Google Pixel 2’nizde aniden ekran titremesi sorunu varsa ne yapmalı (kolay adımlar)

Ekran titremesi, özellikleri, markası veya modeli ne olursa olsun akıllı telefonları etkileyebilir. Bu sorunla ilgili olarak bizimle daha önce iletişim kuran okuyucularımız var ve bunların bazıları Google Pixel 2’ye sahipti. Geçmişte zaten birkaç makale yayınlamış olsak bile bu sorunu bir kez daha ele almamızın nedeni budur. Ancak bu sefer sorun giderme konusu Pixel 2 olacak.

Bu yazıda, titreyen bir ekrana sahip Pixel’inizde sorun giderme konusunda size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu ve bununla nasıl başa çıkılacağını bulana kadar her olasılığı inceleyeceğiz ve bunları tek tek ortadan kaldıracağız. Bu nedenle, bu cihazın veya benzer sorunu olan herhangi bir Android akıllı telefonun sahiplerindenseniz, bu makale size bir şekilde yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmayı deneyin. Oranlar, benzer sorunları ele alan bir yayın yayınlamış olmamızdır. Şu anda sahip olduğunuzlarla benzer semptomlara sahip olan sorunları bulmayı deneyin ve önerdiğimiz çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için işe yaramıyorlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anketimizi doldurun ve bizimle iletişime geçmek için gönder’i tıklayın.

Ekran titremesi sorunu olan Pixel 2 ile ilgili sorun giderme

Ekran titremesi sorunları karmaşık bir sorundur. Yapabileceğiniz en iyi şey, bunun sadece uygulamaların neden olduğu bir sorun veya ekranın titremesiyle sonuçlanan ürün yazılımı ile ilgili bir sorun olma olasılığını ortadan kaldırmaktır. Bunu reddettikten sonra sorun devam ederse, donanım ile ilgili bir sorun olabilir ve bunun için sizin için kontrol etmek üzere bir teknisyene ihtiyacınız vardır. Tüm söylenenlerle, bu sorun hakkında yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bu, üçüncü taraf uygulamalarının neden olup olmadığını bilmek içindir. Bu modda, Play Store’dan indirdiğiniz tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Bu nedenle, Pixel 2’niz bu moddayken titreme durursa, soruna neden olan üçüncü taraf bir uygulama olduğu anlamına gelir. Bu uygulamayı bulun ve bu sorunu çözmek için kaldırın.

Pixel 2’nizi güvenli modda şu şekilde çalıştırabilirsiniz:

    Aygıt açıkken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini (sağ kenarda bulunur) basılı tutun ve bırakın. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniye kadar sürebilir. Yeniden başlatmanın ardından kilit açma / ana ekranın sol alt köşesinde “Güvenli mod” belirir.

Sorunun üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenmek için güvenli moddayken telefonunuzu kullanmaya devam edin. Sorun bu moddayken giderilmiş gibi görünüyorsa, bunun üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklandığı onaylanmıştır. Onları kaldıran uygulamaları bulun.

    Giriş ekranından, tüm uygulamaları görüntülemek için Ok simgesine dokunun. Gezinme: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler.

Ancak, titreme güvenli modda bile devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey ürün yazılımı sorunlarını gidermektir.

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü silin

Sistem önbelleği, sistem tarafından oluşturulan ve telefonunuzun sorunsuz çalışmasına yardımcı olan küçük dosyalardan oluşur. Geçici dosyalar olsa da, cihazınızın genel performansında önemli bir rol oynarlar. Bazıları bozulursa veya modası geçmişse, performans sorunları ve diğer sorunlar ortaya çıkabilir. Sistem önbelleğini silmek daha iyidir, böylece bu dosyalar yenileriyle değiştirilir. Bunu şu şekilde yapabilirsiniz:

    Google Pixel 2’nizi kapatın.Bir kez kapattıktan sonra güç ve ses kısma düğmesine birlikte basın.Bu cihaz açılır ve Google Pixel 2 logosu kaybolana kadar her iki düğmeyi de basılı tutmanız gerekir. sonra, istediğiniz dili seçebilirsiniz. Sonra “Verileri ve Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. Bundan sonra, “Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. onaylamanız istenir, devam etmek için evet’i tıklayın. Bundan sonra Google Pixel 2’nizin tüm önbellek bölümünü temizlemesini beklemeniz gerekir. Bundan sonra yeniden başlat düğmesine dokunun. Bu, cihazınızı yeniden başlatacaktır.

Önbellek bölümünü sildikten sonra ekran titremeye devam ederse, son çare cihazınızı sıfırlamak olacaktır.

Üçüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve Pixel 2’nizi sıfırlayın

Bu, sorun gidermenizdeki son adımdır ve telefonu mağazaya getirip getirmemeniz gerektiğini belirler. Titreşim bir bellenim sorunundan kaynaklanıyorsa, sıfırlama sorunu düzeltebilir, ancak bu bir donanım sorunuysa, bu konuda yapabileceğiniz çok şey vardır. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silinecekleri için yedeklediğinizden emin olun; bu dosyaları daha sonra alamayabilirsiniz.

    Güç yükleme + Sesi Kısma düğmelerini, önyükleme modu (üstünde Başlat bulunan bir Android’in görüntüsü) görünene kadar basılı tutun, ardından bırakın. Kurtarma modunu seçin Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için Ses Düzeyi düğmelerini kullanın ve Seçmek için güç düğmesi Cihaz Google başlangıç ekranını bir an için yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda “Komut Yok” ifadesi bulunan kırık bir Android görüntüsüyle sunulursa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma ekranından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçin. Evet’i seçin ve ardından fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçin. fabrika verilerine sıfırlayın ve işlemleri yeniden başlatın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Telefonunuzla bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Size yardımcı olabilecek yayınlar:

    Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2 cihazım neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir güncellemeden sonra İnternet’e bağlı kalmayacak Google Pixel 2 nasıl düzeltilir?