Google Pixel 2XL Ekran Sorunlarını Düzeltme

Pixel 2XL kullanıcıları, ekranla ilgili olanlar da dahil olmak üzere bir cihazla ilgili sorunlarla karşılaşıyorlar. Bu sizi rahatsız eden bir şeyse, Google Pixel 2XL görüntü sorunlarını nasıl düzeltebileceğimize dair kılavuzumuzu okuyun.

Ayrıca okuyun – Google Pixel 2 ve Pixel 2XL'yi Fabrikaya Sıfırlama

Problem 1: Pixel 2XL Kilidini Açarken veya Kilitlerken Ekran Yanıp Sönme Sorunu

Kilit açma veya kilitleme sırasında yanıp sönen ekranın yanı sıra, birçok kullanıcı cihazı önyüklerken aynı sorunu da bildirmiştir. İşte kullanıcıların yararlı bulduğu bir çözüm:

  • Sorunu çözmek için Ortam Ekranını açıp kapatın.

Ortam Görüntüleme ekranında Ayarlar> Pil> Ortam Ekranı> Her Zaman Açık kaydırıcısına gidin.

Sorun 2: Ekran Yanması

Bir yanma, kalan bir görüntüden başka bir şey değildir, daha önce ekrandaki görüntüdeki yarı saydam bir izlenimdir. Yanma genellikle ekranın statik bir kısmı uzun bir süre açık kaldığında ortaya çıkar. Pixel 2XL'de, ekrana musallat görülen kısayol tuşları ve hafif bildirim çubuklarıdır. Bu genellikle ekran gece kapatıldığında gerçekleşir. Kullanıcılar başka zamanlarda da fark etmişlerdir. Bir ekran sorunu sorunu olduğunda Google Pixel 2XL görüntü sorunlarını gidermek için bazı çözümler:

  • Parlak statik görüntüler ekranınızın parlaklığını azaltmaya devam edecektir.
  • Pixel 2XL'inizde, yanmış bir sabit video veya yanık azaltma uygulamasını çalıştırabilirsiniz. Işığa duyarlı epilepsi olan veya migren öyküsü olan bireyler video ve uygulamadan kaçınmalıdır. Bu nöbet veya tetikleyici bir migrene neden olabilir.
  • Kasım ayında yayınlanan bir güncellemede, Google Pixel 2XL'in parlaklığını getirdi ve kullanımda olmadığında gezinme çubuğunun kaybolmasına neden oldu. Telefonunuzu henüz güncellemediyseniz, bu sorunu çözmek için yapmanız gerekir.
  • Ekran yanması konusunda tatmin olmamışsanız ve çözümlerin hiçbiri sizin için çalışmıyorsa, operatörünüze, satıcınıza veya Google'a başvurun ve telefonun yerini değiştirin. Google, bir yıllık garantisini iki yıllık garantiye uzatmıştır. Uzantı, varsayılan olarak her Pixel 2 XL sahibine uygulanır. Tüm kusurlar garanti süresi içerisinde ele alınmalıdır.

Problem 3: Mavimsi Renk

Sorunlardan en çok konuşulanlardan biri, kullanıcıların ekranlarında fark ettikleri mavimsi renktedir.

Google, Pixel 2XL kullanıcılarına fark ettikleri mavimsi renk tonu hakkında bir şeyler söylemiştir. Konu Google'da üst mühendis tartışıldığında, Seang Chau bunun aslında bir problem olmadığını söyledi. Mavi renk tonunun sadece Pixel 2XL keskin bir açıda tutulduğunda görülebildiğini açıkladı. Her ekran, boşluk tasarımından dolayı açık açılardan görüldüğünde sarı, mavi veya kırmızıdan olabilecek herhangi bir renk kayması seviyesine karşı hassastır. Chau, mühendislerin daha soğuk bir beyaz noktayı akılda tutarak, kullanıcıların tercih edeceği rengi seçerek, maviyi kayan bir tasarım seçtiklerini söyledi.

Google Pixel 2XL ekran sorunlarını nasıl düzeltebilirsiniz:

  • Bu konuyla ilgili akıcı şikayetler göz önüne alındığında, Google, 3 görüntü rengi seçeneği eklediği bir güncelleme yayınladı: Doğal, Artan ve Doymuş. Doymuş seçenek, bu sorundan kurtulmanıza yardımcı olabilecek bir şeydir.

Ayarlar> Ekran> Gelişmiş'e gidin ve seçeneği değiştirin. Telefonunuzu güncellemeyi unutmayın – yalnızca bu üç seçeneği bulabilirsiniz.

Ayrıca Oku – Google Pixel 2 XL Rastgele Reboot Nasıl Onarılır