıslattıktan sonra ortaya çıkan ses sorunu varsa, bunun yerine bir servis merkezine götürmelisiniz. Yine, fiziksel veya sıvı hasarı da telefonunuzda meydana gelebilecek benzer sorunlara neden olabilir.

Ayrıca okumak isteyebileceğiniz gönderiler:

  Kısa mesaj veya SMS gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Bluetooth aksesuarına bağlanmayacak veya Bluetooth aksesuarı ile eşleşmeyecek Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2 cihazım neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun giderme kılavuzu]