Google Pixel 2’nizde aniden ekran titremesi sorunu varsa ne yapmalı (kolay adımlar)

Bir ekran titremesi sorunu, özellikleri, markası veya modeli ne olursa olsun herhangi bir akıllı telefonu etkileyebilir. Bu sorunla ilgili olarak bizimle iletişime geçmiş olan okuyucularımız var ve bunlardan bazıları Google Pixel 2’nin sahibi idi. Geçmişte birkaç makale yayınlamış olsak bile bu konuyu bir kez daha çözmemizin nedeni bu. Bu sefer, sorun giderme konusu Piksel 2 olacaktır.

Bu yayında titreyen bir ekrana sahip olan Pixel’inizle ilgili sorunları gidermek için size yol göstereceğim. Sorunun ne olduğunu ve bununla nasıl başa çıkılacağını belirleyene kadar her olasılığa göz atacağız ve onları tek tek ekarte edeceğiz. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biri veya benzer sorunu olan herhangi bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, bu makalenin size bir şekilde yardımcı olabileceği için okumaya devam edin.

Her şeyden önce, cihazınızla ilgili başka sorunlarınız varsa, bu cihazla ilgili birkaç sorunu daha önce ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza göz atmaya çalışın. Muhtemelen benzer sorunları çözen bir gönderi yayınladık. Şu anda sahip olduklarınızla benzer semptomları olan ve bulmaya çalıştığımız çözümleri kullanmaktan çekinmeyin. Sizin için çalışmazlarsa veya hala yardımımıza ihtiyacınız varsa, anket formumuzu doldurun ve bize ulaşmak için gönder düğmesine basın.

Ekran titreklik sorunu ile Pixel 2 nasıl giderilir

Ekran titremesi sorunları karmaşık bir sorundur. Yapabileceğiniz en iyi şey, bunun uygulamaların neden olduğu bir sorun olasılığını veya ekranın titremesine neden olan üretici yazılımı ile ilgili bir sorunu dışlamaktır. Bunu reddettikten sonra ve sorun devam ederse, o zaman donanımda bir sorun olabilir ve bunun için, sizin için kontrol etmesi gereken bir teknisyene ihtiyacınız vardır. Tüm söylenenlerle, işte bu sorunla ilgili yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu güvenli modda çalıştırın

Bunun üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek gerekir. Bu modda, Google Play Store’dan indirdiğiniz tüm uygulamalar geçici olarak devre dışı bırakılır. Öyleyse, Piksel 2’niz bu moddayken titremesi durursa, soruna neden olan üçüncü taraf uygulaması olduğu anlamına gelir. Bu sorunu bulmak için bu uygulamayı bulun ve kaldırın.

Pixel 2’nizin güvenli modda çalıştırılması:

    Aygıt açık durumdayken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun (sağ tarafta bulunur) ardından serbest bırakın. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Kapat ve basılı tutun. onaylayın. Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniye sürebilir. Yeniden başlatma sonrasında, kilit açma / ana ekranın sol altında “Güvenli mod” belirir.

Sorunun üçüncü taraf uygulamalardan kaynaklanıp kaynaklanmadığını bilmek güvenli moddayken telefonunuzu kullanmaya devam edin. Sorun bu moddayken sabit görünüyorsa, üçüncü taraf uygulamalar nedeniyle olduğu doğrulanır. Onları kaldıran uygulamaları bulun.

    Tüm uygulamaları görüntülemek için bir Ana ekrandan Ok simgesine dokunun. Navigasyon: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler .Tap Tüm ‘xx’ uygulamalarına bakın. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz bir uygulamaya dokunun.

Ancak, titreme güvenli modda bile devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey üretici yazılımı ile ilgili sorunları gidermektir.

İkinci çözüm: Önbellek bölümünü sil

Sistem önbelleği, sistem tarafından oluşturulan ve telefonunuzun düzgün çalışmasına yardımcı olan küçük dosyalardan oluşur. Geçici dosyalar olsalar da, cihazınızın genel performansında önemli bir rol oynarlar. Bazıları bozulursa veya eski hale gelirse, performans sorunları ve diğer sorunlar ortaya çıkabilir. Sistem önbelleğini silmek daha iyidir, böylece bu dosyalar yenileriyle değiştirilir. İşte bunu nasıl yapıyorsunuz:

    Google Pixel’inizi kapatın 2. Kapatın, bir süre boyunca güç ve ses kısma düğmesine basın. Bu, cihazı açacak ve Google Pixel 2 logosu kaybolana kadar her iki düğmeyi de tutmanız gerekir. Bundan sonra, sadece bekleyin. Cihazınız kurtarma moduna geçinceye kadar süre. Ek olarak, istediğiniz dili seçebilirsiniz. Ek olarak “Verileri ve Önbelleği Sil” seçeneğine dokunmanız yeterlidir. Bundan sonra, “Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. aynısını onaylamanız istenir, devam etmek için evet’i tıklayın. Bundan sonra, Google Pixel 2’nizin tüm önbellek bölümünü temizlemesini beklemeniz gerekir. Bundan sonra, yeniden başlat düğmesine dokunun. Bu, cihazınızı yeniden başlatır. Yeniden başlatıldığında işlem tamamdır.

Önbellek bölümünü sildikten sonra ekran titremeye devam ederse, son çare cihazınızı sıfırlamak olacaktır.

Üçüncü çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve Pixel 2’nizi sıfırlayın

Bu, sorun gidermenizin son adımıdır ve telefonu mağazaya götürmeniz gerekip gerekmediğini belirler. Titreşim, bellenim sorunlarından kaynaklanıyorsa, sıfırlama işlemi düzeltebilir ancak donanım sorunu varsa, o zaman bu konuda yapabileceğiniz çok fazla şey vardır. Sıfırlamadan önce, önemli dosyalarınızı ve verilerinizi silineceğinden ve bunları sonradan alamayacağınızdan emin olun.

    Aygıtın kapalı olduğundan emin olun. Açma / kapama modu (üstündeki Başlat’ı olan bir Android görüntüsü) görünene kadar Güç + Ses Kısma düğmelerine basın ve basılı tutun, sonra bırakın. Kurtarma modunu seçin. Mevcut seçenekler ve Seçmek için güç düğmesi. Cihaz Google başlangıç ekranını bir an önce yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda “Komut Yok” yazan bozuk bir Android görüntüsü varsa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma ekranından, Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla seçimini yapın. Evet seçeneğini seçin ve ardından fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. Şimdi sistemi yeniden başlatın. Fabrika verilerine sıfırlama ve yeniden başlatma işlemleri tamamlamak için.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Telefonunuzda bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişim kurmaktan veya yorum yapmaktan çekinmeyin.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, soru ve önerilerinize her zaman açığız, bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve sizden bunun için bir kuruş talep etmeyiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olun. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen gönderilerinizi arkadaşlarınızla paylaşarak ya da sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek ya da Twitter’da takip ederek sözcüğü yayın.

Ayrıca size yardımcı olabilecek gönderiler:

    Google Pixel 2’yi şarj etmeyecek şekilde nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2’m neden açılmıyor ve nasıl düzeltiliyor? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Güncellemeden sonra internete bağlı kalmayacak Google Pixel 2 nasıl düzeltilir, mesajlar gönderilmez