Google Pixel 2’de kilitlenmeye devam eden Facebook nasıl düzeltilir (kolay düzeltme)

Diğer akıllı telefonların aksine, Google Pixel 2 bloatware ile birlikte gelmiyor. Aslında, önceden yüklenmiş 20’den az uygulaması var ve Facebook bunlardan biri değil. Yani, bu uygulamayı Pixel telefonunuzda varsa, Play Store’dan indirip yüklemeniz gerekir. Bu telefonun sahibi, Facebook uygulamasından şikayetçi olan ve çökmeye devam ettiği bildirilen okuyucularımız var. Diğerleri “Maalesef Facebook durdu” hata mesajını aldıklarını söyledi.

Bu yazıda, Google Pixel 2’nizde sorun gidermede size yol göstereceğim ve Facebook’un hata ve çökmeler olmadan tekrar sorunsuz çalışmasını sağlayacağım. Çoğu zaman, bu sorun ortaya çıkarsa, sadece uygulama ile ve ciddi bir şey yok. Bu yüzden, kimseden yardım istemeden veya telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmeden kendi başınıza çözebileceğinizi söyleyebileceğimden eminim. Bu tür bir sorunu çözmek için kullandığımız çözümleri ve yöntemleri sizinle paylaşacağım için okumaya devam edin.

Şimdi, her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka sorunlarınız varsa, okuyucularımız tarafından bildirilen yüzlerce soruna zaten çözümler sunduğumuz için sorun giderme sayfamıza düştüğünüzden emin olun. Oranlar, şu anda sahip olduğunuz soruna zaten bir çözüm sağlamış olabiliriz, bu yüzden o sayfada sizinkiyle benzer sorunları bulmaya çalışın ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Çalışmazlarsa veya daha fazla yardıma ihtiyacınız varsa, Android sorunları anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Piksel 2, çökmeye devam eden Facebook uygulamasıyla nasıl düzeltilir?

Üçüncü taraf bir uygulamanın neden olduğu herhangi bir sorun kolayca giderilebilir. Aslında, bu sorunun hemen çözümü uygulamayı kaldırmaktır, ancak daha sonra artık onu kullanamayacaksınız ve Facebook’ta yüzlerce arkadaşınız varsa, telefonunuzu kullanarak etkileşim kuramayabilirsiniz. Sorunu çözmek için cihazınızdaki sorunları gidermek daha iyidir ve uygulamayı kullanmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, işte bu konuda ne yapmanızı öneriyorum:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, diğer sorun giderme adımlarına geçmeden önce telefonunuzu yeniden başlatmanız daha iyidir, çünkü bu sorunun sadece bir bellenim sorununun veya küçük bir aksaklığın sonucu olması ihtimali vardır. Normal bir yeniden başlatma sorunu çözmezse, hem ses kısma hem de güç tuşlarını aynı anda 8 saniye basılı tutarak zorunlu yeniden başlatmayı deneyin. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılacak, ancak belleği yenilenecek ve tüm uygulamaları ve hizmetleri yeniden yüklenecek. Facebook bundan sonra çökmeye devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Facebook uygulamasının önbelleğini ve verilerini temizleyin

Bunu yapmak, uygulamayı varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına sıfırlar. Ayrıca, uygulama tarafından sistem için oluşturulan önbelleğin yanı sıra geçici veri dosyalarını da siler. Sadece uygulama ile ilgili bir sorun varsa, bu prosedür düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir.

    Giriş ekranından, tüm uygulamaları görüntülemek için Yukarı Ok simgesine dokunun. Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, hala çöküp çökmediğini veya hata mesajını gösterip göstermediğini öğrenmek için Facebook’u açın. Sorun devam ederse, bir sonraki prosedürü yapmanız gerekir.

Üçüncü çözüm: Facebook’u kaldırıp yeniden yükleyin

Uygulamayı güncellerken olası uyumluluk sorunlarını gidermek için yeterli zaman olsa da, bu durumda, diğer uygulamalar ve bellenim ile tüm ilişkilerini kaldırmak için Facebook’u telefonunuzdan kaldırmanızı öneririm. Ardından, cihazınızda en son Facebook sürümüne sahip olduğunuzdan emin olmak için Play Store’dan indirin.

    Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için Ok simgesine dokunun. Gezinme: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler. Tüm ‘xx’ uygulamalarına dokunun. Yükle’ye dokunun.

Çoğu zaman, bu sorunun sonu olmalıdır. Ancak, tüm bunları yaptıktan sonra sizi rahatsız etmeye devam ederse, sorunun telefonunuzda değil Facebook tarafında olması mümkündür. Facebook ile ilgili birkaç kesinti oldu, bu yüzden sadece bir ya da iki saat beklemeye çalışın. Sorun devam ederse ve bunun Facebook ile ilgili bir sorun olmadığından eminseniz, sıfırlama yapılmalıdır.

    Güç yükleme + Sesi Kısma düğmelerini, önyükleme modu (üstünde Başlat bulunan bir Android’in görüntüsü) görünene kadar basılı tutun, ardından bırakın. Kurtarma modunu seçin Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için Ses Düzeyi düğmelerini kullanın ve Seçmek için güç düğmesi Cihaz Google başlangıç ekranını geçici olarak yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda “Komut Yok” ifadesi bulunan kırık bir Android görüntüsüyle sunulursa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma ekranından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçin. Evet’i seçin ve ardından fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçin. fabrika verilerine sıfırlayın ve işlemleri yeniden başlatın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Telefonunuzla bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Yararlı bulabileceğiniz yayınlar:

    Dondurulmuş bir Google Pixel 2 nasıl çözülür (kolay düzeltme) Yavaş çalışmaya başlayan bir Google Pixel 2 nasıl düzeltilir (kolay adımlar) Google Pixel 2 metin mesajlaşma uygulaması donmaya devam ederse ne yapmalı [sorun giderme kılavuzu] Çözüldü Google Pixel 2 Bağlantıyı Kesmeye Devam Ediyor Kısa mesaj veya SMS gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu]