Google Pixel 2’yi “Kamera Başarısız” hatası ile nasıl düzeltebilirim (kolay adımlar)

Genellikle kamera uygulamasını açtığınızda görünen “Kamera başarısız oldu” uyarısı, sensörün veya uygulamanın kendisinin başlatılamadığı anlamına gelebilir. Bu hatanın bir sonucu olarak, kamerayı kullanamaz ve resim çekemez veya video kaydedemezsiniz ve bu, Google Pixel 2 birimlerine sahip bazı okuyucularımız için geçerli gibi görünmektedir. Bu sorunla ilgili olarak geçmişte birkaç kez bizimle iletişime geçildi, bu nedenle bu özel konuyu ele alan makaleler yayınlamış olabiliriz, ancak bizimle iletişime geçenlerin yararları için bu sorunu bir kez daha çözmeye çalışacağız.

Bu yayında, Google Kamera’yı “Kamera başarısız oldu” uyarısıyla sorun gidermede size yol göstereceğim. Sorunun temel nedeninin ne olduğunu belirlemeye çalışacağız, böylece onunla nasıl başa çıkacağımızı bileceğiz. Üstelik bu sorunla başa çıkmak için kullandığımız çözümleri, karşılaştığımız ilk sorun olmadığından sizinle paylaşacağım. Bu nedenle, bu cihazın sahiplerinden biriyseniz ve şu anda benzer belirtilere sahipseniz, bu makale bir şekilde size yardımcı olabileceğinden okumaya devam edin.

Ancak her şeyden önce, telefonunuzla ilgili başka bir sorununuz varsa, sahipler tarafından bildirilen yüzlerce sorunu ele aldığımız için sorun giderme sayfamıza uğrayın. Oranlar, web sitemizde halihazırda mevcut çözümler olduğu veya en azından, zaten düzelttiğimiz benzer sorunlar olduğu yönündedir. Bu nedenle, probleminizle benzer veya ilişkili olanları bulmaya çalışın. Bununla birlikte, daha fazla yardıma ihtiyacınız olursa, Android sorunları anketimizi doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Kamera ile Google Pixel 2 sorun giderme hatası nasıl giderilir

Bu hata bir donanım sorununu ortaya çıkarmaya daha eğilimli olduğundan, tek yapmamız gereken bunun sadece uygulamalar ve bellenim sorunlarından kaynaklandığı olasılıklarını ortadan kaldırmaktır. Bu sorun giderme kılavuzundan sonra ve hala hata nedeniyle telefonunuzun kamerasını kullanamıyorsanız, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için dükkanı veya mağazaya geri getirmenizi öneririm. Şimdi, bu konuda yapmanız gerekenler:

İlk çözüm: Telefonunuzu yeniden başlatın

Başka bir şey yapmadan önce, özellikle bu sorunla ilk kez karşılaşıyorsanız, telefonunuzu yeniden başlatmaya zaman ayırdığınızdan emin olun, çünkü bazı uygulamalar veya bellenimin kendisi nedeniyle sadece bir aksaklığın sonucu olabilir. Telefonunuzun açma / kapatma tuşunu basılı tutun ve normal şekilde kapatın. Tekrar açmadan önce birkaç saniye bekleyin. Normal yeniden başlatmanın ardından sorun devam ederse, zorunlu yeniden başlatmayı deneyin. Hem sesi kısma hem de açma / kapatma tuşlarına aynı anda basın ve 10 saniye veya daha fazla basılı tutun. Telefonunuz normalde olduğu gibi yeniden başlatılır, ancak bu prosedür belleği normal yeniden başlatmadan daha iyi yeniler.

Sorun bundan sonra devam ederse, bir sonraki çözüme geçin.

İkinci çözüm: Kamera önbelleğini ve verilerini temizle

Bunu yaptığınızda kamera varsayılan ayarlarına veya yapılandırmasına sıfırlanır ve önbellek ve veri dosyaları silinir. Bu sadece uygulama ile ilgili bir sorunsa, bu prosedür düzeltmek için fazlasıyla yeterlidir.

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için Yukarı Ok simgesine dokunun. Gezinme: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler.Tüm xx uygulamalarına bakın.Locate seçeneğine dokunun, ardından Kamera öğesini seçin. Zorla durdur seçeneğine dokunun. Tamam seçeneğine dokunun. Tamam’a dokunun.

Bundan sonra, hatanın yine de ortaya çıkıp çıkmadığını öğrenmek için kamerayı açmayı deneyin ve sonra bir sonraki çözümü deneyin.

Üçüncü çözüm: Bunun üçüncü taraf uygulamalarından kaynaklanıp kaynaklanmadığını öğrenin

Kamerayı kullanan üçüncü taraf uygulamaları da vardır. Bir seferde iki oturum yapamayacağınızı unutmayın, bu yüzden zaten kullanan bir uygulama varsa, açtığınızda “Kamera başarısız oldu” hatasını almayı bekleyin. Durumun gerçekten böyle olup olmadığını öğrenmek için, tüm üçüncü taraf uygulamalarını geçici olarak devre dışı bırakmak için telefonunuzu güvenli modda çalıştırın:

  Aygıt açıkken, Güç kapatma istemi görünene kadar Güç düğmesini (sağ kenarda bulunur) basılı tutun ve bırakın. “Güvenli modda yeniden başlat” istemi görünene kadar Güç düğmesini basılı tutun ve bırakın. Yeniden başlatma işleminin tamamlanması 45 saniyeye kadar sürebilir.

Telefon bu moddayken, sorunun giderilip giderilmediğini ve sorunun giderilip giderilmediğini bilmek için kamerayı açın, sorunun nedeninin üçüncü taraf olduğu doğrulanır. Sorunu çözmek için bu uygulamayı bulun ve kaldırın…

  Bir Ana ekrandan, tüm uygulamaları görüntülemek için Ok simgesine dokunun. Gezinme: Ayarlar> Uygulamalar ve bildirimler. ‘Xx’ uygulamalarının tümüne bakın. Soruna neden olduğunu düşündüğünüz bir uygulamaya dokunun. Kaldır öğesine dokunun ve onaylamak için Tamam öğesine dokunun.

Ancak, titreme güvenli modda bile devam ederse, yapmanız gereken bir sonraki şey ürün yazılımı sorunlarını gidermektir.

Dördüncü çözüm: Sistem önbelleğini silin

Bellenim sorunlarını giderirken, yapmanız gereken ilk şey sistem önbelleğini silmek çünkü bazı dosyaların bozulmuş olması mümkündür. Bozuk sistem önbelleği, uygulamaların çökmesi ve diğer sorunlar gibi performans sorunlarına neden olabilir. Tüm sistem önbelleklerini silmek ve değiştirmek için önbellek bölümünü silmeniz gerekir ve bunu nasıl yapacağınız aşağıda açıklanmıştır:

  Google Pixel 2’nizi kapatın.Bir kez kapattıktan sonra güç ve ses kısma düğmesine birlikte basın.Bu, cihazı açacak ve Google Pixel 2 logosu kaybolana kadar her iki düğmeyi de tutmanız gerekir. sonra, istediğiniz dili seçebilirsiniz. Sonra “Verileri ve Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. Bundan sonra, “Önbelleği Sil” seçeneğine dokunun. onaylamanız istenir, devam etmek için evet’i tıklayın. Bundan sonra Google Pixel 2’nizin tüm önbellek bölümünü temizlemesini beklemeniz gerekir. Bundan sonra yeniden başlat düğmesine dokunun. Bu, cihazınızı yeniden başlatacaktır.

Endişelenmeyin, bunu yaparsanız dosyalarınızdan hiçbiri silinmez. Aslında çok etkilidir, ancak bu yöntemden sonra sorun devam ederse, bir sonraki çözümü deneyin.

Beşinci çözüm: Dosyalarınızı yedekleyin ve telefonunuzu sıfırlayın

Dördüncü çözümü yaptıktan ve Pixel 2’nizin kamerası hala başarısız olduktan sonra, bir ürün yazılımı sorunu olasılığını ortadan kaldırmak için telefonunuzu sıfırlamanız gerekir. Bu noktada başka bir seçeneğiniz yok ve sorun bundan sonra devam ederse, bir teknisyenin sizin için kontrol edebilmesi için telefonu mağazaya veya mağazaya geri getirmelisiniz. Sıfırlamadan önce, tüm dosyalarınızı ve verilerinizi, özellikle telefonunuzun dahili deposunda depolananları sildiğiniz için yedeklediğinizden emin olun.

  Güç yükleme + Sesi Kısma düğmelerini, önyükleme modu (üstünde Başlat bulunan bir Android’in görüntüsü) görünene kadar basılı tutun, ardından bırakın. Kurtarma modunu seçin Kullanılabilir seçenekler arasında geçiş yapmak için Ses Düzeyi düğmelerini kullanın ve Seçmek için güç düğmesi Cihaz Google başlangıç ekranını geçici olarak yanıp sönecek ve ardından Kurtarma modunda yeniden başlayacaktır. Ekranda “Komut Yok” ifadesi bulunan kırık bir Android görüntüsüyle sunulursa, Güç düğmesini basılı tutun. Sesi Aç düğmesine bir kez basın, ardından Güç düğmesini bırakın. Android Kurtarma ekranından Verileri sil / fabrika ayarlarına sıfırla’yı seçin. Evet’i seçin ve ardından fabrika verilerine sıfırlama işleminin tamamlanması için birkaç dakika bekleyin. Sistemi şimdi yeniden başlat’ı seçin. fabrika verilerine sıfırlayın ve işlemleri yeniden başlatın.

Umarım bu sorun giderme kılavuzu size yardımcı olmuştur. Telefonunuzla bizimle paylaşmak istediğiniz başka sorunlarınız varsa, istediğiniz zaman bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin veya aşağıya yorum bırakın.

Bizimle iletişime geçin

Sorunlarınıza, sorularınıza ve önerilerinize her zaman açığız, bu yüzden bu formu doldurarak bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. Bu, sunduğumuz ücretsiz bir hizmettir ve bunun için bir kuruş talep etmeyeceğiz. Ancak, her gün yüzlerce e-posta aldığımızı ve bunların her birine yanıt vermemizin mümkün olmadığını lütfen unutmayın. Ancak, aldığımız her mesajı okuduğumuzdan emin olabilirsiniz. Yardım ettiğimiz kişiler için lütfen yayınlarımızı arkadaşlarınızla paylaşarak veya sadece Facebook ve Google+ sayfamızı beğenerek veya bizi Twitter’da takip ederek kelimeyi yayın.

Size yardımcı olabilecek yayınlar:

  Şarj edilmeyen Google Pixel 2 nasıl düzeltilir [Sorun Giderme Kılavuzu] Google Pixel 2 cihazım neden açılmıyor ve nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] E-posta gönderemeyen veya alamayan Google Pixel 2 nasıl düzeltilir? [Sorun Giderme Kılavuzu] Wi-Fi’ye bağlanamayan Google Pixel 2 ile ne yapmalı? [Sorun Giderme Kılavuzu] Bir güncellemeden sonra İnternet’e bağlı kalmayacak Google Pixel 2 nasıl düzeltilir?